Dubaj krwią zbudowany

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-09-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382342390
Liczba stron: 312
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Wolinska_ilona

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Czy jest wśród Was ktoś, kto tak jak ja nie miał jeszcze styczności z twórczością Marcina Margielewskiego?

"Dubaj krwią zbudowany" to pierwsza książka autora, jaką miałam przyjemność przeczytać. Na początku zastanawiałam się co takiego mnie podkusiło, by po nią sięgnąć, ale gdy tylko zasiadłam do czytania wiedziałam, że to jednak była dobra decyzja.

Z czym kojarzy się Wam Dubaj? Drapacze chmur, luksusowe wakacje, przepiękne widoki? Czy zastanawialiście się kiedyś czyje ręce pomagały budować te wszystkie przepiękne hotele, wyniosłe wieże? Dubaj to nie tylko luksusy, piękne kobiety, przystojni szejkowie. To przede wszystkim kraj, który słynie z niewolnictwa, prostytucji czy też handlu ludźmi. Tego tematu podjął się Marcin Margielewski. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jaką wiedzę posiada autor na temat tego, co dzieje się na ociekających ludzką krwią budowach w jednym z najbogatszych krajów świata. Czytałam i niedowierzałam. Najgorsze jest to, że ta książka to nie fikcja, a reportaż o ludziach, którzy by móc wyjechać za chlebem, by wieść lepsze życie skłonni byli oddać nerkę.

Książkę czytałam z ogromnym zaciekawieniem, nie mogłam się od niej oderwać. Wywołała we mnie ogrom emocji, nie spodziewałam się, ze książki autora potrafią poruszyć najgłębsze zakamarki serca. Niezwykle życiowa, ciężka i bardzo trudna. Momentami miałam łzy w oczach czytając, do czego zdolni są bogaci ludzie by mieć darmowych pracowników. Bardzo żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się sięgnąć po książki autora. Z pewnością to nadrobię. Polecam tym, którzy nie boją się czytać książek, które poruszają ciężkie tematy.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Dubaj krwią zbudowany

Kup książkę Dubaj krwią zbudowany

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Modelki z Dubaju
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Modelki z Dubaju

Szokująca opowieść dziewczyny, która doświadczyła piekła prostytucji w Dubaju. Autor bestsellerów o sekretach krajów arabskich powraca z nową, wstrząsającą...

Urodziłam dziecko szejka
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Urodziłam dziecko szejka

Wstrząsająca historia kobiety, która wbrew swojej woli została surogatką szejka. Ola, młoda i oddana pracy pielęgniarka, dostaje pracę jako opiekunka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy