Czas zaślepionych

„Czas zaślepionych” Marcina Halskiego przenosi czytelnika do świata, gdzie każdy dzień jest na wagę złota, a tajemnicza klątwa zwana zaślepieniem dotyka wszystkich, którzy przekroczą pewien wiek. W tej opowieści losy kilku postaci splatają się w niesamowity sposób, kiedy próbują pokonać klątwę i zdobyć antidotum, które mogłoby ocalić ich społeczeństwo.

Głównym bohaterem powieści jest Heni, młody chłopak wychowany na ulicy, który pewnego dnia spotyka tajemniczego uciekiniera odpornego na zaślepienie. Razem wyruszają w długą podróż, a ich misja staje się bardziej skomplikowana, gdy dołącza do nich młoda dziewczyna, która może być kluczem do rozwiązania zagadki klątwy.

Autor mistrzowsko tworzy napięcie i atmosferę niepewności, zadając jednocześnie trudne pytania o moralność i cenę, jaką jesteśmy gotowi zapłacić w imię ratowania społeczeństwa. Czy zdobycie antidotum wymaga złamania wielu reguł i poświęcenia wielu ofiar? Czy ostateczny cel usprawiedliwia środki?

Postacie w powieści są głęboko rozwinięte, a ich ewolucja w miarę rozwoju fabuły sprawia, że czytelnik utożsamia się z ich dylematami i wyborami. Wprowadzenie do powieści młodego chłopaka, który jest produktem trudnych warunków życia na ulicy, dodaje historii warstwy emocjonalnej i rysuje obraz brutalnej rzeczywistości tego świata.

„Czas zaślepionych” to nie tylko opowieść o walce z klątwą, ale także refleksja nad naturą ludzkości, moralnością i ceną zbawienia. Halski prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, skłaniając do zastanowienia się, czy to my jesteśmy potworami, a zaślepienie jest słuszną karą za przeszłe czyny.

„Czas zaślepionych” to wciągająca, zaskakująca, nieco krwawa i brutalna podróż przez świat, w której autor mistrzowsko miesza elementy postapo i dramatu, zgrabnie przemycając do powieści moralne dylematy. Książka skłania do refleksji i zostawia czytelnika z uczuciem niedosytu, bo czytelnik (a ja na pewno) chce więcej od tego wyjątkowego świata. Warto! Serdecznie polecam!

Informacje dodatkowe o Czas zaślepionych:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-02-02
Dodał/a opinię: maitiri_books

Zobacz opinie o książce Czas zaślepionych

Kup książkę Czas zaślepionych

Laleczki
Marcin Halski 0
Okładka ksiązki - Laleczki

Zniszczenie… budzi mroczne siły, które powrócą po zemstę.Czy Głównemu Czyścicielowi uda się odkryć, kto stoi za przebudzoną mocą?Czy fala zabójstw...

Rise in Wojkowice hell
Marcin Halski0
Okładka ksiązki - Rise in Wojkowice hell

Książka wydana w systemie Ridero, w niewielkim nakładzie. Jest cynicznym postapo, którego akcja toczy się na Zagłębiu - miejscu opanowanym przez wirus...