"Szukając Alaski" wkrótce jako serial

Data: 2018-05-11 17:31:31 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Na srebrnych ekranach niebawem będzie można zobaczyć kolejny serial dla młodzieży oparty na fabule książki. Tym razem chodzi o Szukając Alaski - pierwszą książkę Johna Greena, który niewątpliwie należy do jednego z najbardziej rozpoznawalnych autorów literatury młodzieżowej.

Szukajac AlaskiFot. Alfonso Bresciani/Hulu's Looking for Alaska

Szukając Alaski to pierwsza napisana przez Greena powieść, która w Polsce wydana została już w 2005 roku przez SIW Znak. Pięć lat temu ukazało się wznowienie i, wraz z innymi książkami autora, na rynku Szukając Alaski zostało opublikowane w nowym wydaniu Bukowego Lasu.

Czytaj także: Mamy pierwszy zwiastun Szukając Alaski!

Jak poinformował amerykański serwis deadline.com, po trzynastu latach możemy spodziewać się ekranizacji książki Greena. Jednak zamiast wersji filmowej, historia Milesa ukaże się w formie ośmioodcinkowego serialu na amerykańskiej platformie vod — Hulu.

Życie Milesa Haltera było totalną nudą aż do dnia, gdy zaczął naukę w równie nudnej szkole z internatem. Wtedy spotkał Alaskę Young.
Piękną, inteligentną, zabawną, seksowną, szaloną i do bólu fascynującą. Alaska owinęła sobie Milesa wokół palca, wciągając do swojego świata i kradnąc mu serce. Czy dzięki niej chłopak odnajdzie to, czego szuka? Wielkie Być Może – najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości.

Hulu finalizuje właśnie umowę na serial z Paramount Television, Joshem Schwartzem oraz ze Stephanie Savage z Fake Empire. Schwartz napisał scenariusz do pilota serialu, będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego oraz showrunnera, Fake Empire będzie zaś współproducentem produkcji.

Nic dziwnego, że w końcu zdecydowano się na produkcję ekranizacji jednej z najpoczytniejszych książek Greena. Wcześniej wielkim sukcesem okazała się przecież ekranizacja filmowa książki Gwiazd naszych wina oraz tytułu Papierowe miasta. Seriale młodzieżowe przeżywają natomiast prawdziwy rozkwit, ostatnio wielkim sukcesem okazał się bowiem serial Netflixa Trzynaście powodów, stworzony na kanwie książki Jay Ashera.

Jesteście ciekawi, jaka okaże się ta ekranizacja? Czytaliście Szukając Alaski?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Szukając Alaski
John Green22
Okładka książki - Szukając Alaski

Życie Milesa Haltera było totalną nudą aż do dnia, gdy zaczął naukę w równie nudnej szkole z internatem. Wtedy spotkał Alaskę Young. Piękną, inteligentną...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje