Księga Dwóch Światów

Czy zło czynione za życia można naprawić po śmierci?
Czy istnieje życie po życiu?
Czy mamy jeszcze szansę powrócić na ziemię? Dlaczego jedni mają lepiej, a inni gorzej?
Autorka w swojej najnowszej książce przedstawia nam wizję życia w zaświatach. Możemy się przekonać, że nie od razu trafiamy do piekła, nieba czy czyśćca. Przechodzimy swojego rodzaju test, mając jeszcze szansę na naprawienie zła wyrządzonego za życia.
I taki właśnie test będzie przechodzić Lidia, matka Jakuba, która ginie w wypadku uciekając przed swoim starym życiem, w którym wyrządziła wiele złego. Na swojej drodze spotka Czarnego, anioła, który ma ją odpowiednio pokierować by zdała test. Jakie zadanie ją czeka i czy zdoła się opanować przed zemstą? Gdzie ostatecznie trafi? Dowiecie się sięgając po tę książkę.
Dla mnie to była swoista wędrówka do wyobraźni i tego czego sama jestem ciekawa. Jak to wszystko rzeczywiście wygląda "po drugiej stronie", jakie dylematy nas dopadają gdy odchodzimy, czy coś czujemy, czy możemy jeszcze skontaktować się z bliskimi?
Ta książka skłania do refleksji, do zastanowienia się nad tym co jest faktycznie ważne, co powinniśmy robić aby żyło nam się lepiej. To trudna droga duszy do oczyszczenia, do znalezienia spokoju i sądu ostatecznego.
Wiara jest dla wielu osób fundamentem życia, bez niej czują pustkę, nie umieją się odnaleźć. Dla mnie ta książka była trochę jakby oczyszczeniem, szukaniem odpowiedzi i prawidłowej drogi do spokojnego życia po śmierci. Dylematy głównej bohaterki odczuwałam podobnie, miałam wrażenie, że zadawałbym podobne pytania, chciałabym od razu poznać odpowiedzi, ale nie ma tak łatwo.
Zresztą gdy jest zbyt łatwo to idziemy drogą na skróty, a to oznacza lenistwo, które tylko nas pogrąża.
Świat przedstawiony przez autorkę, sądzę, że mniej więcej pokrywa się z naszymi wyobrażeniami.
Bardzo podobał mi się dialog między Marią a Czarnym, niby ją na coś naprowadzał, a z drugiej strony wprowadzał mętlik. Chciał coś od niej, a ona była gotowa to zrobić bez zastanowienia. Była ciągle rozerwana między zemstą, a miłością do dziecka. Które uczucie okaże się silniejsze?

Kochani, bardzo wam polecam tę książkę, szczególnie gdy lubicie tematy związane z życiem po śmierci. To będzie ciekawa droga, zarówno TAM jak i tutaj.

Informacje dodatkowe o Księga Dwóch Światów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-24
Tytuł oryginału: Księga Dwóch Światów
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Anna Niezgódka

Zobacz opinie o książce Księga Dwóch Światów

Kup książkę Księga Dwóch Światów

Niewierność
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Niewierność

Kiedy świat sparaliżował covid, wszyscy pogrążyli się w ogólnym smutku i niemocy. To samo dopadło Wojtka i Kasandrę, dwójkę mocno kiedyś w sobie zakochanych...

Oczko
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Oczko

21 rymowanek dla chłopczyków i dziewczynek.   O warzywach, zwierzątkach, porach roku, wiersze, które łatwo wpadają w ucho i uczą.    ...