Kwiatuszek

"Kwiatuszek" to mój kolejny patronat. To także moje pierwsze spotkanie z autorem i na pewno nie ostatnie. Z przyjemnością sięgnę po kolejne, jak i poprzednie książki autora. Historia, jaką tu przeczytamy zaskoczy nas nie tylko fabuła ale także i lekkością czytania.

Jakub to pisarz, który odniósł sukces. Jego książki sprzedają się jak ciepłe bułki a on sam ma szereg fanów. Zawsze stara się być uprzejmy wobec nich, bo to dzięki nim zarabia pieniądze Jednak dopada go zastój pisarski. Niemoc trwa już jakiś czas dlatego postanawia coś zmienić. Rozstaje się z Gabrielą, która zaczyna mu ciążyć i kupuje dom w Pąsowiejach. Ale dom ma złą sławę. Kto w nim mieszkał? Tam też poznaje Alicję i jej kuzynkę. Ta pierwsza wywiera na nim duże wrażenie.

Alicja to młoda dziewczyna, która mimo swoich szesnastu lat ma bardzo dojrzale podejście. Mądra i odnosząca sukcesu w konkursach  nastolatka jest lubiana przez mieszkańców. Wszyscy mówią na nią Kwiatuszek.  Kiedy do wsi sprowadza się Kuba jej ulubiony pisarz, w którym się zadurzyła jest szczęśliwa. Ale na jej drodze staje kuzynka, która zauważa zauroczenie dziewczyny. Gdy Alicje i Kubę połączy więź. Czy ich uczucie ma szansę? Co stanie im na przeszkodzie?

Historia jest ciekawa, z nutą tajemniczości i intrygą. Książka zaczyna się od prologu na tyle intrygującego, że nie mogłam się doczekać aż autor wyjaśni nam wydarzenia z niego. Muszę przyznać ,że wyjaśnienie było zaskakujące. Całość trzyma w napięciu.

Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza, gdy Jakub kupuje dom w Pąsowiejach i poznaje mieszkańców. W niej tez między Alicją a Kuba pojawia się fascynacja. Ala kocha Kubę nie tylko jako swojego ulubionego pisarza, ale i mężczyznę. Jakub jest zauroczony dziewczyną, ale wie, że duża różnica wieku nie jest dla niego korzystna. W dodatku Alicja jest niepełnoletnia i to sprawia, że mężczyzna wstrzymuje swoje uczucia. Druga części to w niej pojawiają się wydarzenia, które zakazują. Jakub pomaga jednym z mieszkańców, oferuje pomoc księdzu i sołtysowi. Ale ktoś usilnie próbuje zaszkodzić Jakubowi. Trzecia część to dramatyczne wydarzenia. Wiemy, że Paulina mąci ale kim jest osoba z anonimowego sma-a? Komu zależy, by odseparować Jakuba i Alicje? Dowiadujemy się także o skrywanej tajemnicy mieszkańców i wydarzeniach sprzed lat, które zapoczątkował prolog.

Historia mieszkańców tej wsi ma drugie dno. Łączy się nieodzownie z domem, który kupił Jakub. Ktoś chce także zaszkodzić rodzącemu się związkowi Alicji i Kuby. Anonimowy sms do ojca Alicji budzi uśpione demony mieszkańców. Co wydarzyło się w przeszłości? Muszę przyznać, że autor sprytnie nami zamotał. Postacie są świetnie opisane. Fabuła dobrze przemyślan i świetnie poprowadzona. Wszystko ma swoje logiczne wytłumaczenie. Zakończenie zakończyło. Muszę przyznać, że nie takiego się spodziewałam. Jak zakończyła się historia Alicji i Jakuba? Czy będą razem? A może komuś udało się wyprowadzić wszystkich w pole? Jeśli chcecie poznać historie Pąsowiej , Alicji i Kuby musicie sięgnąć po tą książkę. Zakończenie zostawi was z szeroko otwartymi oczyma i z wielkim niedowierzaniem. Polecam

Informacje dodatkowe o Kwiatuszek:

Kup książkę Kwiatuszek

Amour Fou
Wojciech Czernek0
Okładka ksiązki - Amour Fou

Czy będziesz umiał zaufać temu, co niewidzialne?  Można by powiedzieć, że Czarek to zwykły nastolatek. Chodzi do szkoły, spotyka się z kumplami,...