Jest pierwszy zwiastun oraz data premiery nowej ekranizacji musicalu West Side Store

Data: 2021-05-01 11:10:03 Autor: adudek

Steven Spielberg to reżyser odpowiedzialny za powstanie nowej wersji musicalu West Side Story, który swoje sukcesy święcił w latach 60-tych ubiegłego wieku. Poznaliśmy właśnie pierwszy zwiastun oraz datę premiery nadchodzącego filmowego musicalu

Obrazek w treści

West Side Store miał trafił do kin już w zeszłym roku, ale z przyczyn pandemicznych tak się nie stało. Z tego samego względu, aż do tego czasu nie mogliśmy zobaczyć jak prezentuje się jego filmowy zwiastun, jaką wizję na mającą już sześćdziesiąt lat produkcję, ma sam mistrz, Steven Spielberg.

West Side Store – opis musicalu

Historia w musicalu West Side Store przenosi nas w lata 50-te ubiegłego wieku, opowiadając o dwóch rywalizujących ze sobą gangach. Poznajmy przywódcę portorykańskiego gangu Sharksów, o imieniu Bernardo oraz jego przeciwnika, gang Jetsów, którego szefem jest niejaki Riff.

Czytaj również: Tydzień życia - pierwszy w historii musical religijny trafił na Netflix

Rywalizacja nabiera zupełnie innych kolorów, gdy przyjaciel Riffa, należący do gangu, do którego należą sami biali, o imieniu Tonny, zakochuje się w siostrze Bernarda, pięknej Marii. Ich miłość wkrótce rodzi wielką tragedię. 

West Side Store – obsada musicalu

W obsadzie drugiej ekranizacji musicalu West Side Store znaleźli się w roli Tony’ego - Ansel Elgort (Gwiazd naszych wina,Niezgodna, Zbuntowana), zaś w roli jego ukochanej Marii - Rachel Zegler.

W pozostałych rolach: Corey Stoll, Mike Faist, Ariana DeBose, Brian d'Arcy James, David Alvarez oraz Rita Moreno, znana z poprzedniej części West Side Store.

Czytaj również: Łasuch – serial o chłopcu jelonku, na podstawie komiksu, w czerwcu na Netflix

Reżyserem filmu jest Steven Spielberg, reżyser mający na swoim koncie takie filmowe hity jak: Park Jurajski, Szeregowiec Ryan, Poszukiwacze zaginionej Arki, Czwarta władza, Most szpiegów. Trzeba zaznaczyć, że jest to pierwszy musical w szerokim filmowym portfolio Spielberga. 

West Side Store – zwiastun

Wraz z oficjalną zapowiedzią filmu, z podaniem jego daty premiery, poznaliśmy także jego filmową zapowiedź. Prezentujemy ją poniżej.

West Side Store – gdzie obejrzeć?

Premiera filmu została zaplanowana na dzień 10 grudnia 2021. Film ma mieć kinową premierę. 

West Side Store – opinie o musicalu

Musical West Side Store jest dramatem, trochę w stylu melodramatu przedstawiającym zakazaną miłość, która kończy się dramatem. Produkcja może zaciekawić widzów, którzy pamiętają pierwszą musicalową opowieść.

Czytaj również: Na noże będzie mieć kontynuację, i to w dwóch filmowych częściach, tym razem od Netflixa

Znajdą dla siebie także coś ci widzowie, którzy lubią muzykę w filmach, a także filmowe produkcje z gangsterską fabułą. Musical można także obejrzeć ze względu na nagrodzonego Oscarem Stevena Spielberga. 

West Side Store – książki

Musical West Side Store stworzony został na własnym scenariuszu. Jest to nowa wersja filmu z roku 1961. Obydwie nie posiadają odpowiednika książkowego. W zamian proponujemy lekturę dramatu o równie zakazanej miłości Romeo i Julia Williama Szekspira. 

Dramat Romeo i Julia można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje