Cały jestem twój

„Cały jestem Twój” to najnowszy romans jaki wyszedł spod pióra Weroniki Tomali.

On jest dziedzicem rodzinnej fortuny, zaś ona wiecznie wytykaną palcami albinoską. Kompletnie samą i niezrozumianą. Uciekającą przed ludźmi, ale kochającą konie.

Czy tą dwójkę może coś połączyć? Czy młody i przystojny dziedzic może zainteresować się prostą dziewczyną pracującą w stajni?

Muszę przyznać, że mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Sam pomysł na fabułę jest ciekawy i z całą pewnością oryginalny. Tak naprawdę chyba nigdy nie czytałam książki (a przynajmniej nie pamiętam), gdzie główna postać musi mierzyć się z albinizmem.

W pozycji tej znajdziemy zwroty akcji sprawiające, że chcemy poznać całą historię jak najszybciej, a także istotnych tematów, o których na codzień zbyt mało się mówi., a potrafią wzbudzić w człowieku wiele emocji. Od podszewki poznajemy życie osoby zmagającej się z albinizmem. Przyglądamy się jak ciężko jest jej żyć w naszym świecie. W świecie pełnym braku zrozumienia i empatii dla drugiego człowieka. Prócz tego mamy także wątek nadopiekuńczego, a nawet powiedziałabym toksycznego rodzica, który za wszelką cenę chcę pełnić kontrolę nad życiem swojego dziecka. Tematy te sprawiają, że czytając książkę w naszych myślach zaczyna kotłować się wiele refleksji dotyczących życia i społeczności. Autorka uświadamia nam brutalną prawdę o tym jak potrafimy szufladkować ludzi wyłącznie ze względu na ich wygląd. Jak jesteśmy w stanie wyrobić sobie o kimś opinię jedynie go widząc.

Niestety muszę się przyczepić do bohaterów. Zabrakło mi w nich emocji i wyrazistych charakterów. Byli raczej nijacy, co w mojej ocenie wiele odejmuje całej powieści. Relacja, która ich połączyła była niezbyt rzeczywista. Zdecydowanie czegoś mi tutaj zabrakło.

Jeżeli chodzi o warsztat pisarski autorki to nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Słownictwo jest świetne, styl pisania bardzo przyjemny w odbiorze, a opisy małej miejscowości i stadniny bardzo rzeczywiste. Tak naprawdę możemy zamknąć oczy i przenieść się na małą wieś, gdzie kontakt z przyrodą jest cudownym doznaniem, a kontakt z końmi sprawia, że nasze wszystkie problemy uciekają w siną dal.

„Cały jestem Twój” to książka o życiu i miłości. Niejednokrotnie zmusza nas do głębokiej refleksji i przemyślania także własnego zachowania. Gdyby bohaterowie byli bardziej ludzcy to byłabym tą lekturą oczarowana. Jednak jest, jak jest więc mogę tylko powiedzieć, że jest to dobra książka po którą można sięgnąć w wolnej chwili.

Pamiętajcie, że bycie innym nie oznacza bycia gorszym. Oznacza bycie wyjątkowym i cudownym.

Informacje dodatkowe o Cały jestem twój:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-03-29
ISBN: 9788382025101
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Cały jestem twój

Kup książkę Cały jestem twój

Płynąc ku przeznaczeniu
Weronika Tomala0
Okładka ksiązki - Płynąc ku przeznaczeniu

Tam, gdzie znikają maski, triumfuje prawda. A prawda może zrodzić miłość. I może też zabić… Skromna studentka, Dominika, wyjeżdża na pierwsze...

Tam gdzie diabeł mówi dobranoc
Weronika Tomala0
Okładka ksiązki - Tam gdzie diabeł mówi dobranoc

Szpilki i wodzianka w krainie kopalń Daria to kobieta sukcesu. Ma narzeczonego, apartament w stolicy, świetną posadę i dobrego szefa. Szefa, który...