Cynamon, chłopaki i ja

Długo zbierałam się by sięgnąć po tę książkę, ponieważ spodziewałam się, że jak nie będę mieć przy sobie kontynuacji to będę wariować. I niestety miałam 100% rację. Ta książkę jest naprawdę świetna! Nie mogłam się od niej oderwać, z zapartym tchem śledziłam wszystkie wydarzenia i z całych sił kibicowałam głównej bohaterce!

Ogólnie historia jest pełna humoru i śmiechu. Tori to dziewczyna, która stara się nie wychylać, ale jakoś nigdy jej to nie wychodzi i ciągle przez to jest w centrum uwagi. Dzięki temu mamy wiele komizmów sytuacyjnych, które nieraz wywoływały u mnie głośny śmiech. Brakowało mi takiej lekkiej i zabawnej powieści.

Bohaterowie również są świetnie wykreowani! Tori to taka postać, którą na pewno znacie w rzeczywistości. Wierna przyjaciółka, która chce być szarą myszką, ale zawsze wpakuje się w jakieś kłopoty. Jest po uszy zakochana w jednym chłopaku, ale oczywiście nie ma odwagi do niego zagadać, bo wtedy traci język i gada bzdury. Jest również Pauline, która jest przyjaciółką Tori i również bardzo ją polubiłam. To bardzo inteligentna dziewczyna, która twardo stąpa po ziemi. Na wszystko szuka logicznych wyjaśnień. Jest dla głównej bohaterki podporą i zawsze dobrym doradcą. Również Konstantin i Nicolas są bardzo ważni w tej historii, ale ich bardziej poznajemy pod koniec, dlatego wolę na razie o nich nie wspominać.

Styl autorki jest naprawdę lekki i czyta się powieść z wielką przyjemnością. Strony uciekają w zawrotnym tempie i ciężko się od niej oderwać. Oprócz głównego wątku, czyli podróży do multiwersum, mamy również kilka innych wątków, które są ważne dla głównej bohaterki oraz czytelnicy mogą się dzięki niej czegoś nauczyć.

Podsumowując, bardzo się cieszę, że nareszcie zabrałam się za tą powieść, jednak żałuję, że nie ma jeszcze trzeciego tomu, ponieważ w momencie, gdy to piszę jestem w połowie drugiej części i to co tam się dzieję, to kurczaczki(!) jestem w szoku i ja chce kontynuację jak najszybciej! Naprawdę gorąco polecam Wam tą powieść, ponieważ jest zdecydowanie warta Waszej uwagi! Piękna okładka i obwoluta i jeszcze lepszy środek! Mam wielką nadzieję, że zwrócicie na nią uwagę i dacie szansę :)

Informacje dodatkowe o Cynamon, chłopaki i ja:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Zimt & weg
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Zobacz opinie o książce Cynamon, chłopaki i ja

Kup książkę Cynamon, chłopaki i ja

Cynamon, sekrety i ja
Dagmar Bach0
Okładka ksiązki - Cynamon, sekrety i ja

Trzeci tom zakręconej, pachnącej cynamonem serii. Mimo że przeskoki do paralelnych światów wcale nie stały się łatwe i przyjemne, Vicky ma wreszcie...

Cynamon, kłopoty i ja
Dagmar Bach0
Okładka ksiązki - Cynamon, kłopoty i ja

Odkąd Vicky co pewien czas wpada z wizytą do jednego z paralelnych światów, jej życie bardzo się skomplikowało. Trzeba jednak przyznać, że ma najfajniejszego...