Czekoladowe zacisze

Tom 1 cyklu Czekoladowe zacisze

‘Czekoladowe Zacisze’ to bardzo emocjonująca i wciągająca historia, od której ciężko się oderwać - jak od tytułowej czekolady. Jedząc czekoladę, często ma się syndrom ‘jeszcze jednej kostki’, no dobrze nie kłamię, ja mam taki syndrom… zawsze. Przy czytaniu tego opowiadania mamy potrzebę jeszcze jednej strony, jednego rozdziału i tak do samego końca, który pozostawia czytelnika w niepewności.

Jest to cudowne opowiadanie o wielkiej przyjaźni, niezwykłej miłości oraz o sekretach, które wychodzą na światło dzienne w najmniej odpowiednim momencie. Bohaterowie, jakich spotykamy, są świetnie wykreowani, zwłaszcza Amy, która jest bardzo ciepłą i delikatną kobietą. Tej postaci nie da się nie lubić. To samo można w sumie powiedzieć o Jacku, choć mnie tam troszeczkę na początku denerwował, ale spokojnie, z każdą stroną coraz bardziej wkradał się w moje serce, zwłaszcza tym, jak starał się zdobyć Amy. Kiedy czytałam o tym jak o nią zabiega, jaki jest w stosunku do niej ciepły i cierpliwy, prawie zawsze, czułam ogromne ciepło na serduchu, było to naprawdę słodkie.
Jest to dość obszerna lektura, gdyż liczy jakieś 456 stron, ale powiem Wam, że wcale nie odczuwa się jej grubości. Autorka ma tak przyjemnie lekki styl pisania, że nawet nie wiadomo kiedy kończy się książkę. W momencie skończenia lektury czułam niedosyt i osobiście nie mogę doczekać się, aż poznam dalsze losy bohaterów. Każdy rozdział zaczyna się od cytatów z różnych książek, wszystkie poruszają tematykę miłość. Jest to cudownie klimatyczny zabieg i bardzo mi się ten szczegół spodobał.
Ta książka jest dosłownie jak czekolada, momentami za słodka a czasami przeciwnie, bardzo gorzka i mroczna. Niczym życie, zaskakuje wydarzeniami i akcją. To połączenie sprawia, że ta opowieść jest idealna niczym gorzki deser ze słodką kawą. Bądź na odwrót. Serdecznie polecam Wam zanurzyć się w tej słodko-gorzkiej, bardzo emocjonującej historii.

Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję Wydawnictwu Szósty Zmysł oraz autorce Monice Cieluch.

Informacje dodatkowe o Czekoladowe zacisze:

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2021-11-24
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: ksiazkowy_mrucze

Zobacz opinie o książce Czekoladowe zacisze

Kup książkę Czekoladowe zacisze

Niepokorna
Monika Cieluch0
Okładka ksiązki - Niepokorna

Czasami najbardziej szalone decyzje okazują się tymi najlepszymi Dla Ivy Storm ten rok nie mógł zacząć się gorzej. Właśnie rzucił ją narzeczony, a marzenie...

Do ostatniej kropli krwi
Monika Cieluch0
Okładka ksiązki - Do ostatniej kropli krwi

On – wychowany w patologicznej rodzinie zdobywa świat pięściami. Ona – wrażliwa i zdolna fotografka, poszukuje modela do swojego projektu...