A niech to szlag!

💖💖💖Recenzja💖💖💖

Premiera 14.07.2021

"A niech to szlag" - Monika Cieluch

Cóż to była za niesamowita i wyjątkowa historia. Pełna humoru i życiowych problemów. Książka przy której można spędzić miło czas poprzez wybuchy śmiechu ale także wylać morze łez, poprzez życiowe problemy.

Joanna, młoda kobieta, która postanawia wyjechać aby zaopiekować się mała dziewczynką. Nie wiedziała, że to nie będzie zzwykła opieka, to stało się jej misją. Musiała połączyć ojca i córkę. Na nowo pokazać mu miłość i nauczyć go czuć i okazywać emocje.
Joanna ma wszystko co składa się na idealną bohaterkę. Jest wesoła, buntownicza, niezdarna, nie wstydzi się uczyć, walczy o to co kocha i o to w co wierzy, jest bezinteresowna i bardzo czuła. Oddaje całe swoje serce malutkiej dziewczynce. Uczy ją szczęścia i daje poczucie, że jest najważniejsza.
Nie krytykuje kiedy nie trzeba ale potrafi wyrazić swoje zdanie i wstrząsnąć człowiekiem.

Timothy to ojciec, który się pogubił. Zatracił się w starcie. Nie umiał czerpać z życie tego co najlepsze. Nie umiała okazywać uczuć. Martwił się o córkę i bardzo ją kochał ale cały czas przeżywał staratę. Swój ból trzymał w sobie i wszystkich od siebie odsuwał. Był zimny i surowy.
Pojawienie się Joanny zburzyła jego dotychczasowe życie. W szarość wlała całą gamę kolorów. Zmieniła jego życie. Wprowadziła w nie miłość. Nauczyła jak żyć i kochać własne dziecko.
Powoli obserwujemy jego przemianę. Barwo dla autorki, bo przedstawiała to tak jak powinna. Bez pośpiechu, bo ludzie tak szybko ze nie zmieniają. Stał się inny, uśmiechnięty i łaknący szczęścia swojego, córki i Joanny.

Ich relacja to zabawna wymiana zdań. Ona stara się mu pokazać, że córka jest najważniejsza a on uparcie stoi przy swoich ideałach. Lecz ta miłość i ciepło jakie bije od Joanny zmienia go, przez co stają się sobie coraz bliżsi. Miłość która ich ogarnęła sprawiła, że zaczęli tworzyć rodzinę.

Autorka w bardzo wyjątkowy sposób pokazała nam miłość. To uczucie które w całości nas wypełnia. Nie potrafimy żyć kiedy tej drugiej osoby już nie ma.
Ta miłość była tak silna, że przysłaniała wszystko.
Miłość to także dbanie o osoby, które się kocha. Staje się na głowie by byli szczęśliwi.
Książka jest piękna ciepła. A to zasługa malutkiej Grace oraz Joanny. Te dwie bohaterki odgrywają najważniejszą rolę. Joanna pokazuje małej świat, a ona swoim jest wdzięczna, poprzez śmiech, uśmiech i zwykłą ludzką radość.
Autorka stworzyła dla Nas życiową książkę. Pokazuje jak ciężko jest być samotnym rodzicem oraz jak dziecko może czuć że odtrącone. Nie umiem zliczyć ile razy płakałam przy tej historii oraz to ile razy się śmiałam. Jest to idealna komedia romantyczna z życiową otoczką.
Właśnie takich książek nam potrzeba. Trochę śmiechu, łez i problemów.
Takie historię wdzierają się w serca czytelników i już nigdy z nich nie wychodzą. Takie historie będzie się pamiętać do kochać życia. Każde emocje jakie czuło się pod czas czytania. A było ich wiele. Serce szalało od ich nadmiaru.
Kochani pozostaje mi polecić tę książkę, bo czas spędzony przy niej niej będzie nudny tylko wyjątkowy. Pozwólcie aby Grace, Joanna i Timothy weszli do waszego świata i nigdy z niego nie wyszli ❤❤
11/10❤

Informacje dodatkowe o A niech to szlag!:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2021-07-14
ISBN: 9788382194067
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce A niech to szlag!

Kup książkę A niech to szlag!

Dziewczyna, która czuła zbyt mocno
Monika Cieluch0
Okładka ksiązki - Dziewczyna, która czuła zbyt mocno

Miłość znajdziesz obok siebie, wystarczy tylko otworzyć się na życie. Życie London nigdy nie było usłane różami, ale mimo to nie straciła pogody ducha...

Do ostatniej kropli krwi
Monika Cieluch0
Okładka ksiązki - Do ostatniej kropli krwi

On – wychowany w patologicznej rodzinie zdobywa świat pięściami. Ona – wrażliwa i zdolna fotografka, poszukuje modela do swojego projektu...