Do jutra

Tom 2 cyklu Colter Shaw

Do jutra - Jeffery Deaver

Colter Shaw jest łowcą nagród. Właśnie podejmuje się odnalezienia jednego z chłopaków, którzy według ustaleń uciekli z miejsca dewastacji oraz napadu na tle rasowym i religijnym. Jednak, kiedy udaje mu się odnaleźć chłopaków. Jeden z nich popełnia samobójstwo i skacze w przepaść.

Kiedy Shaw podejmuje decyzję, by dowiedzieć się czemu Adam popełnił samobójstwo, trafia na trop Fundacji Ozyrysa. Fundacja ta ma na celu poprawę życia, poprzez nauki słynnego Eliego, który wyciąga ludzi z depresji i innych zdarzeń, które wpłynęły na ludzi.

Colter postanawia to sprawdzić....

Co jednak ma wspólnego Eric i Adam z Fundacją ?

Co skrywa w sobie Ozyrys?

Czy uda się Colterowi ocalić nie tylko tajemnicza kobietę, którą widział na miejscu po skoku Adama, ale i innych ludzi ?

Zapraszam Was do czytania kolejnej historii z Colterem. Mimo, iż czytałam bez znajomości pierwszego tomu, to nie było problemu, by połapać się co i jak, gdyż jest to odrębna historia. Jeśli coś pokrywało się z pierwszym tomie, autor sprytnie to wyjaśnił , mianowicie tajemnicę śmierci ojca, i nie było problemu by wskoczyć w ten wątek.

Główny bohater jest łowcą nagród, a to dla mnie coś nowego i ciekawego. Bardzo dobrze wykreowany przez autora. Role drugi planowe bardzo dobrze spinają się z pierwszym planem.

Przez pierwszą część trochę się nudziłam, ciężko mi było zgrać się z bohaterem, trochę denerwował mnie tym "procentowym prawdopodobieństwem zdarzenia", ale z czasem już nie zwracałam na to uwagi.

Autor stworzył niebanalna historię, mimo iż temat sekt czy wiary był już niejednokrotnie w książkach, tak tutaj zdecydowanie druga część książki przypadła mi bardzo do gustu.

Trzecia część jest rozwinięciem, a jednocześnie zakończeniem i wprowadzeniem. Mamy tu Ozyrysa, mamy tu też podróż przez stan Waszyngton, aż docieramy do miejsca gdzie zaczyna się historia rozwiązania zagadki ojca.

Fenomenalnie poprowadzony thriller. Z niecierpliwością czekam na tom 3, bo ciekawość wygrywa i wiem, że to napewno będzie kolejna powieść, która zapadnie w pamięć.

Współpraca - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

#zaczytanablondynka

Informacje dodatkowe o Do jutra:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-10-21
Tytuł oryginału: The Goodbye Man
Dodał/a opinię: Zaczytanablondyn

Zobacz opinie o książce Do jutra

Kup książkę Do jutra

Tańczący Trumniarz
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Tańczący Trumniarz

Detektyw Lincoln Rhyme, duma i chwała nowojorskiej policji kryminalnej, ściga nieuchwytnego, seryjnego mordercę zwanego Tańczącym Trumniarzem. Ten niezwykle...

Carte Blanche
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Carte Blanche

Agent 007 z powieści Deavera Carte Blanche to Bond na miarę XXI wieku – weteran walk w Afganistanie, świetny strzelec, miłośnik pięknych kobiet i...