Idealna para

Kto nie wierzy, że można w książce zawrzeć mnóstwo wątków i ważnych tematów, które z pozoru się ze sobą nie łączą, niech przeczyta książkę Mossa. Ponownie przekonałam się, że w "chorych" sytuacjach bohaterów jego książek, może być zawarty bardzo ważny przekaz.
W "Idealnej parze" miejscami miałam wrażenie, że jestem widzem hardkorowego stand upu. Jest brutalnie, ale prawdziwie. Rzeczywistość chyba nie może być bardziej realna i tak mocno skopać tyłek Anecie, głównej bohaterce. Nie można jej odmówić, że wiele w życiu przeżyła i dalej próbuje przeć do przodu, by normalnie funkcjonować.
Wszystko zaczęło się w Dubaju. Od niego miało zacząć się jej "lepsze" życie. Zaznała tam trochę bajkowych momentów, po czym została brutalnie potraktowana. Wraca do kraju, staje się czołową celebrytką polskiego show biznesu dzięki menadżerce, która widzi w jej osobie złoty interes. Aneta szuka prawdziwej miłości, stałej relacji i spokoju przy drugiej osobie, jednak pewne wydarzenia jej w tym mocno przeszkadzają. Możliwość zostania twarzą aplikacji randkowej Mytholovic i udawanie związku z przystojnym Erykiem ma pomóc jeszcze bardziej rozhulać jej karierę. Jakie będą tego konsekwencje?
Przez całą powieść teraźniejszość miesza się z przeszłością, dzięki której możemy poznać wcześniejsze losy głównej bohaterki. Już sam prolog jest tak mocny, że można uznać, iż autor na tym skończy mocne akcenty. Nic bardziej mylnego. Zaskakuje, wywołuje niedowierzanie, ciarki, które towarzyszą do ostatniej strony.
Ilość ważnych tematów nie przytłacza, a co jest zaskakujące, mocno się ze sobą zgrywają przy historii Anety. Przy każdej decydującej sytuacji kodowałam sobie w głowie hasła, które opisują wątki. Mobbing, alkoholizm, manipulacja (praktycznie z każdej strony razem z szantażowaniem), brutalność (w tym gwałt i rękoczyny), prostytucja za grube pieniądze. Uderzył mnie także wątek porwania, którego finału w ogóle się nie spodziewałam. Marcel totalnie zaskakuje.
Przedstawione życie celebrytów i ludzi, którzy nimi "kierują" nie jest takie usłane różami jak może zwykłemu szaremu człowiekowi się wydawać. Media lubią manipulować przy prawdzie i wywoływać tym sensacje, niestety niezdrowe dla osoby, której dotyczą. Jest to świat pełen fałszywych informacji, w którym liczy się tylko kasa. A my chętnie o takich osobach czytamy.
Mam nadzieję, że nie muszę Was namawiać, by sięgnąć po "Idealną parę". Oczywiście przy każdym rozdziale jest informacja ze statystykami, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. To dodaje jeszcze większej "prawdziwości" tym wydarzeniom.
Może wielu osobom wydawać się, że są to chore historie, które autor wymyśla sobie w głowie i przelewa na papier, ale ten kto choć trochę interesuje się twórczością autora wie, ze ma to głębszy przekaz. Nic więcej nie dodam poza tym, żebyście przeczytali.

Informacje dodatkowe o Idealna para:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 9788381957014
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Idealna para

Kup książkę Idealna para

Nie wiesz wszystkiego
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Nie wiesz wszystkiego

Szokujący thriller dla fanów Belfra i Hejtera TEGO DNIA NIE IDĘ DO SZKOŁY. WRACAM DO DOMU I ZAMYKAM SIĘ W SYPIALNI. ODEBRANO MI WSZYSTKO, CO BYŁO...

Porwani
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Porwani

Łódź, rok 2017. 20-letnia Michalina Antkowiak wychodzi z domu na spotkanie z przyjaciółką. Nie dociera jednak na umówione miejsce i przestaje dawać znaki...