„The Last of Us” nie skończy się na 2 sezonie? Twórcy mają pomysły na nawet 3 sezon

Data: 2023-04-03 11:32:56 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Ledwo zadebiutował ostatni odcinek The Last of Us, a twórcy zdążyli już zapowiedzieć kontynuację serialu w postaci 2. sezonu. Teraz okazuje się, że być może na tym serial wcale się nie skończy.

Obrazek w treści „The Last of Us” nie skończy się na 2 sezonie? Twórcy mają pomysły na nawet 3 sezon [jpg]fot. HBO Max

The Last of Us to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych seriali. Produkcja HBO Max powstała na bazie popularnej gry i zaledwie tydzień po premierze pierwszego odcinka HBO potwierdziło kontynuację serialu. I chociaż na razie prace nad drugim sezonu nawet się nie rozpoczęły, to już teraz twórcy nie wykluczają, że mają plany na kilka następnych sezonów.

The Last of Us – powstanie 3 sezon?

Przypomnijmy, że The Last of Us opowiadał o świecie zniszczonym przez globalną apokalipsę spowodowaną przez tajemnicze grzyby. Jeden z ocalałych – Joel –  zostaje zatrudniony do przemycenia pewnej dziewczynki poza strefę kwarantanny. Tę parę czeka długa podróż.

Po ogromnym sukcesie pierwszej gry, stanowiącej inspirację dla serialu HBO, w 2020 roku gracze mieli okazje zapoznać się z The Last of Us: Part II. Produkcja kontynuowała wątki, a akcja działa się pięć lat od wydarzeń z pierwszej części gry.

Czytaj także: Premiery Netflixa w kwietniu 2023. Nowe filmy i seriale na Netflixie

Twórcy serialu w wywiadzie dla CQ zostali zapytani o to, czy drugi sezon obejmie całą drugą część gry. Co ciekawe, filmowcy jasno zaprzeczyli i zasugerowali, że — jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem — powstaną jeszcze przynajmniej dwa kolejne sezony. Craig Mazin przyznaje:

Słusznie zauważyłeś, że nie powiemy ile [sezonów jeszcze powstanie]. Ale więcej niż jeden to poprawna odpowiedź.

Szczegóły na temat ewentualnego trzeciego sezonu nie są jeszcze znane, pozostając w sferze pomysłów. Realizacja kolejnych transz The Last of Us w dużej mierze od tego, czy sezon drugi okaże się równie popularny, co pierwszy. Jednocześnie warto podkreślić, że premiera drugiego sezonu odbędzie najwcześniej w przyszłym roku.

The Last of Us – scenarzyści pracują nad kolejnym sezonem

W tym samym wywiadzie twórcy wspomnieli również o ambitnych planach na kolejny sezon. Zaznaczają, że w produkcji pojawi się wiele ekscytujących zmian, na które fani czekają:

Niektóre z rzeczy, z których jestem najbardziej podekscytowany [w części 2 ], to zmiany, o których dyskutowaliśmy oraz zobaczenie, jak historia ożywa w tej zmienionej wersji. Myślę, że to ekscytujące, ponieważ opiera się na uczuciach, jakich mogliśmy doświadczyć podczas gry!

Według najnowszych informacji, które przekazane zostały przez serwis Deadline.com, twórcy The Last of Us dokonali już wyboru w kwestii nowej lokalizacji, gdzie kręcone mają być zdjęcia do nowych odcinków serialu. Tym razem nagrania rozpoczną się w Vancouver w Kanadzie, choć nie jest wykluczone, że później filmowcy przeniosą się także do innych lokacji.

Jednocześnie na kanale na YouTube PlayStation ujawniono specjalny film dokumentalny z udziałem twórców serialu. Pedro Pascal i Bella Ramsey, wcielający się w głównych bohater serialu, w krótkim filmie zdradzili tajniki związane z pracami nad serialem. 

Choć nagranie liczy zaledwie dziesięć minut, to zostało zobaczone już ponad milion razy! Młoda aktorka podkreślała natomiast, że nie może się już doczekać kontynuacji. Serial realizowany jest dla stacji HBO.

Tagi: the last of us,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje