Czas Żniw

Tom 1 cyklu Czas Żniw

Mamy rok 2059 Londyn, Sajon. Młodziutka Paige Mahoney zwana też "Bladą Śniącą" jest obdarzona darem jasnowidzenia. Na co dzień pracuje w barze z tlenem, a po pracy, związana jest z kryminalnym podziemiem Sajonu. Jej dar o tyle jest niezwykły, co postrzegany jest jako groźny. Dziewczyna jest sennym wędrowcem, potrafi przenikać do ludzkich umysłów i zdobywać niekiedy bardzo cenne informacje ich właścicieli. W tej postaci bardzo spodobał mi się charakter, ponieważ daje on obraz ambitnej, silnej dziewczyny, a momentami ukazuje też słabości bohaterki, co sprawia, że staje się ona żywa.
Co dalej z akcją? Po serii niefortunych zdarzeń Palge trafia do kolonii karnej - Oksfordu, nad którą władze sprawują Refaici.

Autorka w książce "Czas żniw" zabiera czytalników w świat londyńskich jasnowidzów, szczegółowo oraz barwnie opisując go. Wychodzi też naprzeciw czytalonikowi i już na początku książki umieszcza przewodnik po specjalizacjach i klasyfikacji jasnowidzów, dzięki temu ksiazka moim zdaniem staje się bardziej zrozumiała dla czytalnika.

Początek akcji powieści Samanthy Shannon może być dla niektórych czytelników ciężki do przebrniecia, ponieważ zostajemy zasypani ogromną ilością informacji. Dalszy dynamiczny rozwój wciąga czytelnika, na, tyle że jest on w stanie przeczytać książkę jednym tchem.

"Czas żniw" to idealna powieść na długie zimowe wieczory. Zachwyca swoją treścią i oprawą.

Informacje dodatkowe o Czas Żniw:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-11-06
Tytuł oryginału: The Bone Season
Tłumaczenie: Regina Kołek
Dodał/a opinię: Molikksiazkowyy

Zobacz opinie o książce Czas Żniw

Kup książkę Czas Żniw

Blada Śniąca
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Blada Śniąca

Śniący wędrowiec właśnie się narodził. W sercu niebezpiecznego Londynu grasuje złośliwy poltergeist - musi zostać pojmany, zanim na ulicach stolicy wybuchnie...

Pieśń jutra
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Pieśń jutra

Trzecia część bestsellerowego „Czasu żniw”. Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała odpowiedzialną funkcję – została...