Kocia Szajka i ucho różowego jelenia

Tom 2 cyklu Kocia szajka

Kocia szajka i ucho różowego jelenia
Agata Romaniuk @agata_romaniuk_autorka
ilustracje Malwina Hajduk @malwahajduk

Wydawnictwo Agora dla dzieci @agoradladzieci

Kocia Szajka znów na tropie! Dołącz do śledztwa, pomóż rozwiązać kryminalną zagadkę Loli i Poziomce!
Pewnego ciepłego kwietniowego popołudnia nieznany sprawca utrąca kamieniem ucho różowego jelenia, zdobiącego wzgórze zamkowe w Cieszynie.
Anatol Szalbot, właściciel miejscowej kawiarni jest załamany. Stojący w jej pobliżu jeleń od lat przyciągał tłumy. Komu zawadzał? Czy trop do rozwiązania zagadki wiedzie szlakiem różowych magnolii? Sprawa jest poważna. Pomóc może tylko Kocia Szajka, którą dowodzi sam Komandos, były oficer kocich oddziałów specjalnych. Do śledztwa wyznacza Lolę i Poziomka, dwie przebojowe kotki, które wspaniale radzą sobie z powierzonym im zadaniem.

Przepiękna okładka z różowym grzbietem. Wygląda cudnie. Przepiękne ilustracje.
Jeżeli przesunięcie palcem po okładce można wyczuć wąsy kotów 🐱. Fantastyczny pomysł.

Bardzo podoba mi się wydanie książki.
W książce ważna jest treść, ale kiedy jest piękne wydana czyta się dużo przyjemniej.
Uwielbiam zapach nowych książek. Lubię je najpierw oglądać, powoli otwierać. A potem czytam i przenoszę się w świat głównych bohaterów.
Zachęcam do przeczytania. Warto poznać Kocią Szajkę.
Do tej pory ukazały się: „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”, w przygotowaniu: „Kocia Szajka i napad na moście”

Inspiracją do powstania serii „Kocia Szajka” były bajki na zamówienie, opowiadane przez Agatę Romaniuk na facebookowej grupie Wieczorynka w czasie lockdownu w 2020 roku.

Akcja książek rozgrywa się w Cieszynie, tętniącym życiem i pełnym niespodzianek mieście leżącym na pograniczu polsko-czeskim. Kocia Szajka, skupiająca miejscowe koty o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomaga policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek.

Książka dla czytelnika 6+.
Dla fanów kotów i nie tylko.

Jestem szczęśliwa bo mogłam przeczytać książkę przed oficjalną premierą, która będzie 16 czerwca.

Informacje dodatkowe o Kocia Szajka i ucho różowego jelenia:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2021-06-16
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Kocia Szajka i ucho różowego jelenia

Kup książkę Kocia Szajka i ucho różowego jelenia

Kocia Szajka i fałszerze pierników
Agata Romaniuk0
Okładka ksiązki - Kocia Szajka i fałszerze pierników

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie! Emerytowany komisarz policji kot Bibi Lolo nie ma złudzeń - jego kariera dobiegła...

Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu
Agata Romaniuk0
Okładka ksiązki - Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu

Z miłości? To współczuję to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności...