Do ostatniego słowa

„Do ostatniego słowa” Tamary Ireland Stone to książka młodzieżowa, która wywołuje silne emocje i porusza ważne tematy.

Samantha McAllister to popularna dziewczyna, która skrywa tajemnice - cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD). Jej życie to ciągłe wyzwanie, gdzie nawet drobny błąd w ubiorze, może spowodować wykluczenie jej z grona pprzyjaciół. Kiedy poznaje Caroline, niekonwencjonalną i wyobcowaną, odkrywa Zakątek Poetów - ukryte miejsce dla miłośników poezji. Tam, wśród nowych przyjaciół, Samantha znajduje ukojenie i poczucie przynależności. Jednakże, pewna niespodziewana rozmowa całkowicie zmienia jej perspektywę.

Autorka z wnikliwością i delikatnością przedstawia wewnętrzną walkę bohaterki, jednocześnie ukazując, jak ważne jest znalezienie swojego miejsca na świecie i akceptacja siebie. Zakątek Poetów, tajny klub miłośników poezji, staje się dla Samanthy terapeutyczną przestrzenią wolności i samorealizacji, gdzie może być sobą bez obawy o osąd.To historia o sile poezji i sztuki jako formy terapii i wyrazu osobistych przeżyć oraz o dorastaniu i radzeniu sobie z trudnościami, jakie stawia nam życie. Pomimo głównego wątku romantycznego inne wątki, poboczne, również są ciekawe i nie przez Autorkę pomijane. Są to ważne i trudne tematy, takie jak zdrowie psychiczne i presja rówieśnicza i wiele innych. Podejmując je Stone robi to z taktem i delikatnością, pozwalając nam na wczucie się w bohaterów i głębszą refleksję.

„Do ostatniego słowa” to opowieść o odwadze, przyjaźni i sile, która płynie z akceptacji własnej niepowtarzalności. To lektura obowiązkowa dla tych, którzy szukają historii pełnej emocji, która skłania do refleksji nad własnym życiem i zdrowiem psychicznym. Stone udowadnia, że młodzieżowa literatura może opowiadać  o istotnych i trudnych tematach, zachęcając do dialogu i zrozumienia. Zostawia ślad w sercu, porusza, inspiruje i jest absolutnie warta przeczytania!

Rekomendowany wiek: 16+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @proszynski.young (współpraca reklamowa) 🩷.

Informacje dodatkowe o Do ostatniego słowa:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-03-12
ISBN: 9788383521961
Tytuł oryginału: Every Last Word
Dodał/a opinię: burgundowezycie

Zobacz opinie o książce Do ostatniego słowa

Kup książkę Do ostatniego słowa

Teatr odtrąconych poetów
Tamara Ireland Stone0
Okładka ksiązki - Teatr odtrąconych poetów

SAM ma 16 lat, prostuje włosy i potrafi zrobić sobie mistrzowski makijaż. SAMANTHA ma 16 lat, cierpi na ataki paniki i natręctwo myśli. SAM zachowuje...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;