Królowa balu

Nie jest łatwo być królową. Ale zdjąć koronę jest jeszcze trudniej.

Scarlett była kiedyś gwiazdą szkoły średniej i kapitanką drużyny cheerleaderek. Atrakcyjna nastolatka bez trudu zdobywała wszystko, czegokolwiek zapragnęła, w tym koronę królowej balu. Podkochujący się w Scarlett Jason stanowił jej całkowite przeciwieństwo. Nieśmiały chłopak z nadwagą i nosem w książkach przez lata był obiektem kpin rówieśników, w tym dziewczyny, która go zauroczyła.

Pewnej nocy przegrany zakład doprowadził jednak do niespodziewanego wybuchu namiętności między tym dwojgiem. Para spędziła razem jedną upojną noc. Kiedy wieść o tym się rozniosła, przerażona wizją utraty statusu Scarlett upokorzyła Jasona przed całą szkołą. Załamany chłopak wyjechał z miasta, a niewiele później opuściła je również Scarlett.

Osiem lat później powody rodzinne zmuszają tę dwójkę do powrotu do rodzinnej miejscowości. Jason nie jest już wystraszonym, nieatrakcyjnym kujonem, tylko pewnym siebie, przystojnym facetem. Życie Scarlett nie potoczyło się zgodnie z planem. Kobieta przeszła ogromną wewnętrzną przemianę i jest zdeterminowana, by naprawić błędy przeszłości. Jason nigdy nie zapomniał, jak okrutnie go potraktowała. Mimo upływu czasu chce dać kobiecie nauczkę i zmienić jej życie w piekło. Kiedy jednak poznaje powód jej powrotu, jego życie wywraca się do góry nogami....

Informacje dodatkowe o Królowa balu:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-09-28

Kup książkę Królowa balu

Królowa balu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-11-27,

"Jako nastolatka lubiłam być w centrum zainteresowania, marzyło mi się, że zostanę kimś sławnym, uznawanym. Kimś, kto odnosi sukcesy i pojawia się w nagłówkach gazet. Dziś czuję, że to by mnie przytłoczyło."

Scarlett po ośmiu latach wraca do rodzinnego miasteczka. Po śmierci ojca wraz z matką chce otworzyć jego warsztat samochodowy. Niegdyś szkolna gwiazda, kapitan cheerleaderek i królowa Balu. Najpopularniejsza dziewczyna w szkole, dla której liczyła się tylko popularność. Nie liczyła się z uczuciami innymi. Przejmowała się tylko opinią na swój temat. W ramach zakładu upokorzyła nielubianego przez wszystkich chłopaka Jasona. Teraz wraca do przeszłości, zamierza uporządkować stare sprawy. Czy będzie jej dane spełnić swoje postanowienie?🤔

Autorka stworzyła głównych bohaterów, którzy nie pałają do Ciebie sympatię. Jednak coś ich ciągnie w swoją stronę. Scarlett przeszła ogromną zmianę w swoim zachowaniu. Już nie jest tą samą dziewczyną co w szkole. Teraz liczy się dla niej rodzina. Zrozumiała również jak bardzo zraniła chłopaka, który niczym jej nie zawinił. Stara się naprawić swój błąd i przeprosić. Jason również się zmienił, nie tylko psychiczne, ale też fizycznie. Nie przypomina już kujona z okularami. Dawne urazy nadal chowa jednak w sobie. Nie jest, w stanie wybaczyć Scarlett jest postępku, i z całych sił jej nienawidzi. Wrócił do miasteczka by zająć się chorą matką. Nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Od nienawiści do miłości dzieli nas cienka linia. Czy w tym przypadku również? Czy bohaterowie znajdą nić porozumienia? 🙄🙄

Uwielbiam książki autorki, odkąd poznałam jej twórczość na Wattpad, jestem zauroczona. 🥰 Lekki i przyjemny styl pozwala na szybką lekturę. Nana pisze historię, które wciągają od pierwszych stron. Królową przeczytałam na raz, jak zaczęłam, to nie mogłam się oderwać. Każda książka stworzona przez autorkę na w sobie to coś. Świetnie dopracowana fabuła, może troszkę czasami przewidywalna. Za każdym razem jestem jednak urzeczona. Nie bez powodu wszystkie pozycje pisarki są u mnie na półce❣️

Scarlett McGrass jest szesnastoletnią gwiazdą szkoły średniej i kapitanką drużyny cheerleaderek. Uroda jest dla niej zbawieniem i drogą do realizacji wszystkich celów. Bez trudu zdobywa koronę królowej balu a także chłopaka.
   Jason Riggs jest jej totalnym przeciwieństwem. Skryty, skromny, inteligentny. Nieśmiałość, nadwaga i przesiadywanie w książkach to powód kpin jego rówieśników.
   W skutek zakładu doszło do gorącej i upojnej chwili. Ta wieść niestety się rozniosła a dziewczyna chroniąc swój status upokarza chłopaka. Jason staje się obiektem kpin i wyjeżdża.
   Drogi Scarlett i Jasona się rozchodzą, by po ośmiu latach los mógł ich ze sobą konfrontować. Ponownie stają oko w oko. Ale już nie są takimi samymi osobami. Jason wymężniał i stał się seksowny a i Scarlett przeszła ogromną metamorfozę - już nie jest taka jak kiedyś.
   I ma plan: jest zdeterminowana naprawić błędy przeszłości. Pragnie przeprosić Jasona za wszystko. Ale to nie wszystko. Kobieta skrywa bowiem pewien sekret, który w chwili ujrzenia prawdy wywróci wszystko do góry nogami...
   O co chodzi? Czy Jason jej wybaczy? Czy Scarlett jest pewna swojej decyzji? Czy warto rozdrapywać rany? Czy warto rozsypywać stabilność i ryzykować?

Licealne przeboje. Każdy z nas miał swoje i w zakamarkach umysłu je pieczołowicie przechowuje. Zarówno te pozytywne, bawiące i będące cudowną pamiątką, jak i te, które budzą wstręt do siebie i wstyd. Nie okłamujmy się - każdy coś zrobił w swoim życiu, czego żałuję. Coś co do tej pory powoduje, że nie możemy zapomnieć o tej "drobnostce".
   W takiej sytuacji znalazła się bohaterka najnowszej powieści Nany Bekher. Popełniła błąd. Niby nic nie znaczący dla niej samej, ale piekielnie druzgoczący dla niczemu nie winnemu jej chłopakowi.
  Autorka pokazała obraz sytuacji z obu stron. Nie skupiamy się tylko na Scarlett, na sprawczyni, ale także na ofierze, Jasonie. Miało to oczywiście nie tylko minusy ale także plusy. Dzięki temu bohaterowie mogli przejść swoistą przemianę. Totalną, widoczną gołym okiem i zdecydowanie bardziej korzystną. Ale ta droga była bardzo wyboista. Zresztą teraźniejszość i przyszłość również nie należą do jasnych.
   Ogromnie zaskoczyła mnie Scarlett. To, jaka się stała. Sympatyczna i empatyczna. Nie sposób było jej nie polubić.
   Jason również nie zostawał w tyle. Powiedziałabym nawet, że ją wyprzedził. Złożoność jego sytuacji rodzinnej była bardziej przejmująca. Bardziej smutna.
   Co wcale nie znaczy, że u Scarlett było gorzej. O nie. Główny powody, dla którego powróciła do Middleburry okazał się faktycznie bardzo zaskakujący. Przebieg wydarzeń w tym wątkiem trzymał w napięciu. Dostarczył mi masę pytań i finisz.
   Jak romans, to nie mogło zabraknąć relacji damsko-męskich. Zagmatwanych, wyczerpujących i w jakimś stopniu krzywdzących. Ale także niosących nadzieję i dodających otuchy. Przeganiających ciemne i burzowe chmury.
   Sceny uniesień zdecydowanie oddziaływały na zmysły. Zostały pokazane z całym zapleczem emocjonalnym. Z całym nasyceniem i uczuciem, które nie powinno się rozbudzać.
   Bardzo dobrze poprowadzona fabuła. Raz bawiła, raz rozgrzewała do czerwoności, raz raniła i smuciła, a raz testowała cierpliwość.
    Świetna historia. Cudowna kreacja bohaterów. Ładny wątek hate-love. Zaczęłam czytać i przepadłam. Zostałam wessana a moja wyobraźnia już na starcie zaczęła pracować na najwyższych obrotach. Oczyma wyobraźni towarzyszyłam bohaterom w tej wyczerpującej wyprawie.
   Zobaczcie sami jak ciężko jest wybaczyć. Jak ciężko jest zapomnieć. Jak piekielnie trudno jest opuścić gardę i pozwolić sercu zdecydować. Przeszłości nie zmienimy - możemy za to z pełną świadomością budować przyszłość. I tylko od nas samych zależy w jakim kierunku pójdziemy i jak będzie wyglądała.

Polecam

Współpraca: Niegrzeczne Książki

Czy Waszym zdaniem jedna noc jest w stanie zmienić całkowicie nasze życie? Czy można skleić w całość złamane w przeszłości serducho? 💔

W lekkiej powieści @nana_bekher_autorka pt. "Królowa Balu" autorka przedstawia nam historię dwójki nastolatków.
Scarlett - szkolna gwiazda, kapitan cheerleaderek, królowa balów, otoczona wianuszkiem chłopaków. Zanik pomyśli już to ma 🙈
Jason - trądzik, nadwaga, kujon, wiecznie wyśmiewany przez rówieśników 😈 Zakochany w Scarlett po sam czubek włosów.

Gdy laska przegrywa zakład, między tą dwójką dochodzi do zbliżenia i to jakiego zabliżenia 😜 Oczywiście jak to bywa w takich sytuacjach akcja wypływa na wierzch i Scarlett przed całą szkołą upokarza Jasona tak że kończy to się ucieczka z miasta. 🙈 I to nie tylko Jasona.

Co się wydarzyło po ośmiu latach? W jakim celu skrzyżują się ich drogi? Zajrzyjcie koniecznie do kart tej powieści.

Po książki autorki sięgam w ciemno, nie ukrywam że, posiadam wszystko co napisała. Może i historia jest przewidująca ale jest lekka, pełna emocji i życiowej lekcji. Nana ma swój własny styl, przez jej książki się płynie. Mi się bardzo podobało a Was zachęcam do oderwania się na chwilę, zakopania pod kocykiem i przepłynięciem przez tę historię.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-10-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Scarlett McGrass była kiedyś gwiazdą szkoły średniej. Jako atrakcyjna kapitanka drużyny cheerleaderek i coroczna królowa balu zawsze zdobywała to, czego chciała.
Jason Riggs nigdy nie miał powodzenia u dziewczyn. Ten nieśmiały chłopak ze sporą nadwagą i nosem w książkach był obiektem żartów rówieśników, w tym Scarlett, w której się podkochiwał. Pewien przegrany zakład doprowadził jednak do niespodziewanego wybuchu namiętności między tym dwojgiem. Para spędziła razem upojną noc. Kiedy wieść o tym się rozniosła, przerażona wizją utraty statusu Scarlett upokorzyła Jasona przed całą szkołą. Załamany nastolatek wyjechał z miasta, które niewiele później opuściła również Scarlett.
Osiem lat później z powodów rodzinnych oboje wracają do miejscowości, w której się wychowali. Jason nie jest już nieatrakcyjnym, nieśmiałym kujonem, tylko pewnym siebie, przystojnym facetem. Scarlett również przeszła ogromną przemianę, lecz Jason nigdy nie zapomniał, jak go skrzywdziła. Mimo upływu czasu chce dać kobiecie nauczkę i zmienić jej życie w piekło. Gdy jednak pozna powód jej powrotu, jego życie wywróci się do góry nogami…

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, czytałam chyba dwie albo trzy książki Nany i to bardzo dawno temu, dlatego też postanowiłam sięgnąć po coś nowszego żeby zobaczyć jak zmieniła się stylistyka autorki i muszę Wam powiedzieć, że ta historia spośród tych, które czytałam podobała mi się najbardziej. Język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny, co sprawiło, że pochłonęłam ją w jeden poranek. Losy bohaterów mamy są ukazane na przestrzeni lat - poznajemy ich jako nastolatków, a następnie obserwujemy Scarlett i Jasona po ośmiu latach "rozłąki". Znajdziemy tutaj motyw hate - love oraz drugiej szansy, które moim zdaniem zostały w ciekawy sposób pokazane. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Relacja pomiędzy głównymi postaciami początkowo toczy się swoim niespiesznym rytmem, by później znacząco przyspieszyć. Możemy wyraźnie dostrzec przemianę jaka zaszła w bohaterach na przestrzeni lat, w głównej mierze jest to skutek jednej nocy sprzed ośmiu lat, która odcisnęła piętno na życiu bohaterów, całkowicie je odmieniając. Fabuła książki może nie jest jakoś specjalnie wymagająca, ale naprawdę miło spędziłam czas z tymi bohaterami, ich historia dostarczyła mi wielu emocji, poruszyła i wzruszyła. Myślę, że fani autorki będą usatysfakcjonowani. Moja ocena 8/10.

Avatar użytkownika - milbookove
milbookove
Przeczytane:2022-10-28, Ocena: 5, Przeczytałem,
Akcja toczy się w Stanach, a głowni bohaterowie to popularna w szkole dziewczyna i typowy kujon z nadwagą. Czy w Waszych klasach były osoby, które wyglądem "odstawały" od reszty i byly obiektem drwin? Jeśli tak, jak Wy zachowywaliście się wobec nich?   Lekkie pióro autorki sprawia,że książkę czyta się naprawdę szybko. Historia przedstawiona jest z punktu widzenia Scarlett i Jasona,dzięki czemu poznajemy,co czuje każde z nich. Głównych bohaterów łączy uraz z przeszłości, ale też Gorące uczucie, do którego początkowo żadne z nich nie chce się przyznać. Oboje mają na pozór poukładane życie, ale nic nie jest tak jak być powinno, co odkrywamy zagłębiając się w lekturze. Jeżeli szukacie tu gorących scen erotycznych, to nie będzie ich wiele. Za to dowiecie się, jak podejmowane za nas decyzje potrafią wpłynąć na nasze życie. Jak bardzo chęć bycia "cool" i podążania za tłumem potrafi zranić drugiego człowieka. Czy Jason wybaczy Scarlett? Jaką ona skrywa tajemnicę i jak wpłynie to na losy obojga? Książka idealna na jesienny wieczór
Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2022-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Scarlett kiedyś gwiazda szkoły. Popularna i lubiana. Przez głupi zakład zraniła chłopaka, który się w niej podkochiwał, a między nimi doszło do zbliżenia. Jason był mało popularny, bardziej klasowy dziwak z nadwagą i kujon.

Bohaterka nagle wraca w rodzinne strony po wielu latach. Z wielką tajemnicą, którą musi wyjawić bohaterowi. Ale Jason nie jest już tym samym mężczyzna sprzed lat. Ma piękną narzeczoną, która jest modelką, a on sam wygląda jak model. Jest pewny siebie i odważnym mężczyzną. Bardzo mi się podobała ta przemiana bohatera. Bo pomimo że przetrwał młodzieńcze lata z traumą, walczył o siebie i się nie poddał, a teraz inną osobą. Natomiast bohaterka dużo się zmieniła. Stała się odpowiedzialną i rozważną osobą.

A ich ponowna znajomość nie zaczyna się kolorowo. Bohater ma żal do bohaterki i nie daje jej czasu na wyjaśnienia. Natomiast wielką tajemnicę wyjawia ktoś inny.

Książka bardzo przyjemna i lekka. Hot level 3, który idealnie tu pasuje, ponieważ niegrzeczne sceny się pojawiają pomimo wszystko. Książka idealna na jesienny wieczór i bardzo prawdziwa, życiowa. Autorka znowu nie zawiodła i miło spędziłam czas z historią.

Nie uciekniesz
Nana Bekher0
Okładka ksiązki - Nie uciekniesz

Nie może się zatrzymać. Nie może nikomu zaufać. Nie wierzy już w miłość. Laura przeszła w życiu wiele. Udało się jej uciec od prześladowców, ale...

Passion. Love&Wine #2
Nana Bekher0
Okładka ksiązki - Passion. Love&Wine #2

Zakazane uczucie, rodzinne sekrety i urokliwy pensjonat z winnicą Grant Tumbler po rozstaniu z narzeczoną sprzedaje dom w Atlancie, zostawia firmę pod...