Zaprawdę, Hitler umarł - ruszyły prace nad kolejną produkcją Canal+

Data: 2021-09-18 11:20:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Ruszyły prace nad kolejną ciekawie zapowiadającą się produkcją Canal+. Będzie to fabularny debiut Miniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Mowa o filmie Zaprawdę, Hitler umarł

Obrazek w treści Zaprawdę, Hitler umarł - ruszyły prace nad kolejną produkcją Canal+ [jpg]

Autor zdjęcia: Ryszard Żuchowski/Canal+

Canal+ zapowiedział kolejną produkcję. Mowa o tytule Zaprawdę, Hitler umarł. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do filmu, którego fabuła przeniesie widzów do alternatywnej rzeczywistości, w której naziści zwyciężyli w II wojnie światowej. Co już wiemy o tej produkcji?

Zaprawdę, Hitler umarł – opis filmu

Film Zaprawdę, Hitler umarł to dystopijna opowieść rozgrywająca się w alternatywnym świecie, który stoi na skraju zagłady. Istnieje tylko jedno państwo, a jest nim Europa. Historia rozpoczyna się osiemdziesiąt lat po tym, jak naziści wygrali II wojnę światową, a następnie dokonali zjednoczenia wszystkich europejskich państw. Czterdzieści lat później kolejne pokolenie faszystów potępiło ideologią nazizmu i wzięło na siebie winy oprawców.

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 17 do 24 września 2021 roku

To spojone społeczeństwo Zachodu na pamiątkę męki udręczonych dokonuje aktów samoudręczenia. Odbywają się akty umartwiania się, ludzie stosują pokuty, które stają się coraz bardziej wymyślne, a ceremonie coraz bardziej udręczające. Do takiego świata trafia pewnego dnia tajemnicze dziecko...

"Zaprawdę, Hitler umarł” to opowieść o wędrówce dziecka, które socjalizuje się w dziwacznym świecie wiecznego poczucia winy i miękkiego autorytaryzmu. Dotyka tematów postpamięci i ideologicznych korzeni współczesnych nacjonalizmów – mówi Monika Strzępka.

To film o dwóch ulubionych namiętnościach Europejczyków – Europie i historii. To także opowieść o tym, że powiedzenie „historia jest nauczycielką życia” brzmi jak ironiczny żart rzucony w fabryce drutu kolczastego – dodaje Paweł Demirski, autor scenariusza.

Zaprawdę, Hitler umarł obsada i twórcy filmu

Film Zaprawdę, Hitler umarł to fabularny debiut reżyserki Moniki Strzępki i dramaturga oraz scenarzysty Pawła Demirskiego, którzy od lat wspólnie realizują nagradzane projekty teatralne. Ich produkcje to dzieła poruszające poważne tematy o wydźwięku społecznym. To wyraziste i pozbawione kompromisu spektakle. To twórcy, którzy budzą kontrowersje, a niejednokrotnie nawet oburzenie. Ten doskonały duet, drążący i poszukujący europejskiej duszy w roku 2011 za „odwagę mówienia więcej i ostrzej niż chcielibyśmy usłyszeć” odebrał prestiżowy Paszport Polityki.  Teraz ich wizja obecna będzie teraz w nowej produkcji Canal+.

Czytaj również: Canal+ i Netflix w jednym abonamencie. Giganci łączą siły

Zaprawdę, Hitler umarł to kolejny krok w ich karierze. Pierwszym wspólnym filmowym dziełem był ośmioodcinkowy serial Artyści, który można nazwać satyrą na środowisko artystów. Produkcja uzyskała nominację do Polskich Nagród Filmowych Orły.

Paweł Demirski napisał niezwykle interesujący scenariusz. „Zaprawdę, Hitler umarł” to filmowa dystopia, gatunek, po który rzadko sięgają polscy twórcy. W Studio Munka bardzo cenimy takie nieszablonowe, odważne projekty. Tym bardziej cieszę się, że Monika Strzępka i Paweł Demirski swój fabularny debiut realizują właśnie u nas – podkreśla Jerzy Kapuściński, Dyrektor Artystyczny Studia Munka SFP, w którym powstaje film.

Nowa polska produkcja Zaprawdę, Hitler umarł to filmowa dystopia, która powstaje w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Producentami filmu są: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Koproducentem filmu jest CANAL+ Polska. Film powstał w ramach programu „60 minut” wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zaprawdę, Hitler umarł gdzie można obejrzeć film?

To film, który jest tworzony przez Canal+ i to właśnie tam będzie mieć swoją premierę. Film być może pojawi się także na platformie streamingowej, czyli na Canal+ online. 

Czytaj również: Planeta Singli. Osiem historii – ruszyły zdjęcia do serialu Canal+

Zaprawdę, Hitler umarł książki

Film Zaprawdę, Hitler umarł to produkcja powstała na własnym scenariuszu. W zamian polecamy natomiast inną książkę Człowiek, który umarł, której autorem jest Antti Tuomainen.

Książkę "Człowiek, który umarł" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje