Eter

Nie ma to jak powieść umiejscowiona w okolicy, którą się zna! Pani Aniela zrobiła mi ogromną niespodziankę i obsadziła fabułę w Karkonoszach, a ja przecież tutaj żyję! Ależ mi to zrobiło radość! Nie często spotykam książki, które dzieją się w miejscach, gdzie miałam okazje być. Lasy, góry, Szklarska Poręba – czego można chcieć więcej? Porządnej ilości trupów i historii, która nie pozwoli o sobie zapomnieć!

Julia odziedziczyła mały domek na odludziu. Sąsiaduje on z posiadłością Darka. Sama dziewczyna nie bardzo chce tam mieszkać, postanawia, że zostanie w nim kilka dni, a następnie sprzeda. Jednakże wszystko w takich sytuacjach idzie pod górę, pojawiają się zwłoki, a później kolejne i zaczyna się gęsto ścielić trupem, a, jako że Julia jest „obca”, ma nieźle przechlapane i z automatu zostaje winna. Niesamowicie dobrze Autorka oddała klimat małego miasteczka i lokalnej społeczności, która zeżarłaby żywcem, gdyby tylko mogła. Taka niestety jest prawda – sama mieszkam w sąsiedztwie Szklarskiej i doskonale znam takie dziwne zachowania miejscowych, wobec przyjezdnych.

Będziemy śledzić losy bohaterów, będziemy chodzić za nimi krok w krok, tylko po to, by zakończenie mocno nami wstrząsnęło. Sama Julia to całkiem niezła babeczka, gorzej trochę z Dariuszem, chodź i jego lubię, nie ma co ukrywać. Język Autorki jest nadal lekki i przyjemny, doskonale zaakcentowany na daną sytuację. Nie chcę za wiele opowiadać o relacji tych dwojga, bo mam obawę, że przypadkiem mogłabym walnąć spoilerem, a przecież nie wolno tego robić! Musicie sami się przekonać, co tam się wydarzyło i sprawdzić kto był tym, naprawę winnym.

Sumując, Autorka urzekła mnie prawdziwością otoczenia, szczególnie, że znam te miejsca i spokojnie mogłabym jej wytknąć błędy… Przyznaję ze spokojnym sumieniem, że przygotowała się doskonale do napisania historii i cieszę się, że mogłam czytać historię z tutejszych rewirów. Nie wiele mi pozostaje jak czyhać na kolejną fabułę od pani Wilk, liczę, że znowu zaryzykuje i obsadzi ją na Dolnym Śląsku.

Informacje dodatkowe o Eter:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-09-22
ISBN: 9788328719422
Dodał/a opinię: Ovieca

Tagi: Romans erotyczny bóg

Zobacz opinie o książce Eter

Kup książkę Eter

Nie byli parą. Pieprzyli się okazjonalnie. Świetnie się pieprzyli i wychodziło to im całkiem nieźle bez całej tej otoczki związku. Jednak to dalej był tylko seks. Może kropla fascynacji i sporo chemii.

Księżniczka
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Księżniczka

W życiu trzydziestoletniej psychoterapeutki, Blanki Zielińskiej, wszystko nareszcie zaczyna się układać. Osiągnęła niezależność finansową, klinika, którą...

Buntownik
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Buntownik

Aniela Wilk nie ma sobie równych! Finał bestsellerowej sensacyjno-erotycznej serii o zadziornej figurantce i brutalnym agencie FBI jest naprawdę wybuchowy...