7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską

Autorkę książki Mijin Mok znam, pewnie tak, jak większość z Was z kanału, który prowadzi na YT. Tak, mowa o Koreance! Filmiki, w których porównuje kulturę koreańską do polskiej, angażując do tego niejednokrotnie reprezentantów innych państw, stały się hitem. Teraz ta pozytywna dziewczyna dzieli się swoją wiedzą na kartkach książki. Ale jaka to jest cudna książka! Mijin w przyjemny, nieprzekombinowany sposób opisuje różnice kulturowe między Koreą Południową a Polską,  które dzieli tytułowe 7736 kilometrów. I są  tysiące kilometrów zarówno różnic, jak i podobieństw, tych widocznych na co dzień i od święta.

Jesteście ciekawi, ile samogłosek jest w języku koreańskim? Czy kimchi to tylko kiszona kapusta, a może coś więcej? Czy podejście do pracy jest takie samo w Polsce i Korei? Na co koreańscy nauczyciele kładą największy nacisk? Ile trwa przerwa obiadowa w szkole? Czym dla obu państw jest przywiązanie do tradycji i historii? Czy Koreańczycy wierzą w Boga? Ile wyrazów dźwiękonaśladowczych może wyprodukować jedno państwo? Na te i na wiele, wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w książce. Mijin w cudny sposób przekazuje swoją wiedzę, zachęcając do pochłaniania kolejnych stron.

Jeszcze warto wspomnieć, o przepięknych ilustracjach, które zdobią treść tej książki. To pięknie wydana lektura i ciekawe kompendium wiedzy dla każdego, kto choć trochę interesuje się Koreą, albo lubi poznawać różnice, jakie dzielą kraj nad Wisłą, od oddalonych o ponad siedem tysięcy kilometrów państw.

Informacje dodatkowe o 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską:

Wydawnictwo: Otwarte