Czwarta władza – Kto i jak ujawnił informacje o wojnie w Wietnamie?

Data: 2021-01-23 09:00:01 Autor: tadas

Film Czwarta władza to jest gwiazdorską produkcją skoncentrowaną na zaprezentowaniu widzom faktycznej opowieści o dzielnym reporterze, który zdecydował się postawić systemowi, aby móc zdradzić światu uzyskane informacje na temat wojny w Wietnamie. Czy uda mu się to zrealizować?

Obrazek w treści

Czwarta władza to amerykańsko-brytyjski dramat polityczny z 2017 roku w reżyserii Stevena Spielberga.

Czwarta władza – opis

O czym opowiada film Czwarta władza? Kathrine Graham po śmierci męża, wydawcy gazety The Washington Post, musi przejąć jego obowiązki w trudnych czasach. Jest pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii Stanów Zjednoczonych. Pod jej opieką znajduje się Ben Bradlee, doświadczony dziennikarz niezwykle wrażliwy na cele i idee tego zawodu.

Reporter pozyskał poruszające informacje dotyczące wojny w Wietnamie, mając do dyspozycji prawdziwe, państwowe dokumenty. Wszystko potwierdza jak wielką porażką jest to działanie i ryzyko ponoszone przez żołnierzy.

Czytaj także: "Strażnicy galaktyki" – w obronie wszechświata

Oboje wiedzą, że nie mają szans na bezpośrednią potyczkę z aparatem Amerykańskiego państwa. Oboje muszą zatem wymyślić jak mogą sobie poradzić w tych warunkach, aby być w stanie ujawnić prawdę i nie doprowadzić gazety oraz samych siebie do upadku.

Czwarta władza – obsada

Kto wystąpił w Czwarta władza? W najważniejszych rolach znalazły się gwiazdy oraz twarze projektu w postaci Toma Hanksa (Terminal, Forrest Gump, Anioły i demony, Szeregowiec Ryan) oraz Meryl Steep (Pożegnanie z Afryką, To skomplikowane i Diabeł ubiera się u Prady), którzy potwierdzili swoją klasę i niebywałe umiejętności.

Czytaj także: Nauczycielka stworzyła księgarnię po tym, jak w mieście zniszczony został jedyny sklep z książkami

U jego boku wystąpili Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts czy Bradley Whitford.

Czwarta władza – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Czwarta władza? Emisja telewizyjna odbędzie się w sobotę, 22 stycznia o godzinie 21:30 na antenie telewizji TVP 1. 

Czytaj także: Adaptacja powieści "Strażniczka" będzie nową produkcją Disneya

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Czwarta władza – opinie

Film Czwarta władza oceniony został w niezwykły sposób, potwierdzający jak dobrze opowieść opracowano oraz zrealizowano, dzięki czemu widzowie mogą obejrzeć znakomity kawałek emocjonującego kina!

Czytaj także: Nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł Papcio Chmiel

Czwarta władza – książka

Film Czwarta władza bazuje na scenariuszu opracowanym przez Liz Hannah i Josha Singera, który nieźle ujęli w filmową formę, historię która działa się faktycznie w Stanach Zjednoczonych. Być może zatem po seansie filmu, zdecydujecie się na lekturę książki Czwarta władza.

Książkę Czwarta władza w niezłej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.