Diabelski układ

Recenzja „Diabelski układ”
„I właśnie dzieje się coś, co potwierdza tylko moje wcześniejsze obawy. Trafiłam do piekła. Serce staje mi w gardle. Czy to znaczy, że teraz kolej na mnie? Bo widziałam? Więc teraz ja muszę zginąć?”
„Diabelski układ” to książka wydana w 2021r. Jej autorką jest P. K. Farion. Mieszkająca pod Wrocławiem pisarka, zawodowo zajmująca się bezpieczeństwem, na co dzień w raz z mężem wychowuje przedszkolaka. Autorka uwielbia komedie francuskie, thrillery oraz literaturę obyczajową i kryminalną. „Diabelski układ” jest jej debiutem.
Sara jest ambitna, chce osiągnąć sukces w karierze bankowca. Ciężko na to pracuje, odmawiając sobie życia prywatnego. Pewnego dnia w pracy poznaje Błażeja, chłopak ma się zajmować ochroną jej szefa. Na początku tych dwoje łączą tylko stosunki zawodowe, szybko jednak zamieniają się w przyjaźń aż z w końcu w coś więcej. Wszystko było by cudownie gdyby któregoś dnia chłopak po prostu nie zniknął. Po latach nieobecności Sara uczy się żyć bez niego, wtedy on nagle wraca i oczekuje od niej czegoś co zmieni jej życie na zawsze. Czy dziewczyna podejmie ryzyko? Jak ta sytuacja ją zmieni?
„Diabelski układ” zainteresował mnie opisem, niestety zawiódł po przeczytaniu. Akcja toczyła się wolno, a bohaterowie wręcz mnie drażnili. Dziewczyna która sama nie wie czego chce, w jednej chwili kocha faceta w drugiej zastanawia się czy go nie wystawić, a potem znów tęskni za ukochanym. Do tego Błażej, chłopak który powinien być męski i chronić wybrankę wydaje się nijaki, niby kocha ale posyła ją na stracenie. Rozumiem, że w życiu tak się zdarza i ludzie zachowują się nieprzewidywalnie ze strachu czy z własnych słabości, ale sięgając po powieść nie chcę czytać o świecie przyziemnym, nie chce widzieć postaci nijakich. W książkach postaci muszą nas zachwycać i owszem mogą się bać ale w końcu muszą strach pokonać, powiedzieć „Walić to” i walczyć z przeciwnościami inaczej postać wydaje się normalna, a normalności mamy pełno na co dzień.

Informacje dodatkowe o Diabelski układ:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-04-21
Dodał/a opinię: Weronika Kostun

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Diabelski układ

Kup książkę Diabelski układ

Teraz wiem, że jest moją zgubą. Jest wszystkim, co najgorsze. Jest moim koszmarem.

Diaboliczna miłość
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Diaboliczna miłość

Sara, w pięknej białej sukni, przekracza próg kościoła, w którym czeka na nią jej przyszły mąż. Jednak sielanka nie trwa zbyt długo... Oboje wciąż czują...

Prawo ojca
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Prawo ojca

Zuzanna to młoda kobieta, architekt, a przede wszystkim samotna matka. Można by powiedzieć, że w chwili, gdy partner opuszcza ją na wieść o niespodziewanej...