Bogini tańca

Inspiracja
"Bogini tańca" to książka, która przybliża nam postać Bronisławy Niżańskiej - baletnicy i choreografki.
Bronię poznajemy gdy ma zaledwie kilka lat i towarzyszymy jej do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych podczas II Wojny Światowej.
Książka napisana jest na podstawie pamiętników i notatek samej Bronisławy, dzięki czemu mamy wrażenie jakby to ona sama opowiadała nam swoją historię.
Bronia była najmłodsza z trójki rodzeństwa, jej rodzice byli tancerzami baletowymi, więc nie wyobrażała sobie innego miejsca dla sienie jak baletowa scena.
Książka pokazuje nam siłę charakteru i upór w dążeniu do celu. Udowadnia, że wszystko jest możliwe, nawet jeśli nie sprzyjają nam warunki fizyczne (Bronia nie była szczupła i filigranowa tak jak inne tancerki), pozostawanie w cieniu sławnego brata oraz niepowodzenia i tragedie w prywatnym życiu. Postawa Bronisławy może być nie tylko inspiracją dla tancerzy, ale także dla każdego z nas.
Książkę czyta się przyjemnie, chociaż na początku trochę w nią zwątpiłam. Wspomnienia z czasów dzieciństwa trochę się dłużą, ale później, gdy czytamy o jej losach jako młodej kobiety nie mogłam się doczekać przeczytania kolejnej strony.
To książka, która inspiruje i motywuje do działania i spełniania marzeń. Warto po nią sięgnąć.

Informacje dodatkowe o Bogini tańca:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-05-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Iwa90

Zobacz opinie o książce Bogini tańca

Kup książkę Bogini tańca

Konieczne kłamstwa
Ewa Stachniak0
Okładka ksiązki - Konieczne kłamstwa

Powieść o stracie osobistej i narodowej, o zdradzie i potrzebie przebaczenia, o najnowszej hostorii - wojennej i powojennej. Powieść o powrotach do korzeni...

Cesarzowa nocy. Historia Katarzyny Wielkiej
Ewa Stachniak0
Okładka ksiązki - Cesarzowa nocy. Historia Katarzyny Wielkiej

Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej...