„Święto ognia” ze zwiastunem! Jak wygląda filmowe wydanie książki?

Data: 2023-09-12 09:04:44 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już wkrótce swoją premierę będzie miała adaptacja powieści Jakuba Małeckiego. Jakiś czas temu w sieci ukazał się zwiastun. Autor natomiast zaprezentował nowe, filmowe wydanie książki! Jak się prezentuje?

Kadr z filmu "Święto ognia"fot. materiały prasowe / Zuzanna Szamocka

Święto ognia to polska komedia obyczajowa, która powstała na bazie powieści Jakuba Małeckiego, zatytułowanej Święto ognia. Reżyserką i scenarzystką filmu jest Kinga Dębskaktóra między innymi odpowiada za produkcje takie jak: Moje córki krowyZabawa, zabawa, Zupa nic, czy serial Lulu. Kobieta jest także pisarką. W końcu to ona napisała książkę Moje córki krowy, czy też jej kontynuację Porozmawiaj ze mną

Święto ognia – zwiastun

W sieci jakiś czas temu pojawił się zwiastun Święta ognia. Możemy na nim zobaczyć wszystkich bohaterów produkcji! Zarówno dwudziestoletnią Anastazję (Paulina Pytlak), która od dziecka jest przykuta do wózka i porozumiewa się ze światem dzięki specjalnemu programowi, jak i jej ukochaną siostrę Łucję (Joanna Drabik). Dziewczyna tańczy w Balecie Narodowym. W zapowiedzi pojawił się również Poldek (Tomasz Sapryk), czyli ojciec Nastki i Łucji, który samotnie wychowuje młodszą córkę.

Czytaj również: Pati - 2 odc. Bohaterka zrzuca komornika ze schodów. Streszczenie 2 i 3 odcinka serialu

Trailer pokazał także szaloną i przebojową sąsiadkę Józefinę, w rolę której wciela się Kinga Preis. To właśnie ona zaingeruje w spokojne życie ojca i córek, i sprawi, że w ich życiu pojawi się sporo zmian. Kobieta pomoże im także poradzić sobie z pewną rodzinną tajemnica. 

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź produkcji:

Święto ognia – nowe wydanie książki!

Święto ognia to produkcja filmowa, która już wkrótce trafi do kin w całej Polsce. Jej premiera ma się odbyć 6 października 2023 roku. Autor książkowego pierwowzoru zdążył już poinformować fanów, że jego powieść ukaże się w nowej szacie graficznej. Chodzi oczywiście o wydanie filmowe! 

W opisie postu możemy przeczytać, co na ten temat ma do powiedzenia Jakub Małecki:

Pisząc tę książkę nie wyobrażałem sobie, że jej losy mogłyby potoczyć się w taki sposób. Nowe wydanie „Święta ognia” za dwa tygodnie w księgarniach [...].

Święto ognia już 27 września będzie można kupić w nowym wydaniu. Pisarz ma jednak na swoim koncie znacznie więcej cenionych powieści, takich jak: DygotRdzaHoryzont, czy Saturnin. Jeśli planujecie się wybrać do kina na seans Święta ognia, to polecamy najpierw zapoznać się z książkowym pierwowzorem. 

Powieść Święto ognia jest dostępna do kupienia w wielu popularnych księgarniach. 

Tagi: ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Święto ognia
Jakub Małecki23
Okładka książki - Święto ognia

Tata tanczy za szyba. Podnosi rozmazane przez deszcz rece i kołysze rozmazana przez deszcz głowa, ma zamkniete oczy i ja w koncu też zamykam swoje, i spie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje