Quantcast

Kontrowersje wokół „Stranger Things”. Chodziło o wiek Sadie Sink

Data: 2022-08-04 14:41:37 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Sadie Sink widzowie mogli poznać głównie za sprawą postaci Max, w którą wcielała się we flagowej produkcji Netflixa Stranger Things. Aktorka udzieliła ostatnio wywiadu dla Fashion Magazine, gdzie opowiedziała o swojej trudnej drodze do otrzymania roli. Początkowo twórcy nie chcieli jej zaangażować, a powodem miał być jej wiek.

Obrazek w treści
fot. kadr z 4 sezonu serialu / Netflix

Stranger Things to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa, który pierwszy raz zadebiutował w 2016 roku, a ostatnio widzowie mogli zobaczyć czwarty sezon produkcji. Wzbudził on sporo emocji, jednak fani już teraz czekają na piąty sezon, a twórcy obiecali powstanie spin-offu serii! Teraz okazuje się, że jedna z najważniejszych aktorek serialu, Sadie Sink, mogła w ogóle nie być brana pod uwagę przy castingach do roli Max.

Stranger Things: Sadie Sink zbyt dojrzała do roli Max?

W pierwszym sezonie serialu Stranger Things mieliśmy do czynienia z grupą dzieciaków żyjących w prowincjonalnym miasteczko. No właśnie – dzieciaków. Według twórców Sadie Sink, która kandydowała do jednej z głównych ról, była wówczas zbyt dojrzała, by móc zagrać w produkcji. Chociaż aktorka miała wtedy zaledwie 14 lat, to już wówczas była o około 4 lata starsza niż bohaterka, którą miała zagrać.

Chociaż starsi aktorzy wcielający się w młodsze postacie to dość powszechna praktyka w Hollywood, to jest to spotykane zwłaszcza w przypadku postaci dorosłych i nastolatków. Jeśli chodzi o bohaterów, którymi są dziećmi, często każdy rok ma znaczenie. I to miało znacznie utrudnić Sink sprawę.

Może Cię zainteresować także:

Chociaż początkowo twórcy nie chcieli obsadzi w roli Max Sandie Sink, to aktorka nie poddawała się w wysiłkach, by przekonać filmowców. W wywiadzie dla Fashion Magazine zdradziła, że robiła wszystko, by zaskoczyć ekipę Stranger Things na castingach.

Po prostu błagałam i błagałam, aby dali mi więcej materiału, żebym mogła pokazać im coś świeżego.

Dziewczynie mocno zależało na tej roli, nie przyjmowała odmowy i ostatecznie — opłaciło się, bo twórcy ulegli jej prośbom. Prawdopodobnie zrobiła na nich wrażenie zarówno swoimi umiejętnościami aktorskimi, jak i nieustępliwością. Została zaproszona na tak zwane chemistry read, czyli próbne czytanie scenariusza, które pokazuje, czy aktorzy w ogóle nadają się do współpracy. Podczas tego wydarzenie byli obecni również Gaten Matarazzo i Caleb McLaughlin, którzy w serialu odgrywają postaci Dustina i Lucasa. Cała trójka dostała role, więc Sandie Sink mogła odetchnąć z ulgą. 

Stranger Things – co słychać w świecie międzynarodowego hitu Netflixa? 

Chociaż czwarty sezon Stranger Things dobiegł końca, to fani nadal zaciekle dyskutują na temat produkcji i z zapartym tchem śledzą wszystkie nowinki na temat prac nad piątą serią. Ostatnio szum medialny wzbudziła informacja, że Will, w którego wciela się Noah Schnapp, jest gejem. Aktor, w wywiadzie, oficjalnie potwierdził te przypuszczenia. Dodatkowo twórcy nie dość, że chcą nakręcić piątą serię oraz spin-off, to jeszcze ogłosili, że otwierają własne studio filmowe – Upside Down Pictures

Nad fenomenem Stranger Things zastanawiali się nawet analitycy giełdowi! Chociaż finansiści przyznali, że popularność 4 sezonu nie miała większego wpływu na notowania Netflixa na giełdzie, to nie zmienia to faktu, że Stranger Things pozostaje flagową produkcją platformy. Oprócz nowych gadżetów, ubrań czy figurek związanych z produkcją, wydane zostały również książki nawiązujące do tego uniwersum! Wśród nich znajduje się m.in. powieść Stranger Things. Mroczne umysły autorstwa Gwendy Bond.

Książkę można kupić w wielu popularnych księgarniach internetowych: 

Tagi: stranger things,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stranger Things. Mroczne umysły
Gwenda Bond18
Okładka książki - Stranger Things. Mroczne umysły

Zanim pojawił się DemogorgonJeszcze nim przybył Łupieżca UmysłówStrach miał ludzką twarz Tajemnicze laboratorium. Szalony naukowiec. Tajna rządowa...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje