Księga Dwóch Światów

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-24
Tytuł oryginału: Księga Dwóch Światów
Język oryginału: Polski

Czy potrafisz wyobrazić sobie WIECZNOŚĆ?

Maria była szczęśliwa: miała syna, kochanków i poczucie bezpieczeństwa. Niestety, przez zatracanie się w chwilowych przyjemnościach i własną chciwość powoli traci to wszystko. Kiedy ze strachu przed konsekwencjami swoich czynów próbuje uciec za granicę, ulega wypadkowi, w wyniku którego balansuje na granicy życia i śmierci. Jej dusza rozpoczyna wędrówkę przez zaświaty. Najpierw wznosi się ku niebiosom, by po chwili spaść na samo dno piekła. Dokąd ostatecznie trafi? To zależy od wyniku testu, któremu ma zostać poddana…

To pierwsza powieść z pogranicza fantastyki autorstwa Karoliny Kasprzak-Dietrich. W tym surrealistycznym kryminale autorka oddaje hołd życiu i śmierci. Wizualizuje życie pozagrobowe, zadając pytania związane z grzechem i sensem cierpienia. To książka o upadku, skłaniająca do przemyśleń nad jakością życia i naszymi priorytetami.

Autorka ma już w swoim dorobku literackim kryminały („Grabarz”, „Podstępna schizofrenia”, „Velveteen youth”, „Moje córki”), erotyk („Truciciel”) oraz „Poradnik kosmetyczny, czyli jak prosto wyglądać bosko”.

Kup książkę Księga Dwóch Światów

Opinie o książce - Księga Dwóch Światów

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2022-06-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
"Miałam nadzieje,że ta siła mnie wysłucha. Zupełnie nie wiedziałam, co ze mną będzie, jaki czeka mnie los, czy będę tak błądzić w nieskończoność, nie miałam nawet swojego miejsca." Maria główna bohaterka książki to kobieta, która wiele w swoim życiu zgrzeszyła. Zostawiła swojego syna siostrze, a sama umawiała się z żonatymi mężczyznami i niszczyła ich życie, jednocześnie marząc o wspaniałej rodzinie. Podczas pewnego pobytu w klubie wpadła w tarapaty, których jedynym rozwiązaniem jest wyjazd za granicę, ucieczka od problemów. W trakcie podróży do Niemiec dochodzi do wypadku. Duch Marii zaczyna balansować pomiędzy życiem i śmiercią. A sama Maria musi zdać pewien test, który ma zadecydować o jej życiu. Jak poradzi sobie Maria ? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musicie zapoznać się z nową książka pani Karoliny. A my zapraszamy na recenzje książki :) Książka ta to wspaniała opowieść dla fanów fantastyki religijnej. To książka, która balansuje pomiędzy dobrem a złem, ukazując czytelnikom wybór, którego musimy dokonać. W książce znajdziemy wędrówkę głównej bohaterki przez swoje życie oraz związane z tym wybory.Powiemy wam,że przebrnęłyśmy przez lekturę bardzo szybko. I nawet żałujemy,że jest tak krótka, gdyż doskonale się ją czytało. Jest napisana prostym, lekkim językiem, dzięki czemu przeczytanie zajęło nam jedno popołudnie. Klimat książki to fantastyka związana z niebem, piekłem, diabłami, demonami oraz bogiem. Jest połączeniem ...
Avatar użytkownika - annaniezgodka
annaniezgodka
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Czy zło czynione za życia można naprawić po śmierci?
Czy istnieje życie po życiu?
Czy mamy jeszcze szansę powrócić na ziemię? Dlaczego jedni mają lepiej, a inni gorzej?
Autorka w swojej najnowszej książce przedstawia nam wizję życia w zaświatach. Możemy się przekonać, że nie od razu trafiamy do piekła, nieba czy czyśćca. Przechodzimy swojego rodzaju test, mając jeszcze szansę na naprawienie zła wyrządzonego za życia.
I taki właśnie test będzie przechodzić Lidia, matka Jakuba, która ginie w wypadku uciekając przed swoim starym życiem, w którym wyrządziła wiele złego. Na swojej drodze spotka Czarnego, anioła, który ma ją odpowiednio pokierować by zdała test. Jakie zadanie ją czeka i czy zdoła się opanować przed zemstą? Gdzie ostatecznie trafi? Dowiecie się sięgając po tę książkę.
Dla mnie to była swoista wędrówka do wyobraźni i tego czego sama jestem ciekawa. Jak to wszystko rzeczywiście wygląda "po drugiej stronie", jakie dylematy nas dopadają gdy odchodzimy, czy coś czujemy, czy możemy jeszcze skontaktować się z bliskimi?
Ta książka skłania do refleksji, do zastanowienia się nad tym co jest faktycznie ważne, co powinniśmy robić aby żyło nam się lepiej. To trudna droga duszy do oczyszczenia, do znalezienia spokoju i sądu ostatecznego.
Wiara jest dla wielu osób fundamentem życia, bez niej czują pustkę, nie umieją się odnaleźć. Dla mnie ta książka była trochę jakby oczyszczeniem, szukaniem odpowiedzi i prawidłowej drogi do spokojnego życia po śmierci. Dylematy głównej bohaterki odczuwałam podobnie, miałam wrażenie, że zadawałbym podobne pytania, chciałabym od razu poznać odpowiedzi, ale nie ma tak łatwo.
Zresztą gdy jest zbyt łatwo to idziemy drogą na skróty, a to oznacza lenistwo, które tylko nas pogrąża.
Świat przedstawiony przez autorkę, sądzę, że mniej więcej pokrywa się z naszymi wyobrażeniami.
Bardzo podobał mi się dialog między Marią a Czarnym, niby ją na coś naprowadzał, a z drugiej strony wprowadzał mętlik. Chciał coś od niej, a ona była gotowa to zrobić bez zastanowienia. Była ciągle rozerwana między zemstą, a miłością do dziecka. Które uczucie okaże się silniejsze?

Kochani, bardzo wam polecam tę książkę, szczególnie gdy lubicie tematy związane z życiem po śmierci. To będzie ciekawa droga, zarówno TAM jak i tutaj.

Truciciel
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Truciciel

Wyobraź sobie, że kończysz związek jednym zdaniem.. a potem latami rozrywa Ci serce z tęsknoty... Czasem wyobrażałem sobie... Ona jęczy z podniecenia...

Velveteen youth
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Velveteen youth

Jeśli raz pozwoli się na zło, ono wraca, by zebrać kolejne żniwo… Na obrzeżach Gniezna policjanci odkrywają zwłoki Piotra Nowaka, znanego i powszechnie...