Co jest dla Was największym źródłem stresu?
Czy wiedzieliście, że może on doprowadzić do nieodwracalnych zmian, jeśli w odpowiednim momencie nie zastosuje się potrzebnych naszemu organizmowi kroków.

Autor obiecuje nam, że nasze życie nie będzie takie samo po przeczytaniu tej książki. Po 10 latach depresji i myśli samobójczych odnalazł szczęście, więc chce się podzielić swoimi odkryciami. Zachęca do wprowadzenia sobie znanych technik i narzędzi w codzienność, a już po kilku miesiącach poznamy nową wersję siebie. Brzmi fantastycznie!

Dlaczego serwujemy sobie “devil’s cocktail” zamiast jego anielskiej wersji? Miło byłoby mieć możliwość zamówienia sobie konkretnego samopoczucia każdego dnia, prawda? Czy wiecie, że możemy sobie pomóc dbając o chemię ludzkiego organizmu?

W pierwszej części książki przyjrzymy się biologii i metodom na to, jak zrobić sobie “angel’s cocktail” za pomocą sześciu substancji, w dodatku w momencie, kiedy jest nam któraś z nich najbardziej potrzebna. Jako że efekt działania może być zbyt krótki, w drugiej części autor podpowiada, jak za pomocą plastyczności mózgu spowodować długotrwałe zmiany we własnej psychice. Dopamina odpowiada za odczucie przyjemności, motywację, oksycotyna - za więzi, serotonina - za nastrój, endorfiny - euforię, kortyzol - ekscytację, testosteron - pewność siebie. Dzięki tej książce stworzymy mapę stresu, zmienimy perspektywę, zweryfikujemy swoje punkty odniesienia i znajdziemy wiele propozycji ćwiczeń, które pomogą nam wydzielić potrzebne do lepszego nastroju substancje.

Lektura to doskonała dawka wiedzy potrzebnej do samorozwoju, która wesprze nie tylko nasze relacje, ale również umiejętności dobrego przywództwa. Informacji jest tutaj sporo, ale przekazanej w prosty i przystępny sposób. Wiedza przeplata się z doświadczeniami autora, więc jeszcze ciekawiej się czyta.

Serdecznie polecam!

Informacje dodatkowe o Hormonalna rewolucja. Jak w naturalny sposób wykorzystać moc sześciu najważniejszych hormonów:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Sex Substanser Som Förändrar Ditt Liv
Dodał/a opinię: Justyna_M

Tagi: Rodzina i zdrowie

Zobacz opinie o książce Hormonalna rewolucja. Jak w naturalny sposób wykorzystać moc sześciu najważniejszych hormonów

Kup książkę Hormonalna rewolucja. Jak w naturalny sposób wykorzystać moc sześciu najważniejszych hormonów

Powrót matki
Danuta Awolusi ;