Serial Stulecie Winnych, odcinek 9, 10 i 11, sezon 1. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy je w telewizji?

Data: 2021-02-22 07:00:02 Autor: Tamer Adas

9 odcinek pierwszego sezonu serialu Stulecie Winnych rozpoczyna reemisję serialu, który w marcu 2021 roku powróci na anteny kanałów Telewizji Polskiej, za sprawą trzeciego sezonu. Przypomnijmy sobie jak kształtowały się losy znanych nam bohaterów. Co czeka na nas w poniedziałek 22 lutego?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści fot. materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych to polski serial z 2019 roku, stanowiący adaptację sagi o tym samym tytule. Ałbena Grabowska, prezentuje czytelnikom w jego ramach historię tytułowej rodziny, starającej się przetrwać w niezwykle trudnych czasach niepokojów oraz wojen. 

Czytaj także: Stulecie Winnych - serial powraca z trzecim sezonem z początkiem marca 

Stulecie Winnych, sezon 1 – opis 9 odc

Co się wydarzy w 9 odcinku Stulecie Winnych? Mamy już sierpień 1932 roku, gdy wszyscy Winni świętują nową drogę Mani oraz Pawła. Jedyną osobą czują smutek jest Ania. Antoni stara się ją pocieszyć. Kobieta wyjeżdża do Warszawy, gdy wraca ze wszystkich sił unika jakiegokolwiek kontaktu pomiędzy siostrą oraz szwagrem.

Pałac Wieruszów przechodzi remont,w którym jako elektryk uczestniczy Jasiek. Mężczyzna ma nadzieję, że kobieta spojrzy na niego łaskawym okiem, mając nadzieję na związek. Panienka marzy o europejskim wykończeniu.

Czytaj także: 2. sezon „Stulecia Winnych” już w telewizji! Co wiadomo o produkcji?

W kraju panuje kryzys, państwo po odzyskaniu niepodległości powoli podnosi się do swojej, odpowiedniej pozycji. Mania i Paweł nie są szczęśliwym małżeństwem, mężczyzna unika bliskich kontaktów z żoną.

Stulecie Winnych, sezon 1 – gdzie obejrzeć 9 odc?

Gdzie można zobaczyć 9 odcinek Stulecie Winnych? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w poniedziałek, 22 lutego na antenie TVP 2 od godziny 21:50.

Czytaj także: Doktor Bogumił – nowa książka autorki Stulecia Winnych!

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych, sezon 1 – opis 10 odc

Co stanie się w 10 odc Kozacka miłość? W maju 1935 roku nie dzieje się dobrze. Z jednej strony Ania kończy studia w Instytucie Pedagogicznym i rozpoczyna pracę w szkole w Brwinowie. Paweł oraz Mania są w kryzysie. Antek spostrzega powrót Ani do Brwinowa, proponującą kobiecie wyjście na randkę. Łucja rywalizuje o względu Wierusza.

Dziewczyna manipuluje Winnego. Rodzinę niebawem odwiedza Andzia z nastoletnim pierworodnym. Stanisław proponuje jej powrót na rodzinne łono.

Czytaj także: Triumf sprawiedliwości – Po drugiej stronie prawa?

Mężczyzna podobnie jak Guido spostrzegają jej urodę oraz urok. Paweł i Ania nie mogą wytrzymać tego, że oboje są tak blisko siebie....

Stulecie Winnych, sezon 1 – gdzie obejrzeć 10 odc?

Gdzie można zobaczyć 10 odcinek Kozacka miłość? Kolejny epizod zobaczyć będzie można w poniedziałek, 22 lutego na antenie kanału drugiego TVP od godziny 22:45.

Czytaj także: Zabójcy – odzyskać dobre imię

Po reemisji odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na vod.tvp.pl.

Stulecie Winnych, sezon 1 – opis 11 odc

Co się wydarzy w 11 odcinku Kozacka miłość? Akcja przenosi nas tym razem do 1938 roku, gdy doszło do ślubu i wesela Andzi i Guido. Jerzyk czuje się zazdrosny o miłość mamy, dopiero Stanisław jest w stanie go uspokoić i wyjaśnić co go może czekać. U Iwaszkiewiczków prace odnajduje Damian, znajdujący się w kręgu zainteresować literata.

Anna Lilpop zwalnia jednak chłopak, nim dojdzie do wielkiego skandalu. Andzia i Guido otwierają włoską lodziarnię, natomiast Mania, Paweł i Ania próbują unormalizować swoje relacje. Jasiek ujawnia się ze swoimi uczuciami wobec Łucji.

Czytaj także: Kozacka miłość: Olga jest załamana! Co się zdarzy w 55 i 56 odc Kozacka miłość?

Dochodzi do sprzeczki, po której kobieta upada i traci przytomność. Bronia cuci dziewczynę, dostrzegając znamię, identyczne jakim dysponowała jej synowa. Bronia zaczyna łączyć fakty....

Stulecie Winnych, sezon 1 – gdzie obejrzeć 11 odc?

Gdzie można zobaczyć 11 odcinek Kozacka miłość? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można we wtorek, 23 lutego 2021 roku na antenie TVP 2 od godziny 18:45.

Czytaj także: "Kozacka miłość": Nikoła wychodzi na wolność.... Co się zdarzy w 54 i 55 odc Kozacka miłość?

Odcinek nadrobić można swobodnie za pośrednictwem platformy VOD należącej do Telewizji Polskiej.

Stulecie Winnych. Ci którzy przeżyli – książka

Wiele osób zwraca uwagę na to, że serial Stulecie Winnych miejscami dość mocno odbiega od treści książek Ałbeny Grabowskiej. Pierwszy sezon bazuje na powieści Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli, oferując nam jednak nieco inną historię. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z samą powieścią Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli.:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
Ałbena Grabowska21
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo