Czekoladowe zacisze

Tom 1 cyklu Czekoladowe zacisze

Na taką pogodę polecam cudowną, klimatyczną, pełną ciepła, ale także przepełnionej bólem historię „Czekoladowe zacisze”.

Jest to pierwsza cześć historii, która opisuje Amy, dziewczynę z londyńskiego bidula porzuconej w dzieciństwie. Mimo przeciwności losu, dorosła i wraz z przyjaciółką otwarła kawiarnię, która zdecydowanie różni się od takich lokali.

Jej dotychczasowe, spokojne życie zaburza pojawienie się Jacka Shrona. Miedzy tą dwójką zaczyna się rodzić uczucie, jednak brak szczerości i zatajone tajemnice mogą stanąć na ich drodze do wspólnego szczęścia.

Jakie sekrety dręczą Jacka i dlaczego nie chce ich wyjawić? Czy potrafi zaufać dziewczynie, którą pokochał? Dlaczego Amy jest tak nieufna wobec ludzi? Czy pokona przeciwności i zdobędzie się na szczerość wobec Jacka? Co przewidziała stara Cyganka?

Od pierwszych stronic zatraciłam się w czytaniu tej powieści. Niesamowity magiczny klimat ujął mnie i przepadłam w tej opowieści. Finałowe karty trochę mnie zasmuciły, gdyż historia urwała się w tak ciekawym momencie, że ciężko będzie wytrzymać czas, zanim ukarze się tom drugi.

Emocje narastały we mnie wraz z rozwijającą się fabułą. Raz byłam wniebowzięta by za chwilę porządnie się zezłościć. Wrażenia jakie oddziałują na czytelnika nie pozwalają na odłożenie książki jak i na nudę.

Moją uwagę zwróciła świetna kreacja bohaterów, którzy są bardzo realistyczni, popełniają błędy, ulegają emocjom i wiele ukrywają. Ta powieść aż kipi od uczuć. Mamy tu prawdziwą, szczerą przyjaźń, rodzącą się trochę w zbyt szybkim tempie miłość oraz walkę o zaufanie.

Niby jest to historia jakich mamy wiele, jednak styl autorki jak i przesłanie, zdecydowanie wyróżnia ją od podobnych jej opowieści. „Czekoladowe zacisze” jest jak ta prawdziwa czekolada, która różni się kolorem, smakiem jak i słodkością. Takie też jest i nasze życie. Sięgnijcie po lekturę, dajcie się jej porwać, poczujcie ten niesamowity klimat, przekonajcie się sami ile nadziei i uczuć niesie w sobie.

Ja jestem oczarowana i wyczekuję zakończenia. Jestem pewna, że autorka nie jednym nas jeszcze zaskoczy. Polecam z całego serca!

Informacje dodatkowe o Czekoladowe zacisze:

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2021-11-24
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Czekoladowe zacisze

Kup książkę Czekoladowe zacisze

A niech to szlag!
Monika Cieluch 0
Okładka ksiązki - A niech to szlag!

Życie bywa jak jajko z niespodzianką. Czy dasz się nią obdarować? Jeden niefortunny incydent w pracy wywraca życie Joanny Sawickiej do góry nogami...

Do ostatniej kropli krwi
Monika Cieluch0
Okładka ksiązki - Do ostatniej kropli krwi

On – wychowany w patologicznej rodzinie zdobywa świat pięściami. Ona – wrażliwa i zdolna fotografka, poszukuje modela do swojego projektu...