Aborcja jest

Kolejny trudny temat jaki ostatnio udało mi się zgłębić z książką "Aborcja jest".

O prawach kobiet, osobistych relacjach i historii aborcji. Jak to wyglądało u ludzi kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat temu? Czy aborcja była dozwolona a może za nią karano? Głębokie dotknięcie tematu... O wielu z tych rzeczy się nie mówi i warto wiedzieć jakie są fakty.

Książka jest stronnicza i zdecydowanie jest za aborcją. Poznamy tu również kobiety, które jej dokonały. Wypowiadają się o swoich odczuciach, trudnościach i momentach podjęcia decyzji. Nie dla wszystkich był to wybór oczywisty. Nie dla wszystkich był to wybór trudny.

Nic tu nie jest ani czarne ani białe. Każda z tych historii jest złożona, a akuszerki i zioła istnieją od wieków. Jak ideologia wpływa na codzienność kobiet? Dlaczego tak mocno jest w tym polityka?

Fakty, prawda i obszerna historyczna wiedza. Nie da się ocenić takich książek "fajna czy niefajna". Stanowisko kościoła i polityków przy władzy jest znane. Jak było kiedyś?

Informacje dodatkowe o Aborcja jest:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Ksebardo

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Zobacz opinie o książce Aborcja jest

Kup książkę Aborcja jest

Kanada. Ulubiony kraj świata
Katarzyna Wężyk0
Okładka ksiązki - Kanada. Ulubiony kraj świata

Świat potrzebuje więcej Kanad! Myśli tak nie tylko Bono. Ale czy Kanada - (prawie) najlepsze miejsce do życia na ziemi - jest faktycznie rajem? ...