Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem

Książka pt. ''Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem'' autorstwa Pani Katarzyny Kozłowskiej z gatunku poradnik uważam jak najbardziej za bardzo dobrze przez nią napisany ze względu, gdyż w obecnie w dobie życia w tychże trudnych latach nie każdy przyzwyczaja się do tego, że przekroczył, magiczny wiek 50.

Na samym początku zaciekawiło mnie słowo wstępne, w którym to autorka za pomocą użycia przykładów stara się lepiej, abyśmy pojęli główny temat i jak z jej perspektywy wygląda, ten wiek obserwując życie innych znanych jej osobiście ludzi.

Podejście ze strony autorki uświadamia nam, że można spojrzeć na swoje życie z innej tej lepszej perspektywy, która odsłania mocniejsze barwy życia. Mam tu na myśli realizację niespełnionych marzeń, niezwracanie uwagi na to ile ma się lat, gdyż to może mieć wpływ na dalszy nasz rozwój, który uważam, że należy go realizować i cieszyć się posiadanym wiekiem, a w czuć się wciąż młodym posiadając dobre zdrowie.

Zaciekawiło mnie zagadnienie dotyczące snu oraz porady związane jak zadbać o sen, aby móc później po ich zastosowaniu poczuć się dobrze i czuć się wyspaną.

Najbardziej zaskoczyło mnie w tym poradniku wyjaśnienie pięciu prostych elementów składających się na filozofię 5 s, opierając się na precyzyjnie podanych przykładach.

Nie zawsze jest tak, że książka wydana w formie poradnika potrafi przykuć swoją uwagą, ponieważ zawarta w niej treść nie jest opisana na temat, lecz informacje są zbyt ogólne i nie wynika z nich nic konkretnego.

Pani Katarzyna Kozłowska pozytywnie mnie zaskoczyła właściwym podejściem do tematu z użyciem języka zrozumiałego.

Zwróciłam uwagę również na znajomość u niej pojęć psychologicznych, które nie każdy potrafi odpowiednio wyjaśnić z użyciem prostych przykładów, które znamy z życia codziennego.

Przed każdym z zamieszczonych zagadnień zostały poprzedzone cytaty znanych bądź mniej znanych autorów.

Bardzo mi się spodobał jeden z cytatów autorstwa Johanna Wolfganga Goethe i pozwolę sobie go przytoczyć:

''Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać''.

Bardzo szybko czytało mi się ten poradnik.

Wydawnictwu Novae Res dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt. ''Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem'' autorstwa Pani Katarzyny Kozłowskiej.

Polecam przeczytać ten poradnik.

Informacje dodatkowe o Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-09-07
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: Emilly26

Tagi: wiek młodość starość samopoczucie

Zobacz opinie o książce Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem

Kup książkę Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem

Jesteśmy wszyscy predysponowani do tego, aby dożyć 100 lat, dlaczego więc na półmetku mielibyśmy odpuszczać sobie pragnienie życia nadal w pełni i aktywnie, wyglądania modnie i młodo oraz zajmowania się sobą i realizowania marzeń? Młodość to nie sztuka a starość to nie grzech.

Łamanie stereotypów staje się dziś faktem, kolorowo ubrane 80-latki nikogo nie dziwią, nawet skaczący ze spadochronem 100-latkowie także już nie szokują. Jak się okazuje, jedni są wiecznie młodzi, inni wiecznie starzy i to zdecydowanie kwestia charakteru a nie kalendarza.

50-tka dookoła świata
Katarzyna Hanna Kozłowska0
Okładka ksiązki - 50-tka dookoła świata

Świat jest piękniejszy i bezpieczniejszy niż nam się wydaje - wystarczy zdobyć się na odwagę, by go lepiej poznać! Stwierdzenie, że ,,życie zaczyna się...

Forget Me Not
Julie Soto