Consilio

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2022-03-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367084420
Liczba stron: 304
Dodał/a opinię: Czytamtu

Ocena: 4.5 (2 głosów)

"Consilio" to moje pierwsze spotkanie z  połączeniem kryminału medycznego z retro kryminałem. Przyznam, że już sam pomysł na thriller, z początkami transplantologii w tle działa na wyobraźnię i nasuwa na myśl duże możliwości popełnienia zbrodni 😉. Uważam, że w swojej książce Autorka wykorzystała te możliwości bardzo dobrze!

Rzecz się dzieje w latach 20 XX wieku. Poznajemy tu grono lekarzy oraz profesorów i asystentów z Katedry Anatomii Wydziału Lekarskiego, wśród nich są również kobiety. Kiedy jednej z pań przydarzył się wypadek, całe uczone towarzystwo, w którym była i jej rodzina i narzeczony stara się ze wszystkich sił pomóc, choć stan zdrowia kobiety wydaje się być beznadziejnym. Jednocześnie dwóch policjantów zaczyna zbierać zgłoszenia o zaginięciach psów, a te, które się odnajdują są martwe i niekompletne. Gorzej gdy zaczynają się trafiać również niekompletne ludzkie zwłoki...
Nasi profesorowie prowadzą w międzyczasie różne tajne badania, niektóre legalne, inne mniej. W pewnym momencie znika żona pewnego z doktorów. Czy ma to związek ze zwłokami odnajdowanymi w mieście? Czy znajdzie się "w całości"?

Bardzo przypadł mi do gustu styl Autorki jeśli chodzi o opisy! Język jest kwiecisty i bogaty. Opisy przyrody wypadają pięknie, a opisy zimnego, ciemnego prosektorium - złowieszczo, ale jedne i drugie naprawdę są przekonujące i tak jest w całej książce. Mimo wstrzelenia się stylem wypowiedzi w epokę, trochę nienaturalnie wychodzą dialogi, brzmią trochę hmm naiwnie, a może brak im płynności. Ale to bardzo drobny zgrzyt. 
Jeśli chodzi o pomysł na zbrodnie - wow! Myślę, że można stwierdzić, że mamy naszą, rodzimą Mary Shelley, szkoda tylko, że tak mało czasu spędziliśmy na sali tortur, jednak nawet po tych paru chwilach miałam dreszcze 😉. 

Szkoda tylko, że okładka jest mało mroczna. Kiedy przeglądałam zapowiedzi wydawnictwa na marzec pominęłam ją, ponieważ szukałam czegoś krwawego. Na szczęście staram się nie oceniać książki po okładce, więc jeszcze wróciłam do opisów i już opis "Consilio" wzbudził moją ciekawość.

Podsumowując mimo drobnych zgrzytów w dialogach "Consilio" to bardzo przyjemna, napisana w pomysłem i w dobrym stylu książka, która w niejednym czytelniku wzbudzi niepokój.

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Consilio

Kup książkę Consilio

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Wyniosła i przyjaciele
Danuta Marć0
Okładka ksiązki - Wyniosła i przyjaciele

Dowcipne i pełne humoru, a jednocześnie niosące dużą dawkę wiedzy opowiadania o owadach. Śledzimy przygody nieco zarozumiałej wszędobylskiej muchy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy