Baśnie Barda Beedle

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2008-12-09
Dodał/a opinię: Dominika Dolecka

{recenzja z bloga: bookmoorning.blogspot.com} Od najmłodszych lat jestem ogromną fanką Harry'ego Pottera i czarodziejskiego świata, dlatego kiedy Media Rodzina wydała powyższe dodatki w tak pięknej formie, koniecznie musiałam je zamówić, tym bardziej że wcześniej nie miałam okazji ich przeczytać. Oczywiście nie miałam jakiś szczególnie wygórowanych oczekiwań, dlatego Baśnie Barda Beedle'a czytało mi się z wielką przyjemnością, przy czym mogłam poczuć się jak czarodziejskie dziecko czytające popularne baśnie. Jak tylko moja młodsza siostra trochę podrośnie, zdecydowanie chętnie zapoznam ją z historiami, które w młodości słyszało całe rzesze czarodziejów. Książeczka składa się z pięciu baśni, a każda z nich zawiera naprawdę mądre i uniwersalne przesłanie. Tytuły, które tu znajdziemy to Czarodziej i skaczący garnek / Fontanna szczęśliwego losu / Włochate serce czarodzieja {nieco niesmaczne, ale przesłanie również posiada} / Czara Mara i jej gdaczący pieniek oraz Opowieść o trzech braciach, która na pewno jest dobrze znana wszystkim, którzy mieli do czynienia z serią HP. Po każdej baśni znajdziemy również Komentarze od Albusa Dumbledore'a, które szczerze mówiąc w pewnym momencie zaczynały mnie nieco nudzić i irytować. Każda baśń posiadała w sobie coś pozytywnego, ale jeśli miałabym wybrać moją ulubioną, to jest to Opowieść o trzech braciach. Nie tylko z sentymentu, ale także dlatego, że jest dla mnie po prostu najbardziej interesująca. Jeśli czytaliście już Baśnie Barda Beedle'a, w komentarzu koniecznie dajcie mi znać, która z bajek jest Waszą ulubioną. O dobrym stylu J.K Rowling pisać nie muszę, ale myślę, że warto tutaj pochwalić tłumacza, który naprawdę wykonał kawał dobrej roboty, gdyż tekst przetłumaczony jest w sposób łatwy i przystępny, szczególnie dla dzieci. No i zamieszczone w książce ilustracje także wpływają na jej atrakcyjność, więc ogólnie całość prezentuje się naprawdę dobrze. Cieszę się, że zdecydowałam się na zakup tych dodatków i przeczytanie baśni, bo był to fajny i przyjemny element w mojej czytelniczej karierze. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z BBB, to myślę, że warto byłoby to nadrobić.

Kup książkę Baśnie Barda Beedle

Zobacz opinie o książce Baśnie Barda Beedle