Druga szansa. Ciepła opowieść o miłości i pięknych butach

Czasami w naszym życiu musi dojść do zawrotnego, przełomowego wręcz momentu, który sprawi, że dopiero wtedy zrozumiemy, dokąd w ogóle zmierzamy, czego  tak naprawdę chcemy. Riley Flynn od jakiegoś czasu nie może znaleźć szczęścia w miłości. Jej ostatni związek zakończył się w Boże Narodzenie, w chwili, gdy jej ukochany okazał się kłamcą i ogromnym tchórzem, dodatkowo mającym żonę i dwójkę małych dzieci. Wkrótce kobietę dopadają również problemy w pracy, a mianowicie w sklepiku z butami w Hedworth, w którym to właśnie ona jest  kierowniczką. Jego właścicielka, nieusatysfakcjonowana ostatnimi wynikami sprzedaży, coraz poważniej zastanawia się nad zamknięciem Chanldera. Riley wraz ze swoimi oddanymi przyjaciółmi z pracy, Sadie oraz Danem, ma ostateczną szansę, by wyprowadzić sklep na prostą. Do jakich środków będą musieli się posunąć, by wzbudzić zainteresowanie i zwiększyć liczbę nowych klientów?  Jak postąpi Riley, gdy na jej drodze po raz kolejny pojawi się szansa na prawdziwą miłość? Czy zaryzykuje?   "Nie bądź sama i nie czuj się winna - ktoś powinien kochać cię tak bardzo, jak ja cię kochałem."                               W pozycji tej prowadzona jest narracja w trzeciej osobie, za którą szczerze mówiąc, niezbyt przepadam, gdyż nie oddaje ona tak uczuć i emocji, jak historia przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki. W tym przypadku jest nią Riley Flynn, kobieta z modową pasją, której niestety nie rozwijała w obecnym miejscu zatrudnienia, ze względu na dosyć staroświeckie poglądy jego właścicielki. Przyznam, że postać ta nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Faktem jest, że Riley to osoba bardzo oddana, lojalna, uparcie dążąca do celu i przy tym dosyć pomysłowa, jednak jej zachowanie momentami było nieprzemyślane, wręcz niedojrzałe. Również jej świeżo budujący się związek z nowo poznanym fotografem nie wzbudził we mnie jakichkolwiek emocji, brak stopniowania przez autorkę napięcia sprawił, że po kilku spotkaniach ich randki ograniczały się jedynie do siedzenia na kanapie z jedzeniem na wynos, jak w starym małżeństwie (albo i gorzej).                       Na duży plus z kolei oceniam postaci drugoplanowe, dzięki którym pozycja ta zyskała odrobinę świeżości. Sadie to samotna matka, która wciąż nie może do końca pogodzić się ze stratą męża, którego rak odebrał jej go niecały rok temu. To, jak próbowała poradzić sobie z zastałą sytuacją i sposób, w jaki starała się ukrywać swój ogromny ból przed córką był najbardziej poruszającym momentem w tej książce. Również Dan zyskał moją sympatię, szczególnie za nieopuszczające go, nawet w krytycznych i beznadziejnych sytuacjach, ogromne poczucie humoru i nieudane randki, z których starał się wyjść z twarzą.                       Nie miałam wcześniej styczności z twórczością tej autorki, więc nie wiem, czy to wina akurat tej pozycji, jednak jej styl niestety nie przypadł mi do gustu. Mimo, iż był nieskomplikowany i dosyć lekki, a same rozdziały dosyć krótkie, to przebijająca się przez kartki infantylność sprawiła, że chwilami zirytowana odkładałam lekturę na później. Również sama fabuła nie należy do najlepszych, szczerze mówiąc po opisie z tyłu książki spodziewałam się czegoś całkowicie innego - niezobowiązującego romansu, ciepłych i pozytywnych postaci, sporej dawki dobrego humoru. Tymczasem otrzymałam rozciągniętą do granic możliwości akcję oraz masę zbędnych dialogów, podsumowanych przesłodzonym zakończeniem, które swoją drogą pod jednym aspektem naprawdę mnie zaskoczyło, jednak to już zostawię do odkrycia Wam.                              To, co w pozycji tej podobało mi się najbardziej, to zdecydowanie wielowątkowość historii oraz sposób ukazania siły przyjaźni i niespotykanej więzi, jaka łączyła ze sobą wszystkich bohaterów. Autorka w piękny sposób ukazała, że nawet najgorsze i najboleśniejsze sytuacje są do zniesienia, gdy ma się przy sobie bratnie dusze, osoby, na których można polegać, które zawsze są przy nas. Warto również wspomnieć o samym wydaniu, które jest bardzo dopracowane - świetna okładka oraz grafika zdobiąca każdy kolejny rozdział przyciągają wzrok.                            Podsumowując, mnie pozycja ta niestety nie zachwyciła. Jeżeli jednak jesteście fanami niezobowiązujących obyczajówek na dosłownie dwa wieczory, z wolno budującą się akcją i lekkim romansem w tle, wówczas "Druga szansa" może przypaść Wam do gustu.

Informacje dodatkowe o Druga szansa. Ciepła opowieść o miłości i pięknych butach:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-01-19
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: The Second Chance Shoe Shop
Dodał/a opinię: verreads

Zobacz opinie o książce Druga szansa. Ciepła opowieść o miłości i pięknych butach

Kup książkę Druga szansa. Ciepła opowieść o miłości i pięknych butach