Idealna para

Aneta nie miała łatwego życia. Po śmierci ojca matka wpadła w alkoholizm. Rodzeństwo Anety  poszło  swoją drogą, ułożyło sobie życie. Aneta czuła się za matkę odpowiedzialna nie chciała jej zostawić. Alkoholizm matki zaczął niszczyć i jej życie. Szukała pracy, która będzie w stanie spłacić długi matki. Przez to wpadała w różne kłopoty, poznawała ludzi, których nie chciałaby znać. Robiła rzeczy, których się wstydziła. Nawet znalazła się w Dubaju. Miało być pięknie, a ten wyjazd stał się dla niej koszmarem. Po latach przeszłość dała o sobie znać.

Aneta wyniosła z domu przekonanie, że kobieta nic nie znaczy bez mężczyzny. Dziewczyna mimo wszystko chciała udowodnić, że w życiu może dać sobie radę sama, ciągle wikłając się w toksyczne związki. Uwieszała się na mężczyznach, jak na ostatniej desce ratunku. Ciągle rozpamiętywała byłych partnerów.

Autor przedstawia problem, który jest ciągle aktualny w dzisiejszych czasach. Kobiety wynoszą przekonanie, że aby coś znaczyć muszą być zależne od mężczyzn. Mężczyźni w pracy, na tym samym stanowisku, zarabiają więcej od kobiet. Pojawia się również problem mobbingu w miejscu pracy.

Marcel Moss ciekawie przedstawia życie popularnej instagramerki. To co dla wielu z nas jest marzeniem, łatwa i ciekawa praca, duże pieniądze, współprace z markami, od kulis nie wygląda tak różowo. I tutaj pojawia się kolejny problem, problem hejtu, z którym  takie popularne osoby, muszą sobie jakoś radzić.

Narratorką w książce jest Aneta. Akcja toczy się w teraźniejszości, ale też są przeskoki do przeszłości. I chociaż można się w tym wszystkim połapać, to w pewnej chwili się pogubiła, za dużo było tych przeskoków czasowych. Ale ogólnie książkę czyta się dobrze, akcja pędzi, zaskakuje i szokuje. Myślę, że zakończenia nikt nie będzie mógł się domyśleć.

Informacje dodatkowe o Idealna para:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 9788381957014
Dodał/a opinię: Małgorzata Mroczkowska

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Idealna para

Kup książkę Idealna para

Utraceni
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Utraceni

JEDNI CHCĄ ŻYĆ, LECZ NIE MOGĄ. INNI NIE CHCĄ, A MUSZĄ... W tajemniczych okolicznościach znika syn kontrowersyjnego działacza społecznego Ryszarda Hajduka...

Nie patrz
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Nie patrz

,,Próbuję powstrzymać się od krzyku. Leżę pod kołdrą i udaję, że rozmowa sprzed chwili nie miała miejsca. To moje ostatnie sekundy wolności. Czy ten...