„Riverdale” przeniesie widzów do lat 50? Są już pierwsze zdjęcia siódmego sezonu!

Data: 2023-01-31 10:25:21 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Ujawniono pierwsze zdjęcia pochodzące z siódmego sezonu popularnego serialu dla nastolatków! Okazuje się, że w ostatnim sezonie Riverdale widzów czekać będzie podróż w czasie do lat 50. Jak wpłynie to na fabułę?

Obrazek w treści  „Riverdale” przeniesie widzów do lat 50? Są już pierwsze zdjęcia siódmego sezonu!  [jpg]fot. Netflix

Riverdale to popularny serial stacji The CW, który powstał na bazie komiksów. W Polsce produkcję można oglądać na Netflixie. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że siódmy sezon będzie tym finałowym. W tej kwestii nic się nie zmieniło, poznaliśmy jednak nowe szczegóły dotyczące fabuły. Twórcy zdecydowali się też udostępnić w sieci zdjęcia z nowej serii!

Riverdale: 7 sezon – premierowe zdjęcia nowego sezonu ujawnione!

Jak wiedzą wszyscy fani produkcji, piąty sezon zakończył się niezwykle emocjonująco! Cheryl udało się zniszczyć kometę, która bezpośrednio zagrażała istnieniu Riverdale. W ten sposób całe miasteczko zostało przeniesione do burzliwych lat 50. Najgorsze jest jednak to, że nikt poza Jugheadem nie pamięta swojego poprzedniego życia. Roberto Aguirre-Sacasa – twórca serialu – mówi tak:

Koncept na 7 sezon wydaje się zarówno bardzo nieoczekiwany, jak i całkowicie nieunikniony.

W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia z planu serialu. Widzimy na nich fantastycznie ucharakteryzowanych bohaterów. Od razu widać, że przenieśliśmy się do lat 50!

Poniżej możecie zobaczyć premierowe fotografie:

Riverdale w latach 50. Nowy sezon serialu wkrótce

Twórca serialu z entuzjazmem opowiada o przeskoku czasowym. Zaznacza, że lata 50 były naprawdę szalonym czasem, podczas którego można się było świetnie bawić! Na sam koniec dodaje

W każdym sezonie odkrywamy tropy przypisane do konkretnego gatunku, czy to supernatural, czy pulp, czy kryminał. W tym roku nasz gatunek to lata pięćdziesiąte, więc prowadzimy dialog z amerykańskim mitem – czym były lata 50 w porównaniu z prawdziwym życiem.

Scenarzysta zaznacza również, że najważniejsze cechy charakteru każdej postaci pozostaną takie same. Zmienią się jednak istotne szczegóły fabularne. Veronica Lodge nie będzie pochodzić już z Nowego Jorku, a z Los Angeles. Dziewczyna dorastała w Hollywood. Nadal ma sporo cech z czasu sprzed przeskoku, jednak nie jest już dokładnie tą samą osobą. Archie ma być znacznie bardziej wrażliwym i niewinnym chłopakiem. 

Może zainteresować cię także...

Co ciekawe, serial chce zresetować wiele relacji i związków. Bohaterowie zaczynają niemal z czystą kartą. Aguirre-Sacasa cieszy się z tego, że produkcja odzyskała lekkość i niewinność: 

To było naprawdę fajne! Nie ma tu tak wiele historii i ciężkiego bagażu. W serialu jest lekkość. To był dobry sposób, by wrócić do podstaw, czyli odkrywania samych siebie w szkole średniej, do dzieciaków, które ponownie przeżywają swoje pierwsze razy. Możemy odkryć te chwile, albo wrócić do momentów, które eksplorowaliśmy w zupełnie innych kontekstach w przeszłości. 

W finałowym sezonie nie zabraknie również doskonałej muzyki. Na scenie pojawi się Fangs, czyli popularny rockman przypominający Ritchiego Valensa. Możliwe, że zawróci on w głowach bohaterów! 

Mroczne tajemnice 7 sezonu Riverdale

Aktualnie najciekawszym wątkiem w Riverdale wydaje się sprawa Jugheada. On jako jedyny pamięta życie sprzed uderzenia komety. Chłopak będzie się zastanawiał, co powinien zrobić w tej sytuacji. Równocześnie to nie będzie jedyna tajemnica tego sezonu! Twórca zapowiada, że już w 2 odcinku wydarzy się coś niezwykle mrocznego!

Na ten moment wydaje się, że siódmy sezon będzie tym najbardziej przyziemnym. Z wypowiedzi showrunnera wynika, że tym razem głównym przeciwnikiem bohaterów okażą się czasy, w których się znaleźli

Chodzi bardziej o to, by nasi bohaterowie odnaleźli swoją drogę w mrocznych realiach lat pięćdziesiątych, próbując odkryć siebie w naprawdę represyjnym, konformistycznym, homofobicznym i rasistowskim świecie.  

Czy więc finałowy sezon będzie wolny od morderców, czarownic, przywódców kultów i groźnych komet? Tego przekonamy się już wiosną 2023 roku, kiedy siódma seria będzie miała swoją premierę!

Do premiery finałowego sezonu zostało jeszcze sporo czasu. Warto więc w tym czasie zapoznać się z cyklem książek Riverdale! Zachęcamy Was do lektury pierwszego tomu, czyli Riverdale. Dzień wcześniej. Książkę można nabyć w wielu księgarniach internetowych:

  Tagi: Riverdale, premiery netflixa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Riverdale. Dzień wcześniej
Micol Ostow0
Okładka książki - Riverdale. Dzień wcześniej

Wciągające wprowadzenie do popularnej serii Riverdale. Co działo się w "Riverdale. Dzień wcześniej", przed nagłym zwrotem zdarzeń? "Dzień wcześniej" to...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje