Królowa balu

Scarlett McGrass jest szesnastoletnią gwiazdą szkoły średniej i kapitanką drużyny cheerleaderek. Uroda jest dla niej zbawieniem i drogą do realizacji wszystkich celów. Bez trudu zdobywa koronę królowej balu a także chłopaka.
   Jason Riggs jest jej totalnym przeciwieństwem. Skryty, skromny, inteligentny. Nieśmiałość, nadwaga i przesiadywanie w książkach to powód kpin jego rówieśników.
   W skutek zakładu doszło do gorącej i upojnej chwili. Ta wieść niestety się rozniosła a dziewczyna chroniąc swój status upokarza chłopaka. Jason staje się obiektem kpin i wyjeżdża.
   Drogi Scarlett i Jasona się rozchodzą, by po ośmiu latach los mógł ich ze sobą konfrontować. Ponownie stają oko w oko. Ale już nie są takimi samymi osobami. Jason wymężniał i stał się seksowny a i Scarlett przeszła ogromną metamorfozę - już nie jest taka jak kiedyś.
   I ma plan: jest zdeterminowana naprawić błędy przeszłości. Pragnie przeprosić Jasona za wszystko. Ale to nie wszystko. Kobieta skrywa bowiem pewien sekret, który w chwili ujrzenia prawdy wywróci wszystko do góry nogami...
   O co chodzi? Czy Jason jej wybaczy? Czy Scarlett jest pewna swojej decyzji? Czy warto rozdrapywać rany? Czy warto rozsypywać stabilność i ryzykować?

Licealne przeboje. Każdy z nas miał swoje i w zakamarkach umysłu je pieczołowicie przechowuje. Zarówno te pozytywne, bawiące i będące cudowną pamiątką, jak i te, które budzą wstręt do siebie i wstyd. Nie okłamujmy się - każdy coś zrobił w swoim życiu, czego żałuję. Coś co do tej pory powoduje, że nie możemy zapomnieć o tej "drobnostce".
   W takiej sytuacji znalazła się bohaterka najnowszej powieści Nany Bekher. Popełniła błąd. Niby nic nie znaczący dla niej samej, ale piekielnie druzgoczący dla niczemu nie winnemu jej chłopakowi.
  Autorka pokazała obraz sytuacji z obu stron. Nie skupiamy się tylko na Scarlett, na sprawczyni, ale także na ofierze, Jasonie. Miało to oczywiście nie tylko minusy ale także plusy. Dzięki temu bohaterowie mogli przejść swoistą przemianę. Totalną, widoczną gołym okiem i zdecydowanie bardziej korzystną. Ale ta droga była bardzo wyboista. Zresztą teraźniejszość i przyszłość również nie należą do jasnych.
   Ogromnie zaskoczyła mnie Scarlett. To, jaka się stała. Sympatyczna i empatyczna. Nie sposób było jej nie polubić.
   Jason również nie zostawał w tyle. Powiedziałabym nawet, że ją wyprzedził. Złożoność jego sytuacji rodzinnej była bardziej przejmująca. Bardziej smutna.
   Co wcale nie znaczy, że u Scarlett było gorzej. O nie. Główny powody, dla którego powróciła do Middleburry okazał się faktycznie bardzo zaskakujący. Przebieg wydarzeń w tym wątkiem trzymał w napięciu. Dostarczył mi masę pytań i finisz.
   Jak romans, to nie mogło zabraknąć relacji damsko-męskich. Zagmatwanych, wyczerpujących i w jakimś stopniu krzywdzących. Ale także niosących nadzieję i dodających otuchy. Przeganiających ciemne i burzowe chmury.
   Sceny uniesień zdecydowanie oddziaływały na zmysły. Zostały pokazane z całym zapleczem emocjonalnym. Z całym nasyceniem i uczuciem, które nie powinno się rozbudzać.
   Bardzo dobrze poprowadzona fabuła. Raz bawiła, raz rozgrzewała do czerwoności, raz raniła i smuciła, a raz testowała cierpliwość.
    Świetna historia. Cudowna kreacja bohaterów. Ładny wątek hate-love. Zaczęłam czytać i przepadłam. Zostałam wessana a moja wyobraźnia już na starcie zaczęła pracować na najwyższych obrotach. Oczyma wyobraźni towarzyszyłam bohaterom w tej wyczerpującej wyprawie.
   Zobaczcie sami jak ciężko jest wybaczyć. Jak ciężko jest zapomnieć. Jak piekielnie trudno jest opuścić gardę i pozwolić sercu zdecydować. Przeszłości nie zmienimy - możemy za to z pełną świadomością budować przyszłość. I tylko od nas samych zależy w jakim kierunku pójdziemy i jak będzie wyglądała.

Polecam

Współpraca: Niegrzeczne Książki

Informacje dodatkowe o Królowa balu:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-09-28
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Królowa balu

Kup książkę Królowa balu

Pokusa dotyku
Nana Bekher0
Okładka ksiązki - Pokusa dotyku

Natán Navarro to mężczyzna, na którego przyszedł czas, by przejąć interesy ojca. Wkracza do brutalnego i niebezpiecznego świata, rządzącego się własnymi...

W rytmie namiętności
Nana Bekher0
Okładka ksiązki - W rytmie namiętności

Gdy pomiędzy braci wchodzi kobieta, nic nie jest oczywiste. Miłosny trójkąt napędzany rytmem namiętności tylko jednemu może przynieść laur zwycięstwa....