Stulecie Winnych, odcinek 19, 20 i 21, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy je zobaczymy?

Data: 2021-03-02 11:00:02 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Stulecie Winnych doczekało się reemisji serialu, który obecnie ponownie jest emitowany na kanach Telewizji Polskiej, skupiając się na wydarzeniach z drugiego sezonu. Niebawem serial powróci także z nowymi odcinkami w ramach trzeciej serii. Jak w trakcie drugiej wojny światowej oraz okupacji radzą sobie Winni?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści Stulecie Winnych, odcinek 19, 20 i 21, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy je zobaczymy? [jpg] fot. materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych to polski serial telewizyjny z 2019 roku, stanowiący adaptację sagi o tym samym tytule. Ałbena Grabowska, prezentuje czytelnikom w jego ramach historię tytułowej rodziny, starającej się przetrwać w niezwykle trudnych czasach. Obecnie Telewizja Polska przeprowadza retransmisję drugiego sezonu z 2020 roku.

Czytaj także: Stulecie Winnych - serial powraca z trzecim sezonem z początkiem marca 

Stulecie Winnych, sezon 2 – opis 19 odc

Co się wydarzy w 19 odcinku Kozacka miłość? W getcie dochodzi do powstania, z którego prawdziwym cudem ratuje się Róża. Udaje jej się z córką odnaleźć schronienie w Stokrotce. Tymczasem Michał i Ania zbliżają się, co następuje przy okazji przygotowania planu dla Róży. Śniegocki zabiera Idę do siebie, a Ania z Różą udaje się do swojego domu, gdzie Kazimierz ma ustalić przewóz obu kobiet do Brwinowa.

Czytaj także: 2. sezon „Stulecia Winnych” już w telewizji! Co wiadomo o produkcji?

Mąż Ani nie chce im jednak pomóc, woli wykorzystać tę sytuację do swoich celów. W Brwinowie natomiast wszyscy trwają w konspiracji, Kazia i Bronia produkują bimber. Stanisław kończy trumnę, w której przechowana zostanie broń.

Stulecie Winnych, sezon 2 – gdzie obejrzeć 19 odc?

Gdzie można zobaczyć 19 odcinek Kozacka miłość? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można we wtorek, 2 marca 2021 roku na antenie TVP 2 od godziny 21:50.

Czytaj także: Doktor Bogumił – nowa książka autorki Stulecia Winnych!

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych, sezon 2 – opis 20 odc

Co stanie się w 20 odc Kozacka miłość? Warszawa staje do heroicznej walki o wolność, a w tym czasie Anna Winna rodzi synka. Nie zdradza nikomu prawdy o tym, kto jest jego ojcem. Kamienica Michała Śniegockiego zostaje trafiona bombą. W pożarze ginie Ola, córka Michała oraz jego matka. Michał trafia wpierw do kościoła i księdza Ignacego, a następnie dołącza do powstańców. W zakrystii pojawia się Krysia z Andrzejem, przynosząc meldunki.

Czytaj także: Stulecie Winnych, odcinek 17, 18 i 19, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy je zobaczymy?

Ignacy ubolewa nad walką dzieci w powstaniu, w Brwinowie równolegle Mania prowadzi swoją walkę, jednocześnie odwiedzając Helenę Turczyńską, kryjącą Żydów w swoim domu. Mania umila dzieciom czas i pozwala na chwilę zapomnieć o sytuacji. W Stawisku stale pojawiają się ukrywający się, wśród nich jest między innymi Andrzej Panufik, autor "Warszawskich dzieci".

Stulecie Winnych, sezon 2 – gdzie obejrzeć 20 odc?

Gdzie można zobaczyć 20 odcinek Kozacka miłość? Kolejny epizod zobaczyć będzie można we wtorek, 2 marca na antenie kanału drugiego TVP od godziny 22:45.

Czytaj także: Stulecie Winnych, odcinek 15, 16 i 17, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy je zobaczymy?

Po reemisji odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na vod.tvp.pl.

Stulecie Winnych, sezon 2 – opis 21 odc

Co się wydarzy w 21 odcinku Kozacka miłość? Wiosną 1945 roku w Brwinowie pojawia się Paweł, ma specjalne zadanie do wykonania. U Iwaszkiewiczów pojawia się władza komunistyczna z nowymi lokatorami. Jarosław stara się pracować, ale enkawudziści mu przeszkadzają, co doprowadza pomiędzy nimi do konfliktu.

W Brwinowie pojawia się też Jasiek z armią czerwoną. Pod koniec wojny w pałacu Wieruszów nie brakuje rannych, takich jak chociażby Ryszard.

Czytaj także: Doktor Strange - Magia wkracza do filmowego świata Marvela!

Mężczyzna poznaje tam Manię. W tym samym czasie Warszawa stara się powrócić do życia, choć niewiele z niej pozostało. Michał otrzymuje list z Czerwona Krzyża, wspominającego o tym, że jego żonie udało się przetrwać wojnę.

Stulecie Winnych, sezon 2 – gdzie obejrzeć 21 odc?

Gdzie można zobaczyć 21 odcinek Kozacka miłość? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w środę, 3 marca 2021 roku na antenie TVP 2 od godziny 21:50.

Czytaj także: Wykiwać klawisza – sport ponad prawem

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych. Ci którzy walczyli – książka

Wiele osób zwraca uwagę na to, że serial Stulecie Winnych miejscami dość mocno odbiega od treści książek Ałbeny Grabowskiej. Pierwszy sezon bazuje na powieści Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli, oferując nam jednak nieco inną historię. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z samą powieścią Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
Ałbena Grabowska21
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Pokaż wszystkie recenzje