Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-09-07
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978838214708
Liczba stron: 228
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (4 głosów)

Wiek to stan umysłu. Co zrobić, by czuć się młodo w wieku dojrzałym?


Wielu uważa, że po przekroczeniu magicznej granicy pięćdziesięciu lat coraz trudniej jest odnaleźć radość życia. Katarzyna Kozłowska na kartach swojej książki udowadnia, że nic bardziej mylnego!
Jak wynika z badań, najbardziej produktywny okres w życiu człowieka przypada między 60 a 80 rokiem życia. Autorka barwnie opowiada o swoich doświadczeniach, zapewniając, że w wieku pięćdziesięciu kilku lat czuje się lepiej niż kiedykolwiek, i podpowiada, co robić, by naprawdę cieszyć się życiem w tym okresie. Korzysta nie tylko z własnych przeżyć, ale i z literatury, przedstawiając naukowe opracowania i analizy. Sukces swego dobrego samopoczucia opiera na filozofii 5S, w skład której wchodzą: sen, sport, seks, stoicyzm i szajba. Będzie pozytywnie, niebanalnie, z dużą dawką endorfin i szczerego uśmiechu! Jesteście gotowi na taką rewolucję?

Tagi: wiek młodość starość samopoczucie

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem

Kiedyś bardzo często szukałam różnego rodzaju poradników, gdyż nie było ich zbyt wiele, a ja jako młoda, niedoświadczona żona i matka chciałam się wciąż uczyć (jak nie przymierzając prezydent), teraz staram się polegać bardziej na sobie i swoim odczuciom. Jedna ten tytuł mnie zainteresował do tego stopnia, że po niego sięgnęłam. Muszę przyznać bez bicia, że nie żałuję poświęconego dla niego czasu. To bardzo dobry poradnik, chociaż napisany lekko i bardzo przyjemnie i miło się go czyta. Mimo tego, że ja już jakiś czas temu skończyłam pięćdziesiątkę, to podchodzę w sposób bardzo podobny do autorki. Staram się przyjmować wszystko co mi los zsyła ze spokojem i poświęcam się swoim pasjom dopóki jeszcze mogę.

"Podobno wiek nie chroni przed miłością, ale miłość chroni przed starością."

Autorka mając 52 lata udała się w podróż dookoła świata, to od dawna było również moim marzeniem, niestety nie miałam takiej możliwości aby je zrealizować a teraz myślę, że z powodów zdrowotnych jest to wręcz niemożliwe. Jednak nie mam żalu do losu.

"Nie tęsknijmy za czymś , czego nie mamy , doceniajmy dany nam teraz czas , bo nic nie jest przecenione. Wszystko jest darem. Nadajemy tylko temu wartość"

Pani Katarzyna Kozłowska w bardzo przystępny sposób przekazuje nam swoja wiedzę zdobytą przez swoje doświadczenia. Są to bardzo proste porady, a jak wiadomo, że to co jest proste, to zawsze bardziej trudne do osiągnięcia a cele do zrealizowania. Nie ma co zastanawiać i zamartwiać się nad upływem lat, możemy tylko wspominać to co było dobre i czekać na to, co jeszcze dobrego przed nami. Pamiętam czasy z młodości, gdy wydawało się, że osoby po pięćdziesiątce to już są w podeszłym wieku, lecz ta granica zawsze się przesuwa, gdy sami osiągamy taki wiek. Ważne jest to aby akceptować siebie i dalej żyć marzeniami, realizować swoje plany na przyszłość oraz znaleźć sobie pasję, w której możemy się nawet zatopić. Mamy teraz całe życie dla siebie, jak w młodości, tylko więcej czasu dla siebie. Dzieci dorosły, żyją swoim życiem, my możemy, ale nie musimy zająć się czasem zabawą z wnukami, a resztę czasu poświęcamy tylko i wyłącznie dla siebie. I na tym właśnie polega radość życia po 50-tce. Na odrzuceniu od siebie stresu, napięcia, obowiązków i złych myśli, tylko relaks i przyjemności dla duszy i ciała. Pani Katarzyna opracowała swój przepis na życie o nazwie 5S, są to warunki, które po spełnieniu gwarantują dobre życie po 50-tce: 1. Sen, 2.Sport, 3.Seks, 4.Stoicyzm, 5. Szajba. Wszystkie są opisane w przystępny sposób i służą do wykorzystania.

"Czy warto się cieszyć z tego powodu, że ma się 50 lat? Powodów jest całkiem sporo. Na przykład ten, że chociaż nie widzimy liter z bliska, idiotów dostrzegamy z daleka."

Takiego typu książki są bardzo potrzebne. Ja trafiłam na nią trochę zbyt późno, po prostu autorka jest znacznie ode mnie młodsza, bo gdybym 10 lat wcześniej ja przeczytała, to dwa lata żyłabym może trochę inaczej, może lepiej i spokojniej. Sama jednak po czasie doszłam do podobnych wniosków jak pani Katarzyna, a że człowiek uczy się na własnych błędach, więc i ja się nauczyłam. Teraz wiem, co sprawia mi przyjemność, mimo moich dolegliwości.
Polecam tę książkę nie tylko dla osób w wieku 50+, ale również młodszym, aby dostrzegli to, co czeka ich w przyszłości, ze nie samą praca żyje człowiek.
Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że jest w tej książce sporo zamieszczonych fotografii, które dodatkowo uprzyjemniają nam lekturę.
Polecam.

Dziękuję jednocześnie Wydawnictwu NOVAE RES za egzemplarz recenzencki i możliwość przeczytania tej książki.

Link do opinii

Książka pt. ''Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem'' autorstwa Pani Katarzyny Kozłowskiej z gatunku poradnik uważam jak najbardziej za bardzo dobrze przez nią napisany ze względu, gdyż w obecnie w dobie życia w tychże trudnych latach nie każdy przyzwyczaja się do tego, że przekroczył, magiczny wiek 50.

Na samym początku zaciekawiło mnie słowo wstępne, w którym to autorka za pomocą użycia przykładów stara się lepiej, abyśmy pojęli główny temat i jak z jej perspektywy wygląda, ten wiek obserwując życie innych znanych jej osobiście ludzi.

Podejście ze strony autorki uświadamia nam, że można spojrzeć na swoje życie z innej tej lepszej perspektywy, która odsłania mocniejsze barwy życia. Mam tu na myśli realizację niespełnionych marzeń, niezwracanie uwagi na to ile ma się lat, gdyż to może mieć wpływ na dalszy nasz rozwój, który uważam, że należy go realizować i cieszyć się posiadanym wiekiem, a w czuć się wciąż młodym posiadając dobre zdrowie.

Zaciekawiło mnie zagadnienie dotyczące snu oraz porady związane jak zadbać o sen, aby móc później po ich zastosowaniu poczuć się dobrze i czuć się wyspaną.

Najbardziej zaskoczyło mnie w tym poradniku wyjaśnienie pięciu prostych elementów składających się na filozofię 5 s, opierając się na precyzyjnie podanych przykładach.

Nie zawsze jest tak, że książka wydana w formie poradnika potrafi przykuć swoją uwagą, ponieważ zawarta w niej treść nie jest opisana na temat, lecz informacje są zbyt ogólne i nie wynika z nich nic konkretnego.

Pani Katarzyna Kozłowska pozytywnie mnie zaskoczyła właściwym podejściem do tematu z użyciem języka zrozumiałego.

Zwróciłam uwagę również na znajomość u niej pojęć psychologicznych, które nie każdy potrafi odpowiednio wyjaśnić z użyciem prostych przykładów, które znamy z życia codziennego.

Przed każdym z zamieszczonych zagadnień zostały poprzedzone cytaty znanych bądź mniej znanych autorów.

Bardzo mi się spodobał jeden z cytatów autorstwa Johanna Wolfganga Goethe i pozwolę sobie go przytoczyć:

''Żądasz mądrej odpowiedzi, musisz również mądrze pytać''.

Bardzo szybko czytało mi się ten poradnik.

Wydawnictwu Novae Res dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt. ''Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem'' autorstwa Pani Katarzyny Kozłowskiej.

Polecam przeczytać ten poradnik.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdaKa
MagdaKa
Przeczytane:2021-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam,

“Jak przeżyć 50 lat i nadal cieszyć się życiem” to książka-poradnik, którą autorka napisała w oparciu o swoje doświadczenia, przemyślenia, refleksje. Prezentuje w niej sposoby na to, jak w dojrzałym wieku czerpać radość z życia, czuć się szczęśliwą i spełnioną kobietą. Z pewnością nie są to wyjątkowe, odkrywcze uwagi, ale na pewno cenne i warte rozważenia.
Otóż Kozłowska dobitnie podkreśla, że wiek to stan umysłu i tylko od nas samych zależy, jaka będzie jakość naszego życia w jego jesieni czy raczej pełnej dojrzałości, żeby nie powiedzieć starości. Podpowiada, radzi, sugeruje, otwierając nam oczy na rzeczy ważne, istotne, które być może w biegu życia gdzieś nam umknęły, ale na które mamy wpływ. Przedstawia więc, w oparciu o mądrość stoicyzmu, swój przepis na wieczną młodość - filozofię 5S: 1-Sen, 2- Sport, 3- Seks, 4- Stoicyzm, 5- Szajba. To proste metody i opisane w przystępny sposób. W dodatku trudno nie zgodzić się z filozofią stoicyzmu, która przecież głosi, że do każdej sytuacji życiowej powinnyśmy podchodzić ze spokojem, zachowując pogodę ducha mimo wszystko czy ponad wszystko, co nas spotyka.
Ważne też jest, zdaniem autorki, takie pozytywne skupienie się na sobie, swoich potrzebach, pragnieniach. Wreszcie jest na to czas, nie dajmy się więc zaszufladkować, wmówić sobie, że jesteśmy za stare na to czy tamto, za to w sam raz na opiekę nad wnukami. Korzystajmy z życia, bądźmy aktywne fizycznie, zajmijmy się swoimi pasjami, rozwijajmy swoje zainteresowaniami, które być może całe lata odkładałyśmy na później.
Nie zaniedbujmy też, jak przypomina autorka, kontaktów z innymi ludźmi, ale bądźmy uważne w ich doborze. Zrezygnujmy z toksycznych, interesownych znajomości, otaczając się życzliwymi, wartościowymi przyjaciółmi. W końcu “Są ludzie, z którymi tracisz czas i ludzie, z którymi tracisz poczucie czasu”.
Myślę, że dużą zaletą tej książki jest jej autentyczność, prostota, odwołanie się do osobistych przeżyć autorki, dostosowanie do polskich realiów, łatwość zastosowania jej porad, które przecież w większości nie wymagają nakładów finansowych. Przecież “Chodzi o to, że materiałem, z którego budujemy nasze szczęście, powinno być to, co jest nam dane tu i teraz”.
Dziękuję wydawnictwu Novae Res za przesłanie egzemplarza recenzenckiego.
Cała recenzja:

Link do opinii
Inne książki autora
50-tka dookoła świata
Katarzyna Hanna Kozłowska0
Okładka ksiązki - 50-tka dookoła świata

Świat jest piękniejszy i bezpieczniejszy niż nam się wydaje - wystarczy zdobyć się na odwagę, by go lepiej poznać! Stwierdzenie, że ,,życie zaczyna się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy