Zaraza

Tom 4 cyklu Igor Brudny

Trylogię z Igorem Brudnym zakończyłam jakiś czas temu i mimo mojego uwielbienia dla bohatera przeczytanie kolejnej części jakoś odsuwałam w czasie. Jednak po otrzymaniu najnowszej części z @wydawnictwoczarnaowca uznałam, że zanim trafię w "Bagno", muszę nadrobić część poprzednią.
Bardzo się cieszę, że autor zostawił i sobie i Igorowi otwartą furtkę, dzięki czemu "Cherub", mający być końcem serii, mógł się doczekać kontynuacji.
Igorowi udało się przeżyć wybuch z poprzedniej części. Nie jest mu łatwo, bowiem jego stan był bardzo ciężki i czeka go długa i żmudna rehabilitacja. Za to wreszcie rozliczył się ostatecznie ze swoją przeszłością i może zacząć spokojnie żyć. Przyszłość jest niepewna, bowiem po zmianach jakie nastąpiły w Warszawie już tam wracać nie chce, a i grupa ludzi, która pracowała pod okiem Romualda Czarnieckiego już nie istnieje. Mimo to, zarówno Igor jak i Julka postanawiają zostać w Zielonej Górze. Julka zaczyna pracę w zielonogórskiej policji i prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety, z której wypompowano całą krew. Zastanawia się, czy ta sprawa nie wiąże się ze sprawą pokiereszowanej kobiety, znalezionej parę miesięcy wcześniej. Igor nieformalnie stara się pomóc partnerce, zwłaszcza że zgłasza się do niego o pomoc młoda dziewczyna, szukająca zaginionej siostry. Igor boi się, czy w swoim stanie podoła zadaniu, ale widzi tu dla siebie szansę powrotu do normalnego życia.
I znów zło pokazało swoje oblicze. W tej części mamy do czynienia nie tylko z bestiami w ludzkiej skórze, się też z mafią zmuszającą dziewczyny do prostytucji i zdeprawowanymi policjantami.
Igor Brudny wraca w doskonałym stylu, a ja zabieram się do "Bagna".

Informacje dodatkowe o Zaraza:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-11-10
Dodał/a opinię: Ksiazkolandia

Zobacz opinie o książce Zaraza

Kup książkę Zaraza

Korupcja, korupcja powiązana z władzą, władza powiązana z półświatkiem, wszechobecność krążących niczym sępy nad padliną psychopatów w każdym z tych światów. Nie było lekarstwa na tę zarazę, można było tylko improwizować, przyklejać plaster na ropiejące rany w nadziei, że uda się utrzymać pacjenta przy życiu jeszcze trochę dłużej.

Chodzi o całokształt. O to, że żyjemy w chorym i niewydolnym kraju, na którego czele stoi człowiek chory psychicznie. Facet otoczył się bandą usłużnych psychopatów, którzy czują się zupełnie bezkarni. Kradną, urządzają sobie "dark party" i jeszcze do tego kryją księży, którzy gwałcą dzieci. Czy to jest, kurwa normalne? Czy obywatele naprawdę tego nie widzą?

Luta Karabina. Prawo matki
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Luta Karabina. Prawo matki

Pierwsza część nowego cyklu Przemysława Piotrowskiego, autora bestsellerowych kryminałów z komisarzem Igorem Brudnym! Luta Karabina, kiedyś jedna z najlepszych...

Krew z krwi
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Krew z krwi

Gdy pewnego ranka policjanci z wydziału zabójstw pukają do jego drzwi, Daniel Adamski nie wydaje się zaskoczony. Zaniepokojony, zestresowany, zdenerwowany...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;