Jestem mordercą

[ RECENZJA ]

Max Czornyj "Jestem mordercą"
Wyd. Filia

Jack Underweger po skazaniu za brutalne morderstwo trafia na zasłużoną karę do więzienia. Podczas odsiadki tworzy książkę "Czyściec", opisując w niej swoją autobiografię.
Zdobywa nią sławę i przychylność społeczeństwa.
Przekonując o odbytej pokucie, przeżyciu rachunku sumienia i odrodzenia na nowo, okazuje skruchę i wychodzi na wolność.
Trauma i okrutne przeżycia z lat dzieciństwa, wywierają ogromny nacisk i uraz w umyśle młodego Jacka. Mając dużą umiejętność podejścia psychologicznego innych ludzi, po odzyskaniu wolności, morderca kontynuuje swoje dzieło i dopuszcza się zbrodni na 11 ofiarach. Każda z nich to pani lekkich obyczajów. Underweger czuję się bezkarny i niczym Bóg decyduje o życiu i śmierci.
Sposób zabójstwa oraz sporządzone w domu notatki stają się częścią wielu dowodów jego winy.
Tym razem jednak mimo dużego wpływu i manipulacji ludźmi, nie udaje się Jackowi pozostać bezkarnym. Ponownie staje on przed obliczem sądu.
Podziela on lód swoich ofiar w obawie o powtarzalność przeżywanych kolejnych dni, miesięcy i lat za kratkami.
Psychologiczna opowieść oparta na faktach. Pamiętnik i zwierzenia zwyrodnialca, który sam wierzy we własną niewinność.
Do końca podtrzymuje swoje racje i pozostaje dumny.
"Jestem mordercą" pozwala na poznanie i zagłębienie się w umysł seryjnego mordercy. Jego życie, myśli, czyny, motywy oraz plany. Obnaża przed czytelnikiem otulone w tajemnice makabryczne zbrodnie.

Informacje dodatkowe o Jestem mordercą:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381955249
Dodał/a opinię: Anna Krasnodebska

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Jestem mordercą

Kup książkę Jestem mordercą

Jest wiek, w którym kobieta musi być piękna, by być kochana, i jest wiek, w którym kobieta musi być kochana, by być piękna

Kat z Płaszowa
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Kat z Płaszowa

WYDARZENIA W TEJ KSIĄŻCE SĄ OPARTE NA FAKTACH. PRAWDA BYWA BARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA OD NAJWYMYŚLNIEJSZEJ FIKCJI. Amon Göth uważał się za pana życia i śmierci...

Grzech
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Grzech

,,Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć..." Rz 6, 23 W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze...