Co wie Twój pies?

Wydawnictwo: Alma-Press
Data wydania: 2019-02-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788370207366
Liczba stron: 192
Dodał/a opinię: Grażyna Wróbel

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Wielu z Was ma zapewne psa w domu, albo bardzo pragnie go mieć. Tylko posiadanie psa to nie wszystko, powinniśmy się nauczyć rozumieć świat z ich punktu widzenia. Jeśli dobrze poznamy poszczególne zachowania naszego psa, tym lepiej będziemy się z nim rozumieć.

Książka Co wie twój pies? jest typowym poradnikiem dla miłośników tych zwierząt. Zostały tutaj szczegółowo opisane zmysły psa. Inaczej postrzegamy świat my, a inaczej nasze pupile. Zastanawialiście się może kiedyś jak widzi wasz pies? Czy rozróżnia kolory? Czy widzi obraz w telewizorze? Czy rozpoznaje nas samych? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie w tej książce.

Węch, jakie zadanie ma psi nos? Dlaczego pies skrupulatnie obwąchuje każdy napotkany kąt? Psi węch jest niezwykle ważny, pomaga psom wytropić to czego szukają. Psy gończe są doskonałe do tropienia zwierzyny łownej, inne potrafią wytropić narkotyki i pracują w policji, a jeszcze inne stają się doskonałymi ratownikami i tropią zaginionych ludzi np. pod gruzami.

Kolejny ważny zmysł czyli słuch. Psy mają go niezwykle wyostrzonego i potrafią słyszeć dźwięki, które dla nas nie są słyszalne. Niejednokrotnie nasz pupil w mgnieniu oka znajduje się pod drzwiami informując nas, że ktoś się zbliża, kiedy my nie mamy jeszcze o tym nawet pojęcia.

Na pewno też nie raz słyszeliście, że psy posiadają szósty zmysł. Jak myślicie, jest w tym coś z prawdy? Ja uważam, że faktycznie muszą go mieć, bo niektóre rzeczy ciężko nam wytłumaczyć. Jak widać pies jest niezawodnym elementem w dzisiejszym świecie, który może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów.

Druga część książki skupia się na tym co wie nasz pies. Poznajemy mowę ciała naszego podopiecznego, uczymy się go lepiej rozumieć, by móc się z nim komunikować bez problemów. Przedstawione są różne zabawy, których możemy nauczyć naszych czworonożnych przyjaciół.

"Gdyby poproszono cię, żebyś powiedział, jak ktoś się czuje bez pytania go o to, w pierwszej kolejności spojrzałbyś pewnie na jego twarz, a potem zacząłbyś obserwować mowę jego ciała dla uzyskania pełnego obrazu. W taki sam sposób możesz odbierać sygnały wysyłane przez twojego psa."


Myślę, że ten poradnik jest idealny dla osób, które nie znają jeszcze zbyt dobrze psów. Ci, którzy już z nimi obcują znacznie dłużej na nowo mogą odkryć ważne aspekty wspólnego życia. Dodatkowo książka jest wzbogacona o wiele fotografii oraz rysunki, które lepiej pomagają nam wyobrazić sobie daną sytuację.

"Co wie twój pies?" to świetny poradnik dla wszystkich miłośników psów, tych obecnych oraz tych przyszłych. Czytelnik pozna lepiej psie zmysły oraz mowę jego ciała. A przede wszystkim nauczy się dobrej komunikacji pomiędzy sobą, a psem. Polecam miłośnikom psów.

Tagi: poradniki pies

Zobacz opinie o książce Co wie Twój pies?

Kup książkę Co wie Twój pies?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Dlaczego mój pies to robi?
Sophie Collins0
Okładka ksiązki - Dlaczego mój pies to robi?

Dlaczego mój pies tak zaciekle broni tapczanu? Dlaczego jest tak mocno pobudzony, gdy ktoś dzwoni do drzwi? Dlaczego szczeka na rowery i mężczyzn...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Magik i złodziejka
Anniina Mikama
Magik i złodziejka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje