Biohacking. Podręcznik dla początkujących

Zupełnie nieświadomie stosuję filozofię biohacking’u od dwóch lat, odkąd zachorowałam. Tak to już z nami jest, że zaczynamy się interesować swoim zdrowiem i komfortem życia i naszego funkcjonowania, gdy zachorujemy… Zapraszam Was na moją recenzję bardzo ciekawego podręcznika Karola Wyszomirskiego, którego podejście kognitywne do zdrowia zachwyca.

Karol Wyszomirski w podręczniku przekazuje wiedzę o biohackingu – coraz popularniejszej na świecie filozofii optymalizacji zdrowia. „Biohacking bazuje na wielowymiarowym podejściu do człowieka, łącząc i wykorzystując najnowsze odkrycia naukowe z wielu dziedzin, między innymi takich jak: dietetyka sportowa, dietetyka kliniczna, psychodietetyka, medycyna funkcjonalna”. Autor opisuje takie zagadnienia jak: nadwagę, otyłość, stany zapalne w organizmie, zagadnienia hormonów, zagadnienie snu, aktywności fizycznej, sposoby na pozbycie się stresu, przewlekłego zmęczenia oraz pokazuje narzędzia, dzięki którym możemy osiągnąć satysfakcjonujące funkcjonowanie naszego organizmu (w tym również bez chorób) i uwolnić cały potencjał naszego umysłu. Na swoim przykładzie pokazuje, że każdy z nas może wprowadzić w każdym momencie swojego życia zmiany i przeprogramować swój umysł, wystarczy tylko (i AŻ) wziąć odpowiedzialność za dwie ważne kwestie: „pierwsza z nich to odpowiedzialność za uzyskiwane rezultaty (…). Druga odpowiedzialność dotyczy twojego sposobu myślenia.”

Karol Wyszomirski dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a to najbardziej zawsze do mnie przemawia. „Wszystko, co robisz, jesz, co myślisz i z czym się stykasz w środowisku wpływa na ciebie od stóp do głów” a co dobre na optymalnego funkcjonowania naszego organizmu? Spacer (również uziemianie),słońce, medytacja, odpowiednia dieta (a raczej sposób odżywiania),odpowiedni sen, świadome oddychanie. Dużo uwagi poświęca nadwadze, otyłości i treningom (wraz z pokazem zdjęć jak wykonywać ćwiczenia).

„Uświadomienie sobie, że czegoś się nie wie, to pierwszy etap nauki” a „prawdziwa decyzja jest mierzona faktem podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania – tak naprawdę nie podjąłeś decyzji. (Tony Robbins)”. Karol Wyszomirski w jednym rozdziale przekazuje nam wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu: świadomym i podświadomym. Na swoim przykładzie przekonuje, ze zmiana nawyków, sposobów myślenia, „przeprogramowania” mózgu jest możliwa w każdym wieku. Ja potwierdzam, bo też jestem w takim procesie i polecam każdemu. Karol Wyszomirski cytuje też dr Mateusza Grzesiaka: „dostęp do wiedzy może mieć każdy, ale nie każdy potrafi z niej korzystać”.

Serdecznie polecam podręcznik „Biohacking. Przewodnik dla początkujących”. Czytajcie, uczcie się i zmieniajcie swoje życie na lepsze :)

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.

Informacje dodatkowe o Biohacking. Podręcznik dla początkujących:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2020-03-11
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: Jeanette

Tagi: bóg Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Zobacz opinie o książce Biohacking. Podręcznik dla początkujących

Kup książkę Biohacking. Podręcznik dla początkujących

Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych
Karol Wyszomirski0
Okładka ksiązki - Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych

Jak osiągnąć maksimum możliwości fizycznych, psychicznych i intelektualnych na bazie biohackingu. Już wiesz, jak wykorzystać biohacking w swoim życiu...

Neurohacking
Karol Wyszomirski0
Okładka ksiązki - Neurohacking

,,Neurohacking to nowoczesna metoda na przeprogramowanie twojego mózgu i układu nerwowego w celu uzyskania upgrade'u mentalnego i emocjonalnego oprogramowania"...