Autorka "Normalnych ludzi" zapowiada trzecią książkę 

Data: 2021-01-15 11:19:06 Autor: pobarski

Sally Rooney, autorka bestsellerowej powieści Normalni ludzie, zapowiada premierę kolejnej książki. Publikacja na rynku ukazać ma się już w tym roku. 

Obrazek w treściFot. materiały prasowe HBO

Sally Rooney to jedna z najbardziej obiecujących pisarek ostatniego roku. Zadebiutowała w Wielkiej Brytanii powieścią Rozmowy z przyjaciółmi w 2017 r., jednak prawdziwą popularność – zwłaszcza w Polsce – zdobyła za sprawą książki Normalni ludzie, która zachwyciła zarówno czytelników, jak i recenzentów. Tytuł znalazł się na długiej liście nagrody Man Booker Prize 2018.

Powieść opowiadała o losach dwójki młodych ludzi, których łączyła nietypowa relacja miłosna. Czytelnicy obserwowali codzienne zmagania bohaterów, niepewnie wchodzących w dorosłe życie.

Przez te wszystkie lata byli jak dwie drobne rośliny rosnące na tym samym spłachetku ziemi, splatające się, wyginające, żeby zrobić miejsce jedno drugiemu, przyjmujące nieprawdopodobne pozycje. Ale ostatecznie zrobiła coś dla niego, umożliwiła mu nowe życie i już zawsze może czuć z tego powodu satysfakcję

Normalni ludzie, S. Rooney, Wydawnictwo W.A.B. Poznaj wszystkie cytaty z książki

Na początku stycznia 2021 r. Sally Rooney zapowiedziała wydanie kolejnej swojej książki. Najnowsza publikacja autorki nosić będzie tytuł Beautiful World, Where Are You (w wolnym tłumaczeniu: Piękny świecie, gdzie jesteś). 

Nowa książka Sally Rooney w 2021 r. 

Powieść Beautiful World, Where Are You będzie podejmowała wątki związane z bieżącą międzynarodową polityką, nie zabraknie także dylematów natury moralnej. Bohaterowie  nowej książki będą zmuszeni do pochylenia się i zastanowienia nad swoim życiem oraz światem, w którym przyszłość okazuje się niezwykle niepewna. 

Najnowsza książka Sally Rooney ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. Angielski wydawca pisarki poinformował, że pierwsi czytelnicy będą mogli zapoznać się z książką 7 września 2021 r. Na ten moment nieznana jest polska data premiery tytułu. 

Sally Rooney – książki 

W Polsce wydano do tej pory tylko jedną z dwóch dotychczasowych powieści autorki. W 2020 r. nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się książka Normalni ludzie. Tego samego roku pojawił się także zrealizowany przez BBC serial telewizyjny (w naszym kraju dostępny w ramach usługi HBO GO). Serial, podobnie jak książka, spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony odbiorców, a dla wielu dziennikarzy produkcja okazała się jedną z najważniejszych w minionym roku. 

Czytaj także: Normalni ludzie - najważniejsze informacje o serialu: zwiastun oraz zapowiedź premierowej emisji

Debiutancka powieść Rozmowy z przyjaciółmi nie została jeszcze wydana w Polsce – to wkrótce się jednak zmieni. Wydawnictwo W.A.B. zaplanowało wydanie polskiego przekładu na 24 lutego bieżącego roku. Książkę w przedsprzedaży kupić można poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Normalni ludzie
Sally Rooney5
Okładka książki - Normalni ludzie

Jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku! Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w Normalnych ludziach opowiada o trudnej miłości wplątanej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor