Idealna para

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 9788381957014

Żadna z nas nie poleciała do Dubaju po miłość...

OCH, BĘDZIECIE IDEALNĄ PARĄ. WSZYSCY WAM UWIERZĄ. JUŻ WIDZĘ TE OKŁADKI GAZET I KOLEJNE OFERTY...

Cierpiąca po rozstaniu Aneta Herbik otrzymuje propozycję zostania twarzą aplikacji randkowej Mytholovic. W ramach promocji miałaby udawać przed całą Polską związek z zatrudnionym przez producenta aktorem.

Aneta przyjmuje ofertę i poznaje przystojnego Eryka. Stopniowo się do niego przywiązuje, a ich relacja wykracza poza kamery. Wkrótce jednak dochodzi do serii nieprzewidzianych zdarzeń, po których bezpieczeństwo i kariera Anety stają pod znakiem zapytania.

Jakie tajemnice skrywa Eryk? Kim jest kobieta, która codziennie śledzi Anetę? I kto przysyła jej białe róże?

Zdesperowana Aneta stopniowo odkrywa szokującą prawdę. Ta zmusza ją do konfrontacji z bolesną przeszłością i człowiekiem, o którym wolałaby zapomnieć. A wszystko zaczęło się w słonecznym Dubaju...

ON WRÓCIŁ I ZROBI WSZYSTKO, BY WYRÓWNAĆ ZE MNĄ RACHUNKI...

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Idealna para

Opinie o książce - Idealna para

Najnowsza książka Marcela Mossa "Idealna para" nie każdemu przypadnie do gustu. Chociaż czytając opinie innych mam wrażenie, że jestem jedyną, której ta książka po prostu nie "weszła" 🙈

Poznajemy Anetę Herbik, znaną celebrytkę, która nie miała łatwego życia, popełniła wiele błędów, które nie dają jej o sobie zapomnieć. Jednak udaje się jej wyjść na prostą, dostaje propozycje zostania twarzą nowej aplikacji randkowej, w której udział bierze również przystojny Eryk. Wydawać by się mogło, że wszystko układa się po jej myśli. Jednak przeszłość odzywa się w najmniej oczekiwanym momencie. Po tajemnicza śmierci Bogdana i zniknięciu Eryka, Aneta zaczyna obawiać się o własne życie. Ktoś wysyła jej kwiaty, tajemnicza kobieta zaczyna ją śledzić. Kim jest ? Czego chce ?

Przeczytalam kilka książek autora, niektóre były dobre, inne wypadły słabo. "Idealna para" wskakuje do worka razem z tymi drugimi. Kompletnie nie zaiskrzyło. Nawet tak naprawdę nie wiem, co mam napisać o tej książce. Czytałam wiele thrillerów, które naprawdę trzymały mnie w napięciu, tutaj tego napięcia zabrakło, czytałam bo czytałam i chciałam poznać zakończenie, które oczywiście nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia. Nie mniej jednak wielki plus dla autora za poruszone tematy, takie jak gwałt, hejt, mobbing w pracy czy też porwanie dziecka. Te tematy są naprawdę ważne, i cieszę się gdy mogę przeczytać książkę, w której są one poruszane. Jednak tutaj, jak na jedną książkę, było tego po prostu za dużo.
Ani nie polecam, ani nie odradzam, ocenę tej książki zostawiam Wam, przekonajcie się sami. Jeżeli macie w planach, nie rezygnujecie, może akurat Wam książką przypadnie do gustu. Wiem, że autor ma swoich fanów, którzy jego książki biorą w ciemno, jednak zachwytów nad tą książką nie jestem w stanie zrozumieć. Najwidoczniej książki Marcela Mossa nie są dla mnie💁🏼‍♀️ Ja po przeczytaniu "Idealnej pary" daje sobie spokój na jakiś czas.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

Książki Marcela Mossa biorę w ciemno. To jak potrafi wciągnąć czytelnika w swoje historie jest niesamowite!

"Idealna para"... cóż mogę powiedzieć. Po przeczytaniu jestem przerażona😱 te statystyki rozpoczynające każdy rozdział powodowały ciarki na moich rękach.

Marcel poraz kolejny poruszył w swojej książce bardzo ważne tematy takie jak #mobbing #gwalt #porwanie #prostytucja #przemoc #śmierć #alkoholizm #erotyka

Wszystko to dotyczyło głównej bohaterki Anety (mojej imienniczki🙈 A zawsze sobie narzekałam, że mało gdzie można spotkać to imię w książkach...). Jej dzieciństwo nie należało do udanych. Ojciec szybko zmarł, a matka została alkoholiczką... I w zasadzie została na jej utrzymaniu.

Autor umiejętnie pokazał, że to jakie mamy dzieciństwo czy przeszłość wpływa na nasze dorosłe życie...
Matka Anety miała problem z alkoholem i szczerze powiedziawszy ona też to miała...
Inny bohater doświadczył molestowania przez kobietę, gdy był małym chłopcem i kiedy stał się dorosły lubił znecać się nad kobietami. Jego to w jakoś sposób napędzało... z kolei porwana dziewczynka przetrzymywana długie lata tylko w jednym pokoju w dorosłym życiu robi dokładnie to samo z kimś innym...
Smutne, ale prawdziwe... 😥

Mogę napisać jedynie, że ogromnie gratuluję pomysłu. Ten thriller z całą pewnością na długo zostanie w mojej głowie, bo takich rzeczy się nie zapomina. Tylko nie potrafię zrozumieć jednego... dlaczego tyle zła jest na świecie... dlaczego to wszystko musi się dziać...🙄😥

A to co działo się w Dubaju... Ojejku! Straszne i jeszcze raz straszne!😥 niestety jestem świadoma tego, że takie rzeczy dzieją się naprawdę...
Ale myślę sobie, że pomimo tego zła jest też wiele dobra... I o tym trzeba myśleć❤

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-10-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Idealna para" - Marcel Moss

Przeszłość, która będzie miała wpływ na naszą przyszłość. Pomimo iż pewnych wydarzeń wolelibyśmy nie pamiętać, one nie dadzą o sobie zapomnieć. Będą towarzyszyć w każdym aspekcie naszego życia.

Życie Anety Herbik celebrytki mogło być idealne. Influencerskie współprace, wycieczki, programy telewizyjne. Jej życie wydaje się być udane, nic bardziej mylnego. Na swojej drodze spotkała mężczyzn, którzy będą robili wszystko aby ją zniszczyć, zeszmacić..

Każdy jej związek kończy się niepowodzeniem, program, którego staje się główna twarzą oraz pamiętny wyjazd do Dubaju w celach zarobkowych…
To właśnie w Dubaju, miała zarobić pieniądze, które miały pomóc jej i matce aby stanąć na nogi. Ale życie pisze inne scenariusze, musiała brać udział w orgiach, była gwałcona, bita.. Któregoś dnia udaje się jej wrócić do Polski, czy uda się jej zapomnieć o tym koszmarze, który przeżyła?

Po jakimś czasie dostaje propozycję do wzięcia udziału w programie, który ma być promocją aplikacji randkowej Mytholovic. Aneta widzi tu swoją szansę, aby odzyskać dobre imię i wyjść z twarzą po fali hejtu i nienawiści. Upalna Grecja, przystojny Eryk u boku – brzmi pięknie. Niestety wszystko jest ukartowane a Anetę po raz kolejny dopadają demony przeszłości.

Aneta ciągle staje przed dokonaniem różnych wyborów. Środowisko w jakim żyje, sytuacja rodzinna i marzenia wywołują na nią ogromną presję. Życie, które miało być piękne, staje się jej pułapką. Decyzje, które podejmuje a raczej, które podejmują za nią inni powodują, że kobieta coraz niżej upada. Jest słaba psychicznie, jak pionek, co powiedzą inni ona to robi.

Kobieta pragnie być jedynie kochana, ale mężczyźni, których ma na swojej drodze nie odwzajemniają do końca jej uczucia. Natomiast facet, który jest szaleńczo w niej zakochany, zostaje zamordowany.

Mobbing to kolejny temat, który zostaje tu poruszony. Nikt nie widzi w tym nic złego, oprócz samej zainteresowanej.

„Jestem w szoku, jak sprytnie Kamil obrócił sytuację na swoją korzyść. Nie potrafię udowodnić wszystkim, że zostali perfidnie zmanipulowani, jednak widzę to w jego oczach, po prostu widzę, że się z nami bawi”

Dubaj – a raczej dubajskie życie celebrytek, seks, orgie, narkotyki. Wulgaryzm, ale znośny.

A jaką rolę odegrają tu białe róże, które Aneta będzie dostawała? Czy jej oprawca z przeszłości powróci? Może Aneta okaże się na tyle silna, że zmierzy się z nim i pokona wroga?

Akcja powieści toczy się w zawrotnym tempie. Nie ma tu tematów tabu, za co wielkie brawa dla Marcela Mossa, za to iż nie boi się o tym pisać. W „Idealnej parze” autor skupia się na pokazaniu, że show biznes skrywa swoją mroczną stronę. Wszystkie dane o gwałtach, hejcie bądź mobbingu są oparte danymi statycznymi, które mnie zszokowały.

Powieść dla osób o bardzo mocnych nerwach.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kto nie wierzy, że można w książce zawrzeć mnóstwo wątków i ważnych tematów, które z pozoru się ze sobą nie łączą, niech przeczyta książkę Mossa. Ponownie przekonałam się, że w "chorych" sytuacjach bohaterów jego książek, może być zawarty bardzo ważny przekaz.
W "Idealnej parze" miejscami miałam wrażenie, że jestem widzem hardkorowego stand upu. Jest brutalnie, ale prawdziwie. Rzeczywistość chyba nie może być bardziej realna i tak mocno skopać tyłek Anecie, głównej bohaterce. Nie można jej odmówić, że wiele w życiu przeżyła i dalej próbuje przeć do przodu, by normalnie funkcjonować.
Wszystko zaczęło się w Dubaju. Od niego miało zacząć się jej "lepsze" życie. Zaznała tam trochę bajkowych momentów, po czym została brutalnie potraktowana. Wraca do kraju, staje się czołową celebrytką polskiego show biznesu dzięki menadżerce, która widzi w jej osobie złoty interes. Aneta szuka prawdziwej miłości, stałej relacji i spokoju przy drugiej osobie, jednak pewne wydarzenia jej w tym mocno przeszkadzają. Możliwość zostania twarzą aplikacji randkowej Mytholovic i udawanie związku z przystojnym Erykiem ma pomóc jeszcze bardziej rozhulać jej karierę. Jakie będą tego konsekwencje?
Przez całą powieść teraźniejszość miesza się z przeszłością, dzięki której możemy poznać wcześniejsze losy głównej bohaterki. Już sam prolog jest tak mocny, że można uznać, iż autor na tym skończy mocne akcenty. Nic bardziej mylnego. Zaskakuje, wywołuje niedowierzanie, ciarki, które towarzyszą do ostatniej strony.
Ilość ważnych tematów nie przytłacza, a co jest zaskakujące, mocno się ze sobą zgrywają przy historii Anety. Przy każdej decydującej sytuacji kodowałam sobie w głowie hasła, które opisują wątki. Mobbing, alkoholizm, manipulacja (praktycznie z każdej strony razem z szantażowaniem), brutalność (w tym gwałt i rękoczyny), prostytucja za grube pieniądze. Uderzył mnie także wątek porwania, którego finału w ogóle się nie spodziewałam. Marcel totalnie zaskakuje.
Przedstawione życie celebrytów i ludzi, którzy nimi "kierują" nie jest takie usłane różami jak może zwykłemu szaremu człowiekowi się wydawać. Media lubią manipulować przy prawdzie i wywoływać tym sensacje, niestety niezdrowe dla osoby, której dotyczą. Jest to świat pełen fałszywych informacji, w którym liczy się tylko kasa. A my chętnie o takich osobach czytamy.
Mam nadzieję, że nie muszę Was namawiać, by sięgnąć po "Idealną parę". Oczywiście przy każdym rozdziale jest informacja ze statystykami, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. To dodaje jeszcze większej "prawdziwości" tym wydarzeniom.
Może wielu osobom wydawać się, że są to chore historie, które autor wymyśla sobie w głowie i przelewa na papier, ale ten kto choć trochę interesuje się twórczością autora wie, ze ma to głębszy przekaz. Nic więcej nie dodam poza tym, żebyście przeczytali.

Chyba nie znajdzie się wśród nas nikt, kto nie słyszałby o świetnym autorze i jego wciągających książkach. Przeczytałam kilka jego powieści i zachwycona jego plastycznym piórem, dynamiczną akcją oraz poruszanymi jakże na czasie tematami, ochoczo sięgnęłam po najnowsze dzieło.

Okładka zachwyca, przyciąga uwagę, a sam tytuł rozbudza wyobraźnię i naszą ciekawość. Jak można się było spodziewać, pan Moss rozpoczął „Idealną parę” z mocnym przytupem, szokując i zaskakując tak mocno, że roztrzęsłam się i potrzebowałam dłuższej chwili by dojść do siebie. Nieco dalej tempo zwalnia i pozwala na zagłębienie się w historii bohaterki, która bardzo wiele przeszła a życie ani trochę jej nie oszczędzało.

W głównej mierze pisarz porusza zagadnienie wszechobecnej brutalności, przemocy, obsesji, gonitwie za pieniędzmi i sławą, mobbing oraz hejt tak częsty w internetowych portalach.

Ta lektura ma za zadanie nas przestrzec oraz uzmysłowić nam, że bycie popularnym i bogactwo nie jest wcale takie jakie nam się wydaje. Sława zamiast przynosić korzyści może stać się drogą do upadku na samo dno, a podłość i złośliwość ludzka nie zna granic. Niestety linia będąca granicą między tymi skrajnościami jest bardzo cienka i z łatwością możemy ją przekroczyć doświadczając niezbyt przyjemnych wrażeń.

Fabuła w tej książce skupia się na celebrytce z instagrama Anecie Herbik, która za namową agentki zostaje twarzą aplikacji randkowej. Dzięki temu staje się jeszcze bardziej rozpoznawalna ale musi udawać zakochaną dziewczynę Eryka, który jest aktorem. Między tą dwójką zaczyna iskrzyć, ale szczęście i spokój nie trwa długo.

Dochodzi do kilku dziwnych zdarzeń, które zakłócają karierę influencerce oraz zaczynają zagrażać jej samej. Wychodzą na jaw ukrywane tajemnice oraz traumatyczna przeszłość bohaterki.

Co wydarzyło się w Dubaju? Co ukrywa Eryk? Kto śledzi Anetę i wysyła jej róże? Dlaczego ktoś próbuje zniszczyć wszystko co osiągnęła kobieta?

Muszę przyznać, że książka mnie zaciekawiła od pierwszych stronic i chociaż później akcja się uspokoiła to cała historia okazała się niezwykle intrygująca a także tajemnicza. Z zapartym tchem śledziłam to co się wydarzyło. Fragmenty, które opisywały pobyt w Dubaju były dla mnie bardzo emocjonujące. Ogromnie przeżywałam to czego doświadczyła Herbik i bardzo jej współczułam.

Wykorzystywanie kobiet, dyskryminacja i molestowanie jest cały czas aktualnym problemem i z upływem lat wcale nie maleje. Wisienką na torcie było dla mnie zakończenie, które było dla mnie nieprzewidywalne i zaskoczyło mnie.

Ogólnie podobała mi się ta powieść, dała mi sporo do myślenia i pozwoliła zrozumieć niektóre zagadnienia, o których mało wiedziałam. Jest to taka lektura, która może nie wszystkim przypadnie do gustu, jednak ja ze swej strony zachęcam do sięgnięcia i poznania tej historii. Czyta się szybko, płynnie i jestem przekonana, że docenicie pracę autora.

Aneta nie miała łatwego życia. Po śmierci ojca matka wpadła w alkoholizm. Rodzeństwo Anety  poszło  swoją drogą, ułożyło sobie życie. Aneta czuła się za matkę odpowiedzialna nie chciała jej zostawić. Alkoholizm matki zaczął niszczyć i jej życie. Szukała pracy, która będzie w stanie spłacić długi matki. Przez to wpadała w różne kłopoty, poznawała ludzi, których nie chciałaby znać. Robiła rzeczy, których się wstydziła. Nawet znalazła się w Dubaju. Miało być pięknie, a ten wyjazd stał się dla niej koszmarem. Po latach przeszłość dała o sobie znać.

Aneta wyniosła z domu przekonanie, że kobieta nic nie znaczy bez mężczyzny. Dziewczyna mimo wszystko chciała udowodnić, że w życiu może dać sobie radę sama, ciągle wikłając się w toksyczne związki. Uwieszała się na mężczyznach, jak na ostatniej desce ratunku. Ciągle rozpamiętywała byłych partnerów.

Autor przedstawia problem, który jest ciągle aktualny w dzisiejszych czasach. Kobiety wynoszą przekonanie, że aby coś znaczyć muszą być zależne od mężczyzn. Mężczyźni w pracy, na tym samym stanowisku, zarabiają więcej od kobiet. Pojawia się również problem mobbingu w miejscu pracy.

Marcel Moss ciekawie przedstawia życie popularnej instagramerki. To co dla wielu z nas jest marzeniem, łatwa i ciekawa praca, duże pieniądze, współprace z markami, od kulis nie wygląda tak różowo. I tutaj pojawia się kolejny problem, problem hejtu, z którym  takie popularne osoby, muszą sobie jakoś radzić.

Narratorką w książce jest Aneta. Akcja toczy się w teraźniejszości, ale też są przeskoki do przeszłości. I chociaż można się w tym wszystkim połapać, to w pewnej chwili się pogubiła, za dużo było tych przeskoków czasowych. Ale ogólnie książkę czyta się dobrze, akcja pędzi, zaskakuje i szokuje. Myślę, że zakończenia nikt nie będzie mógł się domyśleć.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

Marcel Moss po raz kolejny pokazuje, że nie ma dla niego tematów tabu. W swojej najnowszej książce "Idealna para" porusza temat mobbingu, dyskryminacji kobiet, molestowania, gwałtu oraz przemocy w świecie show biznesu.

"... klucz do szczęśliwego życia i doskonałego zdrowia to unikanie dłuższych relacji z mężczyznami".

Główna bohaterka Aneta jest influencerką. Nie ma w życiu łatwo. Na co dzień towarzyszą jej skandale, jej związki kończą się katastrofą, a do tego matka alkoholiczka ciągle uprzykrza jej życie. Aneta chcąc zarobić szybko i łatwo duże pieniądze, trafia do Dubaju, a tam zaczyna się jej dramat.

Ta książka pokazuje jak łatwo można ulec presji otoczenia. Główna bohaterka, podstawiona pod ścianę, ulega namowom znajomego i jako pani do towarzystwa przenosi się do Dubaju. Fragment ten historii wzbudza ciarki na ciele. Nie wiem jak dziewczyna mogła się zdecydować na coś takiego, ale główny cel, który jej przyświecał to pieniądze.

Przed każdym rozdziałem autor podaje statystyki m.in. przemocy seksualnej, różnicę zarobków kobiet w stosunku do mężczyzn, mobbingu, molestowania, gwałtu.

Bardzo lubię książki autora właśnie za te życiowe tematy, za szczerość i za nieprzewidywalność.

Polecam.

Ekscytacja. Autor potrafi od siebie uzależnić. Po przeczytaniu dwóch jego powieści wzięłam do ręki trzecią i aż poczułam dreszczyk emocji - oho, znowu będzie się działo! Wszystkie inne tytuły odeszły w odstawkę, ciekawość wzięła górę. Niedopowiedzenia, ciągłe napięcie i sytuacje bez wyjścia sprawiają, że tych książek nie da się tak po prostu odłożyć i o nich zapomnieć.

Aneta. To dla mnie bohaterka idealnie nakreślona w swojej nieidealności. Plącze się w swoich uczuciach, ulega namowom, myśli o sobie... Nie chcę jej oceniać, bo łatwo powiedzieć, co powinno się zrobić, kiedy ktoś patrzy z dystansu na całą sytuację albo z perspektywy czasu i świadomości konsekwencji. Zresztą do błyskawicznych wniosków dochodzą prawie wszystkie inne postacie ciągle ją krytykując - a co ty sobie myślałaś, inni oddaliby wszystko, żeby być na twoim miejscu itd. Czasami po prostu działa się pod presją i nie ma dobrych rozwiązań.

Smutek. Na świecie panuje przekonanie, że pieniądze i sława są równe szczęściu, a chodzenie na bankiety i robienie sobie zdjęć to rozrywka, a nie "prawdziwa praca". Dzięki tej książce czytelnik może zajrzeć za kulisy, dowiedzieć się, co naprawdę kryje się za plotkarskimi artykułami, jaka ogromna bezsilność i stres towarzyszy tym ludziom. Celebryci również mierzą się z problemami, po prostu innego rodzaju niż przeciętny Kowalski.

Zakończenie. Powiedzieć, że "Idealna para" jest mocna albo wstrząsająca, to nie powiedzieć nic. W miarę lektury czytelnik traci czujność, aż tu nagle akcja pod koniec nabiera takiego tempa, że czapki spadają z głów. Już, już miałam powiedzieć sobie "nie, to przesada!" i to przestaje być prawdopodobne, ale ostatecznie... kupuję to rozwiązanie. Przypomniało mi się dawne oburzenie niektórych czytelników wobec debiutu innego polskiego autora, który pokazywał brutalne sceny oczami psychopaty. Oj, proszę państwa, tamto to było nic...

Świadomość. Czy Moss chce szokować i zapewniać nam tylko niezdrową rozrywkę? To ostatnie, o co bym go oskarżyła. Rozdziały poprzedzają informacje na temat skali takich problemów jak molestowanie, gwałt czy mobbing. Znamy te suche informacje z wiadomości, tutaj zobaczymy, jak to może wyglądać w praktyce. Polecam osobom o silnych nerwach.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-10-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

"(…) największym błędem, jaki można popełnić, jest całkowite uzależnienie swojego życia od drugiej osoby”.

Nie ma to jak życie influencerki.. usłane różami.. z kolcami.

Aneta to influencerka i celebrytka. Pół miliona obserwatorów codziennie zachwyca się jej wystawnym życiem na świeczniku.
Kiedyś ta dziewczyna miała prosty plan na życie: mieć męża, dzieci, dom nad jeziorem, być szczęśliwą. Brutalna rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała jej parcie na marzenia..
Jako niedojrzała i naiwna młoda kobieta nie raz dostała od losu pstryczka w nos. Jeden błąd pociągną za sobą kolejne. Zachłysnęła się wizją luksusowego życia i łatwych pieniędzy, co uczyniło z niej marionetkę w rękach wpływowych ludzi..
Aneta zdobyła się jednak na to, by oddzielić przeszłość grubą kreską i zacząć nowe, lepsze życie z czystą kartą.
Dziś jako wschodząca gwiazda Instagrama otrzymuje propozycje nie do odrzucenia. Ma zostać twarzą aplikacji randkowej. Promować ją i biorąc udział w reality show dla singli udowodnić, że nowa apka działa i jest gwarancją na szczęśliwy związek.
Hulająca kampania oparta na kłamstwie, duże zasięgi, mnóstwo kasy.. rzeczywistość nie jest tak kolorowa jak pokazują media. Na dodatek o Anetę upomina się jej mroczna przeszłość z dnia na dzień wpędzając w narastające poczucie zagrożenia i bezradności..

Marcel Moss po raz kolejny zaskakuje, szokuje, uświadamia i przestrzega..
Brutalnie realnie o żądzy pieniądza.
Wielowymiarowo o przemocy i mobbingu.
Modelowo o syndromie. sztokholmskim.
Niespecjalnie o miłości.
Dramatycznie o naiwności.
Drastycznie o obsesji.
I trochę przekornie o „Internetach”.

„Idealna para” to do bólu współczesny thriller. Nieszablonowa historia o tym jak cienka jest granica oddzielająca niebo od piekła i o wielu twarzach ludzkiej natury.
Polecam🔥.

Avatar użytkownika - gwiazda_ar
gwiazda_ar
Przeczytane:2022-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

"Idealna para"

Kolejna książka autora, który porusza tematy "tabu" "niewygodne" a jednak tak bardzo potrzebne. Bo nie zawsze to co widzimy w telewizji czy w internecie to jest prawdziwe życie. Oglądając programy, czy śledząc poczynania celebrytów wydaje się że mają idealne życie, idealne związki, idealne ciało. Jednak prawda czasami jest zupełnie inna. A świat mediów pokazuje wyidealizowany świat, przez co wydaje się nam że nasze życie jest nijakie i szare. Autor pokazuje nam przyklad Anety Herbik, która jest gwiazdą Instagrama i żyje na świeczniku. Wszystko wygląda bajecznie, jednak jej życie w ogóle nie przypomina tego obrazu idealnej kobiety. Jest ona zraniona przez miłość, ciężka przeszłość oraz błędy młodości, które upominają się o swoje. Występ w programie randkowym, pokazuje brutalny świat mediów, a także to że Ci którzy z pozoru są niewidzialni bądź życzliwi, potrafią zgotować koszmar i zniszczyć życie.

Autor kolejny raz szokuje i przedstawia nam historię, która ma w sobie wiele realnych problemów. Wykorzystywanie kobiet w celach zarobkowych, gwałty, depresja, alkoholizm. Wątki które spotyka się na codzien jednak nie mówi się o tym głośno. Każdy rozdział rozpoczyna się od informacji o kobietach, które zostały wykorzystane bądź zastraszane z podtekstem seksualnym. Dane które przestawia autor pokazuje jak wiele zła spotyka kobiety, jak seks jest karta przetargowa w karierze bądź sukcesach zawodowych.

Lubię twórczość Marcela, przede wszystkim dlatego że porusza tematy współczesnego życia. A każda historia ma w sobie przesłanie a przede wszystkim szokuje, bo nie wszystko to co widać na pierwszym rzut oka jest prawdziwe.

Polecam.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-10-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Idealna para...

Poznajemy życie Anety Herbik która jest celebrytka i dostaje propozycje zostania twarzą aplikacji randkowej. W promocji musi udawać związek z aktorem Erykiem.
Każdy ma uwierzyć w ich miłość.
Wszystko wychodzi idealnie i relacja poza kamerami nawet nabiera tempa ale bohaterka ma swojego faceta którego ukrywa przed światem.. Nagle świat Anety powoli się rozwala coraz więcej plotek coraz więcej złych wydarzeń.. A ludzie od niej się odwracają.

Wszystko pięknie ale gdzie ten Dubaj...

Książka ma 450str z tego może 50 o Dubaju.
Jako temat reklamujący książkę spodziewałam się jego więcej No ale gdzieś mi zanikł w całej książce. Większość rozdziałów to życie Anety teraz oraz kiedyś. Dopiero w połowie pojawia się tajemnicza dziewczynka i jej rozdziały. Jak zawsze przy książkach autora czułam emocje szok i niedowierzenie tutaj czułam znudzenie. Tak bardzo czekałam na kolejną książkę autora że się przeliczyłam. Oczywiście mamy ważny temat jak plotki, pomówienia które niszczą znanych ludzi ale w tej książce sama bohaterka była nie do polubienia jak dla mnie. Sama nie wiedziała co chce, myślala jedno robiła drugie. Później połączenie wątków i wyjaśnienie nie spodobały mi się i nawet pojawienie się psychicznych zachowań które lubię tutaj już nic nie zmieniły. Były momenty ze nie rozumiałam bohaterki ani fragmentów fabuły. A cała tematyka do mnie nie trafiła. Mamy seks, alkohol, i wyreżyserowane życie.
Niestety książka na nie. I muszę to stwierdzić z wielkim żalem ponieważ każda książka autora trafiała do mojego serca. Ale nie tym razem.

Nie mam zielonego pojęcia, jak wyrazić swoje rozczarowanie. Ciężko mi uwierzyć, że doszło do takiej katastrofy. Po tylu książkach Marcela byłam przekonana, że nigdy nie opuści mnie zachwyt. A tu taki klops. Fabuła jest tak nierealna, wręcz absurdalna. Sam dobór głównej bohaterki do przekazania wiedzy na temat nierówności kobiet i molestowania, to jakiś kosmos. Kompletnie nie jestem w stanie pojąć, w jaki sposób miałabym w ogóle jej współczuć, czy w jakikolwiek sposób zrozumieć jej krzywdę. Wszystko jest tak pomieszane, tak chaotyczne i tak niechcące się samo czytać. Ogromna ilość wątków jedynie zwiększa negatywny odbiór całej książki. Mam nadzieję, że następne będą jednak lepsze. Nie porzucam twórczości Marcela, ale ta pozycja jest niestety bardzo słaba.

Wszyscy muszą zginąć
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Wszyscy muszą zginąć

Kolejny szokujący thriller bestsellerowego pisarza. Za najpotworniejszymi zbrodniami stoi wielka rozpacz. W prestiżowym warszawskim liceum dochodzi...

Pakiet: Nie odpisuj / Nie patrz
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Pakiet: Nie odpisuj / Nie patrz

Bestsellerowe thrillery, na które czeka cały Internet. "Żałuję, że przeczytałam tę wiadomość... To okrutne, ale żywię się cierpieniem innych ludzi...