Władca Pierścieni: Powrót króla – Czas rozprawić się z Sauronem!

Data: 2021-01-22 10:00:02 Autor: tadas

Film Władca Pierścieni: Powrót króla to zakończenie serii z filmowych adaptacji powieści Władca Pierści, autorstwa autorstwa J.R.R. Tolkiena, zabierająca widzów w kolejną niezwykłą podróż do rzeczywistości Śródziemia, gdzie dojdzie do najbardziej spektakularnego starcia, być może w historii całego gatunku fantasy. 

Obrazek w treści

Władca Pierścieni: Powrót króla to amerykański film fantastyczny z 2003 roku w reżyserii Petera Jacksona.

Władca Pierścieni: Powrót króla – opis

O czym jest film Władca Pierścieni: Powrót króla? Za moment odbędzie się wielkie starcie, decydujące o losach całego Śródziemia, ludzie z sojusznikami stają do walki. Gandalf Biały, siły Rohanu i Gondoru szykują się do wojny. Tymczasem Aragorn musi odnaleźć siłę, dzięki której będzie w stanie godnie kontynuować swój królewski rodowód.

Gollum chce odzyskać Jedyny Pierścień, który stanowi coraz większy ciężar dla Frodo. Ten ma z resztą coraz gorsze relacje z Samem, który dostrzega pochłaniający przyjaciela mrok. Armia Saurona jest już blisko Minas Tirith....

Czytaj także: "Władca Pierścieni" serial Amazon – premiera, opis fabuły, obsada

Aragorn z Legolasem oraz Gimlim wyruszają w podróż do Ścieżki Umarłych, gdzie będą próbowali pozyskać siły armii upiorów, mającej niezałatwione sprawy z Sauronem....

Władca Pierścieni: Powrót króla – obsada

Kto wystąpił w Władca Pierścieni: Powrót króla? Co prawda dotychczasową twarzą marki został Eliah Wood, aktor znany także z Łańcucha szczęścia, Powrotu do przyszłości II, Maniac, Środy Popielcowej, gry Broken Age oraz ze swojego studia SpectreVision i ich Transference. Niemniej tym razem najważniejszy okazał się występ Viggo Mortensena, wcielającego się w rolę Aragorna. Tego aktora możemy znać z występów w Morderstwie doskonałym, 28 dni czy z Tunelu.

Czytaj także: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – Początek wielkiej przygody...

U jego boku wystąpili Ian McKellen, Sean Astin czy Liv Tyler.

Władca Pierścieni: Powrót króla – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Władca Pierścieni: Powrót króla? Emisja telewizyjna odbędzie się w piątek, 21 stycznia o godzinie 20:05 na antenie telewizji TVN. 

Czytaj także: Władca Pierścieni. Dwie wieże – film Petera Jacksona. Gdzie obejrzeć?

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Władca Pierścieni: Powrót króla – opinie

Film Władca Pierścieni: Powrót króla był absolutnym hitem, czymś wyjątkowym, niezwykle efektownym, spektakularnym oraz wznoszącym kinowo fantasy na zupełnie nowy poziom, zatem nie może dziwić, że film doczekał się aż 11 Oscarów. To było genialne, znakomite zakończenie historii zarysowanych w książkowym pierwowzorze oraz dwóch filmiach - Władca Pierścieni: Drużyna PierścieniaWładca Pierścieni. Dwie wieże.

Czytaj także: "The Duff. Ta brzydka i gruba" - udowodnić, że się mylą

Władca Pierścieni: Powrót króla – książka

Film Władca Pierścieni: Powrót króla to filmowa adaptacja książki Powrót Króla, będącej częścią trylogii Władca Pierścieni, którą opracował genialny  John Ronald Reuel Tolkien, będący na absolutnym topie wśród autorów z tego gatunku. 

Książkę Powrót króla w niezłej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Powrót króla
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)16
Okładka książki - Powrót króla

Powrót Króla to ostatnia powieść w ramach trylogii “Władca Pierścieni”, która pozwala nam się przenieść do krain śródziemia...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo