Kot w stanie czystym

Po 'Kota w stanie czystym' sięgnęłam trochę z przypadku, bo dostałam go w konkursie Czytelniczego. Ale wpadłam w tę książkę jak śliwka w kompot, szczególnie z powodu bycia szczęśliwą posiadaczką przedstawiciela rodziny kotowatych. Jak się okazało po lekturze Pratchetta - przedstawiciela szczególnego, bo jednego z ostatnich egzemplarzy ginącego Kota Pasterskiego. I z czystym sercem kociego miłośnika polecam ją każdemu posiadaczowi (ewentualnie przyszłemu) osobników z gatunku Kota Pocztowego, Kota Shrodringera czy Kota Wędrującego. Rodzaj nie ma znacznienia, ponieważ 'prawdziwość kota to styl życia'. Ta krótka książeczka to uroczy i cudnie napisany traktat o 'prawdziwości' niektórych kotów. Pratchett, parodiując niegroźnie naukowy żargon, zapoznaje czytelnika z historią i niewyjaśnioną ewolucją gatunku Kota Prawdziwego; ze sposobami stania się szczęśliwym posiadaczem tegoż; z jego możliwymi postaciami; higieną; opieką medyczną i innymi równie istotnymi zagadnieniami. Okazuje się, że Kot Prawdziwy to ten, który: 1) nie goni za niczym, co ma w środku dzwoneczek, 2) otwieranie lodówki słyszy pogrążony w mocnym śnie dwa pokoje dalej (w przypadku mojego Prawdziwego, ten objaw dotyczy ekspresu do kawy, bo kawa = mleko), 3) poluje nie dlatego, że jest głodny, ale dlatego że kocha domowników i chce zapewnić im ładne dodatki do mieszczania (gorzej, kiedy niezauważone po pewnym czasie zaczynają żyć własnym życiem) 4) robi wiele innych rzeczy, o których warto przeczytać u Pratchetta. Całość książki zwieńczona jest uroczymi, trafiającymi w punkt ilustracjami i jest absolutnie lekkostrawna i po prostu ... przyjemna :) kotnakrecacz@blogspot.com

Informacje dodatkowe o Kot w stanie czystym:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2005-11-10
ISBN: 83-7469-185-9
Tytuł oryginału: The Unadulterated Cat
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: Natalia Szumska

Zobacz opinie o książce Kot w stanie czystym

Kup książkę Kot w stanie czystym

Pewnie, istnieje kot dziki, ale wygląda całkiem jak przeciętny udomowiony i pręgowany zwierzak, który dostał cegłą po głowie i się z tego powodu rozzłościł.

Jeden z przyjaciół miał Kota Arcyzbrodniarza, który sądził, że jest rondelkiem. Ale że był bardzo kosztowny i miał lepsze pochodzenie niż królowa Wiktoria, myślał, że jest rondelkiem z klasą.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;