Cały jestem twój

On jest dziedzicem rodzinnej fortuny. Ją zawsze wytykano palcami. Więź między tą dwójką nigdy nie powinna się wydarzyć... Lilianna wie, jak gorzka potrafi być codzienność. Odrzucona przez rodziców, wyśmiewana przez rówieśników albinoska po śmierci ukochanego dziadka zostaje sama. Dziadek przekazał jej niezwykłą umiejętność: Lilianna jak nikt potrafi rozumieć konie. Kocha je bardziej niż ludzi. Kiedy dowiaduje się, że w pewnej niewielkiej miejscowości poszukują nowego stajennego, postanawia spróbować i zostaje zatrudniona. Jej pasja i zaangażowanie zwracają uwagę dziedzica rodzinnej fortuny, Doriana Wilczyńskiego. Okoliczna ludność ma na temat rodziny Doriana co nieco do powiedzenia. Krążą nawet plotki o tajemniczej śmierci poprzedniego stajennego. Lilianna postanawia nie wnikać w nie swoje sprawy, tyko należycie wykonywać obowiązki. Tajemniczy Dorian coraz bardziej jednak ją fascynuje...

Informacje dodatkowe o Cały jestem twój:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-03-29
ISBN: 9788382025101

Kup książkę Cały jestem twój

Cały jestem twój - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-07-24,

Romantyczna książka pełna trudności, problemów i miłości... Weronika ma niesamowity styl pisania i tworzenia klimatu w swoich książkach, więc nie mogłam się doczekać kiedy zacznę ją czytać, a gdy zaczęłam....

IG: Czytomanka

👉Liliana Kawka jest albinoską, przez co w szkole była szykanowana i wyśmiewana. Miała ciężkie dzieciństwo. Dorian to 30 letni przystojny mężczyzna, który pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny. Ich drogi się łączą. Czy rodzina Doriana zaakceptuje Liliane?

👉 Wspaniała książka, ponieważ akcja rozgrywa się na ranczu, gdzie są KONIE!!! Jazda konna to moja największa pasja i każdy motyw koni w książkach czytam jednym tchem. Tu nie było inaczej. Poznajemy rodzinę, trudne relacje i pracę na ranczu. Książki Weroniki biorę w ciemno, bo są tego warte i ta byla również świetna- nawet popłynęły na niej łzy! Polecam.

Avatar użytkownika - dominikakus
dominikakus
Przeczytane:2022-06-05,

Po książki Weroniki sięgam w ciemno. Bardzo lubię pisane przez nią historie i emocje im towarzyszące. Co zaserwowała nam tym razem?

Lilianna, główna bohaterka, różni się od swoich rówieśników kolorem skóry. Jest albinoską, porzuconą przez rodziców, wyśmiewaną przez kolegów i koleżanki ze szkoły. Może liczyć jedynie na wsparcie dziadka. To on przejął trud wychowania wnuczki, nauczył ją miłości do koni oraz walki o sobie. Po jego śmierci, dziewczyna sprzedaje dom, zostawia za sobą złe wspomnienia i przeprowadza się w okolice Gościęcina.

Już w pierwszym dniu napotyka ogłoszenie o pracę, która jest spełnieniem jej marzeń. Zostaje zatrudniona jako stajenna w majątku państwa Wilczyńskich. Plotki jednak głoszą, że jej poprzednik zginął w dziwnych okolicznościach. Lilka nie przejmuje się pomówieniami, stara się zarobić na swoje utrzymanie, wykonując obowiązki stajennej jak najlepiej. Dorian, właściciel i dziedzic owej posiadłości widzi w dziewczynie potencjał i jej miłość do koni. Nie przeszkadza mu jej uroda. Wręcz przeciwnie, coraz bardziej jest nią zauroczony. Jednak komuś spotkanie Lilianny z Dorianem są, zdecydowanie, nie na rękę. Czyżby plotki okazały się prawdziwe? Do czego może doprowadzić toksyczna miłość?

"Cały jestem twój" to słodko-gorzka opowieść o pokonywaniu przeciwności losu, dająca nadzieję na odnalezienie swojego szczęścia. To, co dla jednych może być szkaradne, dla innych stanowi obraz piękna. Weronika Tomala, pokazuje, że nie warto przejmować się, gdy ktoś ocenia Cię swoją miarą. W powieści znajdziecie wiele intryg, bo tam, gdzie rządzi pieniądz nie ma miejsca na skrupuły, ale odnajdziecie też prawdziwe uczucie, nie tylko te do zwierząt.

"Cały jestem twój" Weroniki Tomali to bardzo dobry romans.

Młoda dziewczyna i to bardzo niezwykła bo albinoska, Liliana po śmierci dziadka, zaczyna życie w nowym miejscu. Podczas szukania pracy, trafia na ogłoszenie w jakim poszukują stajennego w stajni Wilczyńskich. Mieszkańcy nie mają dobrych opinii o Wilczyńskich. A mimo ostrzeżeń, dziewczyna nie waha się podjąć pracę, która jest spełnieniem jej marzeń. Natomiast w posiadłości jest ktoś, kto nie ma dobrych zamiarów wobec dziewczyny.

Czy Liliana znajdzie w sobię siłę by walczyć o siebie ?

Ta historia jest napisana z perspektywy obojga bohaterów. Autorka świetnie odzwierciedliła ich emocje, uczucia i rozmyślenia.
Ciekawym wątkiem jest tematyka koni. Dziewczyna razem z Dorianem mają te same zamiłowania i pasję, co zbliża ich do siebie z każdym dniem coraz bardziej. Liliana jest bardzo niepewną siebie kobietą, która przez całe życie była wyśmiewana za swoją odmienność.
Bardzo ciekawym wątkiem jest intryga, jaką pisarka wplątała w tą powieść. A zakończenie tej powieści, spowodowało u mnie dreszczyk strachu.

Piękna historia dwojga ludzi z całkiem innych światów, napisana lekkim stylem, który spowodował, że trudno było mi odłożyć tą historię na później 😍.

Ogromnie polecam ♥️

Avatar użytkownika - brunettebooks
brunettebooks
Przeczytane:2022-05-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Lilianna nie miała życia usłanego różami. Została odrzucona przez rodziców i była wyśmiewana przez rówieśników z powodu swojego albinizmu. Po śmierci ukochanego dziadka zostaje całkiem sama. Dzięki  dziadkowi odkryła miłość do koni. Lilianna rozumie zwierzęta bardziej niż ludzi.
Kiedy trafia na ogłoszenie o pracę w stadninie koni postanawia spróbować.  Jej pasja i zaangażowanie zwracają uwagę dziedzica rodzinnej fortuny,  Doriana Wilczyńskiego.
Wkrótce między Lilianną a Dorianem zaczyna coś iskrzyć.
Czy między nimi dojdzie do czegoś więcej?

"Cały jestem Twój" to niesamowita i piękna historia,  która wzrusza do łez. Lilianna to albinoska, która całe życie walczy  z odrzuceniem i akceptacją. Mimo wszystko pragnie miłości oraz spełnia swoje marzenia.
Rewelacyjna fabuła.  Świetnie wykreowani bohaterowie. Historia  pełna emocji, tajemnic oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji.  Dynamiczna akcja nie pozwala oderwać się od tej książki ani przez moment.
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu.
Jeśli lubicie czytać historie,  które dają nadzieję na lepsze jutro to sięgnijcie po tę książkę.
Czytając tę historię przekonacie się,  że w życiu liczy się coś więcej niż uroda.
Uwielbiam czytać takie mądre i wartościowe książki z przesłaniem.
Gwarantuję, że będziecie zachwyceni tą książką.
Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-05-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Lilianna całe życie miała pod górkę, rodzice ją porzucili, w szkole ją wyśmiewali, tylko ukochany dziadek wspierał dziewczynę, który nauczył ją jak rozumieć i kochać konie. Po śmierci dziadka Lilianna postanawia wyjechać, kiedy w małej miejscowości poszukują stajennego dziewczyna postanawia spróbować. To jak dobrze obchodzi się z końmi zwraca uwagę Doriana, dziedzica rodzinnej fortuny. Okoliczni mieszkańcy mają mieszane uczucia do rodziny Wilczyńskich, jednak Lilianna nie zniechęca się, pragnie tylko dobrze wykonywać swoje obowiązki. Jak dziewczyna sprawi się w roli stajennego? Czy pomiędzy Lilianna, a Dorianem do czegoś dojdzie?

To już moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, a tak w zasadzie to za mną wszystkie jej powieści. Każda z nich w moim odczuciu ma w sobie to coś, Weronika pisze o prawdziwych ludziach, z prawdziwymi problemami, poruszając przy tym ważne kwestie. Jej bohaterowie to osoby, z którymi z powodzeniem większość z nas mogłaby się utożsamić - popełniają błędy, targają nimi przeróżne emocje. Jeśli chodzi o "Caly jestem Twój" to fabuła książki ogromnie mnie zaciekawiła i wciągnęła. Historia ta opowiedziana jest oczami obojga bohaterów, co sorawia, że możemy ich znacznie lepiej poznać, zrozumieć. Super, że poraz kolejny autorka postanowiła poruszyć intrygującą kwestię, tym razem mowa o albinizmie, dowiadujemy się co pod tym pojęciem się kryje i z czym muszą mierzyć się osoby będące albinosami. Bardzo podobał mi się również wątek związany z końmi, autorka świetnie odzwierciedlała naturę tych zwierząt, ich lęki, temperament oraz oddanie.
Na przykładzie głównej bohaterki widzimy, że warto walczyć o siebie i swoje marzenia, nie poddawać się przy byle przeszkodzie, tylko przeć do przodu, bo po burzy zawsze wychodzi słońce. Weronika na kartach swojej powieści pokazuje jak wiele w życiu człowieka może namieszać zawiść, zazdrość, a wręcz obsesja, która posuwa niektórych do opłakanych w skutkach dziań, ukazując przy tym jak ulotne i kruche jest życie. "Cały jestem Twój" to historia o odnajdywaniu siebie i swojgo miejsca w życiu, o pokonywaniu przeciwności losu, ale również o wielowymiarowej miłości, tej do ludzi, ale również do zwierząt. Jestem urzeczona tą historią i szczerze mówiąc czekam na jej rozwinięcie, bo epilog ogromnie mnie zaintrygował. Polecam! Moja ocena to 9/10.

Avatar użytkownika - readsbookslivest
readsbookslivest
Przeczytane:2022-05-09,

,,Nie boję się koni. Bardziej boję się ludzi. Są znacznie bardziej skomplikowani, podstępni i nieprzewidywalni’’.

Jaką romantyczną historię ostatnio przeczytaliście?

Dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka miałam okazję poznać najnowszą powieść Weroniki Tomali!

Liliana to nadzwyczajna dziewczyna, z tego względu, że jest albinoską. Niestety za swoją odmienność i wyjątkowość była wyśmiewana i poniżana, pozostawiona sama sobie, nawet przez rodziców… Wszystko zaczyna nabierać nowych odcieni, gdy umiera jej ukochany dziadek, a Liliana zmuszona jest znaleźć pracę. Na szczęście dzięki swojej nieopisanej miłości i podejściu do koni zostaje zatrudniona jako stajenna.

Poznaje tam Doriana, tajemniczego chłopaka, dziedzica rodzinnego dobytku Wilczyńskich, o których krąży wiele plotek. Jaka jest prawda o zaginięciu poprzedniego stajennego? Czy dziewczyna odnajdzie się w nowej rzeczywistości, wśród ludzi, którym nie do końca może zaufać?

Weronika Tomala zabiera nas w emocjonującą podróż, ukazuje rodzące się uczucie między tak odmiennymi od siebie ludźmi, nie brak oczywiście w tym wszystkich pewnych zawirowań i tajemnic. Książka zdecydowanie zaskakuje i jednocześnie porusza bardzo ważne kwestie i wartości, obok wątku romantycznego. To jest coś, czego szukam i co bardzo doceniam w literaturze!

Muszę przyznać, że książka wciągnęła mnie od samego początku. Już od pierwszych stron czujemy więź z bohaterką. Prolog wprowadza nas do całej historii, a od pierwszego rozdziału śledzimy losy Liliany z wypiekami na twarzy.

Liliana to młoda dziewczyna, która po śmierci ukochanego dziadka sprzedaje dom i wyprowadza się w zupełnie nowe odległe miejsce. Od zawsze miała pod górkę. Urodziła się jako albinoska, choć na szczęście jej oczy są niebieskie. Mimo wszystko miała ciężkie dzieciństwo. Porzucona przez rodziców po narodzinach, wie tylko tyle że jej nie chcieli i że ma brata bliźniaka. Wychował ją dziadek ,który zaszczepił w niej pasje do koni. Liliana podejmuję się pracy jako stajenna w rodowej stajni rodziny Doriana. Kocha konie a konie kochają ją. Ta praca to jej pasja jednak nie każdemu przypada do gustu. Czy Lilka odnajdzie się wśród nowych ludzi? Czy demony przeszłość dadzą o sobie znać? Czy ludzie ją zaakceptują?

Dorian to młody mężczyzna, który odziedziczył pasje po ojcu i dziadku do koni. Kocha je i nie wyobraża sobie by mógł nie kontynuować tego co zaczęli jego ojciec i dziadek. Jednak matka nie podziela tej pasji. Wiedzie pozornie szczęśliwe życie przy boku narzeczonej Marceli ale dopiero gdy poznaje Lilkę odkrywa czym jest szczęście. Dorian uchodzi za dziedzica, któremu woda sodowa uderzyła o głowy. Jednak prawda jest zupełnie inna. To młody mężczyzna, który pozornie ma wszystko ale zabrakło mu przyjaciół, miłości matki i tej beztroski w dzieciństwie. Chowany pod kloszem przez matkę, dla której nikt i nic nie było idealne dla jej syna. Czy uda mu się odszukać swoją drogę i cel w życiu? Czy odnajdzie szczęście?

Historia bardzo ciekawa. O pasji, trudnościach , przełamywaniu siebie i miłości nie tylko do koni ale i tej, jaka zrodziła się między Lilką a Dorianem. Ta dwójka idealnie do siebie pasowała, to było czuć od samego początku. Początkowo połączyła ich pasja do koni. Z czasem zrodziło się uczucie, które rozwijało się w ciepłą choć naznaczona trudnościami relację. Ich miłość nie będzie należała do łatwych. Fabuła dobre przemyślana, akcja nie jest nudna. Bohaterowie barwni, dobrze wykreowani. Każdy ma swój charakter, nie są płytko opisani. Wręcz są namacalni. Czytając historię Lilki i Doriana wręcz czujemy jakbyśmy byli obok. Książka jest też pełna emocji nie tylko tych pozytywnych ale i negatywnych. Liliana skradła moje serce już od samego początku, Dorian dał się lubić, ale miał w sobie coś, co sprawiło, że nie do początku mu ufaliśmy. Marcela była osobą neutralną, nawet jeśli zrobiła coś, co nam się mogło nie spodobać to dało się to wytłumaczyć. Taka negatywną postacią była Olga, matka Doriana. Nie będę się nad nią rozpisywać bo tego się nie da ując w słowach.

Fabuła może nie należy do wybitnych, ot zwykła historia o miłości. Niby wspólczesna ale tak kojarzy nam się z dawnymi czasami. Może przez to, że Dorian był pokazany jako dziedzic majątku, stadninę i te "zakazane" uczucie między nim a Lilką. Zakończenie na szczęście szczęśliwe, choć na takie sie nie zanosiło. Polecam

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-04-16, Przeczytałam, Mam,

"Jeśli okieł­znasz swój strach, sią­dziesz na grzbie­cie wierz­chow­ca i kie­dyś po­pę­dzisz na nim przed sie­bie, po­czu­jesz wol­ność, ja­kiej jesz­cze nigdy w życiu nie do­świad­czy­łaś. Zrozumiesz, że jeśli tylko się od­wa­żysz, wszyst­ko bę­dzie na wy­cią­gnię­cie two­jej ręki."

Lilianna to kobieta pełna wrażliwości i piękna choć los naznaczył ją albinizmem przez co całe swoje życie traktowana była jak odrzutek i odmieniec. Po śmierci dziadka podejmuje decyzję, aby rozpocząć życie na nowo. Wpojona jej od dziecka miłość do koni prowadzi dziewczynę do stadniny Wilczyńskich, gdzie stara się o pracę jako stajenna. O nowym miejscu pracy dziewczyny krążą nieprzyjemne plotki a nowy szef wzbudza w niej ogromne emocje. Czy Liliannie uda się w końcu odnaleźć miejsce dla siebie?
„Cały jestem Twój" to historia pełna różnorodnych uczuć. To opowieść o odrzuceniu i szukaniu własnego szczęścia. Odrzuceniu spowodowanym ludzką złośliwością i nietolerancją na odmienność, ale i o szukaniu własnego szczęścia wbrew temu czego oczekują od nas inni i wbrew przeciwnościom losu. Oprócz emocji znajdziecie tu dreszczyk niepewności przed tym co skrywa rodzina Wilczyńskich oraz ciekawość czy jest ziarnko prawdy w tym co głoszą na ich temat plotki.
Autorka zaserwowała nam piękna historię, głównych bohaterów nie da się nie lubić, a już postać Lilianny skrada serce czytelnika. Mimo iż jej życie naznaczone zostało odmiennością, bólem i ludzkim okrucieństwem ma ona ogromne serce i wolę walki większą od wojownika. Całą powieść kibicowałam jej, aby w końcu zaznała prawdziwego, niczym niezmąconego szczęścia. Czy jej się to udało? Musicie przeczytać i sami się przekonać.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-04-17,

„Cały jestem Twój” to najnowszy romans jaki wyszedł spod pióra Weroniki Tomali.

On jest dziedzicem rodzinnej fortuny, zaś ona wiecznie wytykaną palcami albinoską. Kompletnie samą i niezrozumianą. Uciekającą przed ludźmi, ale kochającą konie.

Czy tą dwójkę może coś połączyć? Czy młody i przystojny dziedzic może zainteresować się prostą dziewczyną pracującą w stajni?

Muszę przyznać, że mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Sam pomysł na fabułę jest ciekawy i z całą pewnością oryginalny. Tak naprawdę chyba nigdy nie czytałam książki (a przynajmniej nie pamiętam), gdzie główna postać musi mierzyć się z albinizmem.

W pozycji tej znajdziemy zwroty akcji sprawiające, że chcemy poznać całą historię jak najszybciej, a także istotnych tematów, o których na codzień zbyt mało się mówi., a potrafią wzbudzić w człowieku wiele emocji. Od podszewki poznajemy życie osoby zmagającej się z albinizmem. Przyglądamy się jak ciężko jest jej żyć w naszym świecie. W świecie pełnym braku zrozumienia i empatii dla drugiego człowieka. Prócz tego mamy także wątek nadopiekuńczego, a nawet powiedziałabym toksycznego rodzica, który za wszelką cenę chcę pełnić kontrolę nad życiem swojego dziecka. Tematy te sprawiają, że czytając książkę w naszych myślach zaczyna kotłować się wiele refleksji dotyczących życia i społeczności. Autorka uświadamia nam brutalną prawdę o tym jak potrafimy szufladkować ludzi wyłącznie ze względu na ich wygląd. Jak jesteśmy w stanie wyrobić sobie o kimś opinię jedynie go widząc.

Niestety muszę się przyczepić do bohaterów. Zabrakło mi w nich emocji i wyrazistych charakterów. Byli raczej nijacy, co w mojej ocenie wiele odejmuje całej powieści. Relacja, która ich połączyła była niezbyt rzeczywista. Zdecydowanie czegoś mi tutaj zabrakło.

Jeżeli chodzi o warsztat pisarski autorki to nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Słownictwo jest świetne, styl pisania bardzo przyjemny w odbiorze, a opisy małej miejscowości i stadniny bardzo rzeczywiste. Tak naprawdę możemy zamknąć oczy i przenieść się na małą wieś, gdzie kontakt z przyrodą jest cudownym doznaniem, a kontakt z końmi sprawia, że nasze wszystkie problemy uciekają w siną dal.

„Cały jestem Twój” to książka o życiu i miłości. Niejednokrotnie zmusza nas do głębokiej refleksji i przemyślania także własnego zachowania. Gdyby bohaterowie byli bardziej ludzcy to byłabym tą lekturą oczarowana. Jednak jest, jak jest więc mogę tylko powiedzieć, że jest to dobra książka po którą można sięgnąć w wolnej chwili.

Pamiętajcie, że bycie innym nie oznacza bycia gorszym. Oznacza bycie wyjątkowym i cudownym.

Przyjemna lektura, jednak brakło tu emocji. A szkoda, bo pomysł dobry. Za szybko jednak rozwinęło się uczucie pomiędzy bohaterami, brakło dreszczyku wyczekiwania. Za szybko Autorka "przeleciała" zakończenie poprzedniego związku. Myślę, że książce przydałoby się jeszcze kilkadziesiąt stron więcej.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Nie wiem nic poza tym, że życie bywa splotem nieprzewidywalnych przypadków. Siecią utkaną z emocji, które wytyczają nam nowe ścieżki. Ryzykiem, które warto podjąć, zakładając, że mimo wszystko można zaliczyć gorzką porażkę".

To niezwykle przejmująca książka, która oplotła mnie swoją historią od samego początku. Wszystko rozpoczyna opowieść dziewczynki, która nie potrafi zrozumieć, że jest inna od reszty dzieci. Nie ważne, co założy, jak się uczesze i jaka miła by nie była, jej rówieśnicy wciąż maja ją za dziwadło. To bardzo ją boli. W kolejnej części będziemy znali historię z ust dorosłej kobiety, która z pewnych względów była zmuszona wyprowadzić się z rodzinnego miejsca. Cudem zdobywa pracę przy koniach, która niesie za sobą uciechy, niepowodzenia, porażki i zgubne szczęście. Życie wcale jej nie oszczędza, gdyż co jakiś czas przydarzają jej się niezbyt pozytywne rzeczy. Dodatkowo postacie wokół niej okazują się gburowaci i wrogo nastawieni. Nawet ona sama nie spodziewa się, że gdzieś tam w głębi jakże wrażliwego serduszka zacznie tlić się zakazane uczucie. Następnie do akcji wkroczy Dorian, który również będzie opowiadał nam historię ze swojej perspektywy. Te sceny zaczną się wzajemnie uzupełniać tworząc cudowne chwile bliskości odczuwalne bardzo głęboko. Później w sumie mogłoby być coraz lepiej, jednak nie. Zdarzy się coś, co będzie bardzo smutne. Zresztą sami przeczytajcie i dajcie się porwać wspaniałemu stylu pisarskiemu, krótkim opisom miłości do koni i tej drugiej miłości, która utkana jest prawie z samych drzazg. Książka jest bardzo przejrzysta, ma większy druczek, krótkie rozdziały i całkiem sporo dialogów. Można się przy niej rozkleić, gdyż emocje bohaterów przechodzą na czytającego. Postacie z góry są albo pozytywne,. albo negatywne. Niektórym sama podłożyłabym nogę, gdybym ich spotkała, a z innymi bym się zaprzyjaźniła. Ogólnie powieść mnie uwiodła i bardzo ją polecam!

Kolejna bardzo dobra książka autorki, mały minusik za zakończenie.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-04-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

,,Cały jestem twój" to poruszająca opowieść o dwójce ludzi, którzy starają się odnaleźć szczęście. Opowieść o miłości i nadziei. Ale też o ludziach pustych, zepsutych i zapatrzonych tylko w siebie. Jest to też powieść o bólu, porzuceniu i pasji do koni.

Dla mnie jest to książka, która pozwoliła mi się zrelaksować, a czytając wraz z Lilianą zakochiwałam się w Darianie.

Główną bohaterkę poznajemy gdy jest mała dziewczynką. Liliana jest Albinosem i jest to jej przekleństwo.  Wszyscy się z niej śmieją i odwracają się. Nawet rodzice odtrącają ją. Jedyną osobą, która ją kocha i ma na uwadze jej dobro jest dziadek. To on ją wychował i przekazał pasję do koni. Ukochany opiekun umiera i dziewczyna zostaje totalnie sama. Kiedy po latach, dowiaduje się, że w pewnej niewielkiej miejscowości poszukiwany jest stajenny, nie zawahała się ani przez chwilę i postanowiła zgłosić się do tej pracy.

Darian Wilczyński jest spadkobiercą rodzinnej fortuny. Po swoim ojcu odziedziczył nie tylko stajnię, ale również miłość do koni. Ale sama nie jest do końca szczęśliwy, pomimo że jest w stałym związku. Wciąż mieszka z matką, która wydaje się, że chce nadal kierować życiem dorosłego już syna. Kiedy w jego stajni zjawia się drobna dziewczyna i oznajmia, że chce pracować jako stajenny, Darian początkowo odsyła ją, mówiąc, że poszukują mężczyzny na to stanowisko a nie kobiety. Marcela (narzeczona dziedzica), jest osobą, która lubi śmiać się z innych i tym razem nie mogła sobie darować i podała warunek Lilianie. Jeśli go dziewczyna wypełni - dostanie tę pracę.

Darian widząc zaangażowanie i miłość do koni Liliany uświadamia sobie, że coraz bardziej lubi spędzać czas z nową pracownicą. Dziewczyna natomiast stara się wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie i nie zwraca uwagi na zaczepki matki i narzeczonej oraz na plotki jakie słyszała na temat tajemniczej śmierci poprzedniego stajennego.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Odmienność zawsze stanowiła problem, a dla osób nią dotkniętych najczęściej wiązała się z wykluczeniem. Pomimo upływu lat ta kwestia nie zniknęła, a ludzie w każdym wieku znacznie lepiej radzą sobie w kontaktach z osobami, które mieszczą się w społecznie przyjętych normach. I takim przykładem odmienności stanowiącej przyczynę traktowania człowieka jak odmieńca może być albinizm. Występuje on rzadko, zdarza się średnio raz na 10 tysięcy narodzin i występuje w różnym nasileniu. Niemniej jednak istnieje, niesie ze sobą problemy zdrowotne, a dodatkowo, z uwagi na podejście innych, może stanowić też powód problemów psychicznych. Nikt nie chce być wybrykiem natury, nikt nie chce być odsunięty od społeczności z uwagi na niedociągnięcia, na które nie ma wpływu. A tak właśnie dzieje się w przypadku głównej bohaterki książki, która swoją oazę szczęścia znalazła wśród koni, skoro wśród ludzi czuła się wyalienowana.
Lilka już od narodzin musiała mierzyć się z dyskryminacją. Porzucona przez rodziców została przyjęta i otoczona miłością przez dziadków. Z uwagi na przedwczesną śmierć babci to dziadek zajął się jej wychowaniem i robił wszystko, co w jego mocy, by zapewnić jej szczęśliwe dzieciństwo ale także zasiać w niej ogromne pokłady pewności siebie, niezbędne przy jej niezwykłym wyglądzie. Choć w dorosłej Lilce pozostało wiele nauk dziadka, to jednak inni ludzie dość łatwo mogą sprawić, że czuje się zakłopotana i zwyczajnie czuje się niekomfortowo w ich towarzystwie. Co innego konie, które są jej ogromną miłością i z łatwością jej to uczucie oddają. Gdy trafia do Gościęcina chce znaleźć przede wszystkim spokój i rozpocząć nowy rozdział, bez wścibskich spojrzeń. Nie wie jednak, że jej pasja w stosunku do koni, przyniesie jej także mnóstwo zawirowań w życiu prywatnym.
Dorian to dziedzic fortuny, wyniosły i niedostępny dla zwykłych śmiertelników będących mieszkańcami wioski. Każdy wie, że rodziny Wilczyńskich należy unikać, a status i fortuna skutecznie odcięły ich od reszty wspólnoty Gościęcina. Dorian także kocha konie, a uczucie to zaszczepili w nim ojciec i dziadek. To zwierzęta trzymają go w posiadłości, u boku specyficznej matki i ukochanej narzeczonej. Wydawać by się mogło, że jego życie to pasmo sukcesów i niekończące się szczęście, a jednak jemu także dokucza samotność. Matka skutecznie zadbała, by porzucił wszelkie nic nie warte znajomości Nie jest też takim bezdusznym, aroganckim mężczyzną za jakiego uchodzi. To żądny życia, opiekuńczy i czuły człowiek, jeśli tylko pozwoli mu się otworzyć. Jednak czy on znajdzie w sobie siłę, by przeciwstawić się życiu, które do tej pory wiódł?
"Cały jestem twój" to w całej rozciągłości bardzo dobrze napisana książka. Emanuje z niej ogromna miłość do koni, a zwierzęta są tu ukazane naprawdę w pełen pasji i uczuć sposób. Niesamowita postać Lilki stanowi ogromny atut powieści, a problemy z jakimi musi mierzyć się przez całe życie zostały tu przedstawione w przejmujący ale też bardzo przemawiający do czytelnika sposób. To ważne, by także w literaturze podkreślać, że nie wszyscy ludzie są idealni ale to nie odbiera im prawa do szczęścia i znalezienia miłości. Postaci są świetnie skonstruowane, wyzwalają całe mnóstwo emocji (niekoniecznie pozytywnych), a swoim zachowaniem sprawiają, że kolejne zakręty fabuły są nie do przewidzenia. Dzięki lekkiemu stylowi pisania Autorki książkę czyta się nad wyraz szybko, a sama lektura sprawia, że czas przy niej spędzony jest bardzo przyjemny. Nie sposób nie zaangażować się w wydarzenia i nie współodczuwać emocji targających bohaterami. Bardzo spodobał mi się także całkiem niecodzienny pomysł na zakończenie powieści, lubię takie niuanse.

Cień przeszłości
Weronika Tomala0
Okładka ksiązki - Cień przeszłości

Miłość, namiętność i tajemnice z przeszłości, które stawiają przyszłość pod znakiem zapytania Mia Trovato ma dość życia w złotej klatce i ciągłego słuchania...

Powrót wroga
Weronika Tomala0
Okładka ksiązki - Powrót wroga

Przypadkowe spotkanie, które zmieniło ich życie. Gdy w trakcie śnieżycy Franco udziela pomocy rodzącej na przystanku kobiecie, nie spodziewa się, że...