reklama

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – jedna z barwniejszych polskich postaci

Data: 2021-03-08 13:38:41 Autor: adudek

W Międzynarodowym Dniu Kobiet stacja telewizyjna TVN 7 wyemituje dramat biograficzny pokazujący postać jednej z najbardziej charakterystycznych postaci w Polsce. Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej  dziś do obejrzenia w telewizji.

Obrazek w treści

Jedna z najbardziej znanych, najbardziej kontrowersyjnych lekarek ginekologów, zarazem autorka poradnika miłości "Sztuka Kochania" jest bohaterką filmu Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, który dziś w telewizji. 

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – opis filmu

Film Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej jest dramatem biograficznym, który przybliża nam postać ginekolog, seksuolog i niezwykle waleczną i charyzmatyczną postać w Polsce, jaką niewątpliwie była i wciąż jest, Michalina Wisłocka.

Ten biograficzny film, który nawiązuje do seksualności człowieka, głównie zrozumienia kobiecych potrzeb, pokazuje historię Michaliny, która mieszka wspólnie wraz z mężem i przyjaciółką, tworząc miłosny trójkąt.

Pracująca już wiele lat jako ginekolog, jak nikt inny rozumie kobiety, zna ich potrzeby i otwarcie o nich mówi. Pewnego letniego dnia poznaje Jurka, z którym nawiązuje burzliwy romans, który jeszcze dogłębniej pozwala jej zrozumieć istotę swojej seksualności. Jurek namawia Wisłocką do napisania książki, poradnika, który pomógłby parom zrozumieć swoje potrzeby, te natury seksualnej. 

Czytaj również: "Bogowie" – biografia znanego kardiochirurga

Wiele lat później Michalina Wisłocka jest już znana i uznaną lekarką pracującą w Poradni Świadomego Macierzyństwa, ucząc kobiety świadomego seksu. Namawiana przez redaktorkę Teresę postanawia napisać książkowy poradnik pod tytułem „Sztuka kochania”.

Książka spotyka się jednak przed oporem zarówno ze strony kościoła, ale i innych lekarzy ginekologów, szczególnie ich męskiego grona. 

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – obsada

Film Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej to kolejna polska produkcja w gwiazdorskiej obsadzie, z doskonałą rolą Magdaleny Boczarskiej, która wcieliła się w postać Michaliny Wisłockiej. Aktorkę możemy oglądać w wielu filmowych i serialowych produkcjach, takich jak: Różyczka, Idealny facet dla mojej dziewczyny, Magnezja, Ukryta gra, czy w serialach: Żywioły Saszy albo Król

Towarzyszą jej: Eryk Lubos (Drogówka, Chemia, Psy 3: W imię zasad, Listy do M. 4 czy serial Osaczony); Piotr Adamczyk (Nie kłam kochanie, Och, Karol 2, W jak morderstwo czy serial Kowalscy kontra Kowalscy); Justyna Wasilewska (Nieobecni, Zabawa zabawa, Pomiędzy słowami, serial Druga szansa).

Czytaj również: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej - opis filmu

W pozostałych rolach: Jaśmina Polak, Borys Szyc, Arkadiusz Jakubik, Danuta Stenka oraz Artur Barciś. 

Reżyserką filmu jest Maria Sadowska, aktorka i piosenkarka mająca na swoim koncie filmy: Dzień kobiet, Demakijaż czy Dziewczyna z Dubaju. Scenariusz do filmu napisał Krzysztof Rak, mający na swym koncie filmy: Bogowie czy Ostatnia lekcja

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – gdzie obejrzeć?

Dramat biograficzny Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej zostanie wyemitowany dziś, 8 marca 2021 roku na kanale telewizyjnym TVN 7 o godzinie 21:30.

Emisja powtórkowa także na kanale TVN 7, w piątek, 12 marca o godzinie 23:50.

Czytaj również: Sala samobójców Hejter już na Netflix

Film jest także dostępny na platformach VOD, takich jak Ipla czy Netflix. 

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – opinie

Biografia filmowa Michaliny Wisłockiej, jaką jest film Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej to kolejne filmowe spojrzenie na postaci, które miały spory udział w życiu Polaków. Film polecany tym, którzy lubią wszelakie produkcje biograficzne. Trzeba tylko zaznaczyć, że film nie jest produkcją przeznaczoną dla naprawdę młodego widza.

Czytaj również: Zanim się pojawiłeś – wzruszająca historia niemożliwej miłości

Produkcja była także nominowana do wielu prestiżowych nagród. Kilka z nich zdobyła. Ma na swoim koncie nagrodę Orłów – Orzeł - Najlepsza główna rola kobieca Magdalena Boczarska oraz
Orzeł - Najlepsza muzyka Radzimir Dębski.

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – książki

Film Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej jest produkcją pokazująca postać znanej ginekolog i autorski książkowego poradnika Sztuka Kochania.

Książkę „Sztuka Kochania” kupić można taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sztuka kochania
Michalina Wisłocka5
Okładka książki - Sztuka kochania

Legendarny poradnik słynnej seksuolożki, który zapoczątkował rewolucję seksualną w Polsce. Nowe wydanie ze wstępem prof. Zbigniewa Izdebskiego....

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje