Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza

„Czapkins Historia Tomka Mackiewicza” to kolejna książka od Dominika Szczepańskiego, w której się zakochałam. Po Adamie Bieleckim obawiałam się, że być może Czapkins będzie słabszy. Jednak styl pisania, sposób prowadzenia narracji pochłonął mnie bez reszty. Obiecuję, że publikacje Pana Dominika będę czytać wszystkie. ———————————————
Każdy zna historię, a może historię ostatniej wspinaczki Tomka Mackiewicza. Oczywiście czytałam „Nanga Dream”, jednak to po „Czapkinsie” mogę powiedzieć, że rzetelnie poznałam osobę Tomka Mackiewicza. Jego życie, wspomnienia bliskich i przyjaciół, rozmowy i fakty, które mogłyby być „niewygodne” dla wielu... Tomek nigdy nie bał się mówić o swoim życiu. Nie chował się ze swoją przeszłością, którą bardzo często wykorzystywano przeciwko niemu. Dla mnie to człowiek niezłomny, który wierzył w swoją ideologię i to, że Nanga może odmienić jego życie. Wierzył w to do końca. Postawił sobie cel niematerialny. Wierzył w siłę wyższą. Mocno się utożsamiam i doskonale go rozumiem. W złych momentach starał się chwytać czegoś, co dla innych może być pasją, ale według mnie góry trzymały go przy życiu dosłownie. Smutna historia i podziwiam go, ale jednocześnie jest mi przykro, że miał takie życie, które z każdej strony dawało mu w kość. Bardzo emocjonalna i zostanie w mojej pamięci na zawsze. Jego historia dobiegła końca, ale dla mnie będzie żył wiecznie, bo pokazał, że nie mając nic - można wszystko. Najlepsza książka, jaką czytałam w tym roku. Zdecydowanie.

Informacje dodatkowe o Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-01-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Ksebardo

Tagi: bóg Literatura faktu

Zobacz opinie o książce Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza

Kup książkę Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza

Bałam się zawsze, gdy utożsamiał się z człowiekiem, którego życie przedwcześnie się urywało.

Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody
Dominik Szczepański0
Okładka ksiązki - Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody

Czy może być kiedyś tak, że Wisły nie będzie? Czy może ona wyschnąć? I czy kogoś to w ogóle obchodzi?   ,,Gwarantuję, że po przeczytaniu tej książki...

Dominik Szczepański0
Okładka ksiązki - Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Wtedy można np. przepłynąć Ocean Atlantycki kajakiem. I to dwukrotnie. "Na oceanie nie ma ciszy" to historia Aleksandra...